Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Belegondoltatok már, hogy mi...

Belegondoltatok már, hogy mi lehet az életen túl, ha egyik vallás sem igaz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy képzeljem el a semmit? Milyen az, ha nincs semmi, elérhetetlen gondolatnak tűnik a teljes megszűnés nem?
2010. okt. 31. 22:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
26%

"Aki mást mond, az bizonyítsa be!"


Bizonyítsd be Te. :D Te teszel kijelentést és mi bizonyítgassunk?



"Csak gondolj bele..., rengeteg csontvázat találtak már a régészek, amik lehetnek több tíz-, vagy százezer évesek (a régebbiek - mondjuk - olajjá alakultak). De a reinkarnáció-, vagy a szellemhívők csak egy-két, vagy esetleg pár generációval korábbiakat "tudnak" megidézni."


A reinkarnációhívők hogy idéznének szellemet, ha a szellemek már reinkarnálódtak? :D

Egyébként meg, a szellemek létezésében való hit, az nem vallás.



"A második felére: Már eleve az sántít, hogy több vallás van. Miért nem csak egy: a frankó?!"

Két dolog: Más kontinenseken más verziója alakult ki a vallásoknak. De ha kicsit utánanéznél ezeknek, meglepődnél mennyi közös van bennük.

A másik: nagy különbség van a vallások, és a szekták között, ami ateista szempontból talán ugyanannak tűnik. A római "vallás" például egy másolata a görögnek, amire meg az egyiptomi vallás hatott, ami nagyon elkorcsosult a vége felé, és sokféle irányzat, meg szekta alakult ki belőle. Ugyanúgy, mint ma a kereszténység, és az indiai vallások, amik először több részre szakadtak, aztán pedig szekták is kialakultak.

2010. nov. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Sz1u ***** válasza:
85%

01:13


"Bizonyítsd be Te. :D Te teszel kijelentést és mi bizonyítgassunk?"


Csak a vallás állítja, hogy van élet a halál után. Nos, szerintem neki kellene bizonyítania...


"A reinkarnációhívők hogy idéznének szellemet, ha a szellemek már reinkarnálódtak? :D

Egyébként meg, a szellemek létezésében való hit, az nem vallás."


Abban igazad van, hogy a reinkarnációhívők nem idéznek szellemeket... csak én helyből egy kalap alá veszem őket a szellem-hívőkkel, ill. a vallással.


"Két dolog: Más kontinenseken más verziója alakult ki a vallásoknak. De ha kicsit utánanéznél ezeknek, meglepődnél mennyi közös van bennük.

A másik: nagy különbség van a vallások, és a szekták között, ami ateista szempontból talán ugyanannak tűnik. A római "vallás" például egy másolata a görögnek, amire meg az egyiptomi vallás hatott, ami nagyon elkorcsosult a vége felé, és sokféle irányzat, meg szekta alakult ki belőle. Ugyanúgy, mint ma a kereszténység, és az indiai vallások, amik először több részre szakadtak, aztán pedig szekták is kialakultak."


Lehet persze szépíteni a dolgot, hogy különböző kontinensek, meg hogy sok hasonló vallás... és a sok homlokegyenest különböző vallás??? Elvileg egy Isten van (hmmmm... kivéve jónéhány vallást, amiben több)...


Egy a lényeg: nem a tudomány állítja, hogy van a halál után valami, hanem a vallás (vagy a hit)... és ha már állít valamit, bizonyítsa is be!


Béke!

2010. nov. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%

Véleményem szerint a Földön élő 6-7 milliárd ember közül senki még csak nem is sejti az igazságot a halál utáni állapotról, az élet kialakulásáról és céljáról. Én sem tudom, csupán van egyfajta saját véleményem (ha úgy tetszik, hitem), amivel megpróbálom magamnak megmagyarázni a világot. A halál után viszont mindenki megtudja majd a valóságot, és mindenki nagyon meg fog lepődni.


Ha őszinte akarok lenni, én nagyon várom ezt a pillanatot...

2010. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
59%

Ha úgy szemléljük a világot, hogy az anyagba rakjuk bele a tudatunkat, akkor egyik vallás sem igaz, és megsemmisülünk úgy ahogy vagyunk halál után...de...ha megfordítjuk a helyzetet, miszerint a tudatunkba rakjuk bele a világot, vagyis mentálissá tesszük annak megjelenését, akkor bizony igazzá válik az összes vallás, és az elménk tovább él halál után...mert a gondolatsorok folytatódnak, csak már nem a világkép jelenik meg számunkra. 2 lehetőség van, egyik sem bizonyítható közvetlen kísérlettel, mivel nekünk csak érzetünk van a világról...lehet választani, ugyanis mindkettő hiten alapszik, kérdés melyik a téves...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%

ohh és kedves kérdező. :)


Ha koncentrálsz, akkor el tudod képzelni a semmit...úgy kell eljárj, hogy megállítod minden gondolatodat, így megszünteted a világtudatot, vagyis a világegyetemet magad számára, mivel a tudatod össze van kötve a tapasztalattal, ha a tudatod "pihen" tapasztalat sincs(mély alvás). szó szerint megszünteted az elmédben az anyagot...és akkor fogsz találni valamit, ha megőrzöd a tudatosságodat erre az időre...talán azt, amit mindenki keres. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Túl van bonyolítva a kérdés.


Szerintem, pont ugyanolyan lesz utána, mielőtt megszülettél.

2010. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A válaszhoz előbb fel kell tenni a kérdést: Létezhet-e a tudat a test nélkül, azaz a test halálával meghal a tudatunk is? A válasz sokak szerint nem. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy nem a testünknek van tudata (lelke), hanem a tudatunknak teste.

Ha rákerestek a neten a testen kívüli élmények (angolul: Out of body experience OBE)sok százezer leírást találtok, és ez valóban létező jelenség. Tapasztalatból mondom.

2010. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Szerintem, pont ugyanolyan lesz utána, mielőtt megszülettél."

valószínűleg igen, amiről - egyébként - nem tudjuk, hogy milyen volt. Sőt, még a születésünk utáni 1 évre sem emlékszünk. De attól még léteztünk akkor is.



"Csak a vallás állítja, hogy van élet a halál után. Nos, szerintem neki kellene bizonyítania..."


Nem csak a vallás tesz ilyen kijelentéseket, Te is tettél. Idézlek:


"Sz1u válasza:

A kérdésed első felére a válaszom: nincs semmi..., vagyis az életen túl nincs semmi, vagyis a teljes megsemmisülés. Vagy már az is valami? :) Rossz belegondolni, de ez van."



"Egy a lényeg: nem a tudomány állítja, hogy van a halál után valami, hanem a vallás (vagy a hit)... és ha már állít valamit, bizonyítsa is be!"


Nem, a tudomány valóban nem állítja ezt. Igazából a tudomány soha nem is állít semmit, a tudomány csak egy módszer. Az emberek pedig megpróbálnak minél tudományosabbak lenni, és csak akkor állítanak valamit a tudomány nevében, ha biztosak benne. Persze sokszor előfordul hogy még így is tévednek, vagy akár hazudnak is.


Ha annyira tudományos szeretnél lenni, mondd ezt: "Nem tudom, még nincs rá elég bizonyítékom hogy állást foglaljak a kérdésben. Akiknek pedig van elég bizonyítéka (a prófétáknak, akiknek megjelent Isten egyik alakja, vagy egy angyal, vagy aki visszatért a halálból), azoknak nem hiszek."


Egyébként meg, a vallás azt hirdeti, hogy tudományos módszerekkel bizonyos dolgokra soha nem fog rájönni az ember, de Isten mindig ad lehetőséget arra az embereknek, hogy megismerjék az Igazság egy részét, már halandó testükben is. Úgyhogy a vallás nem köteles kísérletekkel igazolnia a mondandóját. Ha hiszel benne, akkor hiszel, ha nem, akkor nem.

2010. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"Belegondoltatok már, hogy mi lehet az életen túl, ha egyik vallás sem igaz?"


Mivel a különböző vallások a legkülönfélébb állításokat tették erről a témáról, köztük teljesen ellentétes állításokat is, ezért ha mindegyik hamis, akkor a halál után valami nagyon abszurd dolognak kell jönnie, amit egyik vallás sem tanít, pl.: a Cukorkahegyre költözünk Charliehoz, az egyszarvúhoz és barátaihoz.


"Úgy értem, hogy képzeljem el a semmit?"


Mivel pl. a buddhizmus bizonyos irányzataiban "sincs semmi a halál után", meg a görög népi vallásosság bizonyos irányzatai szerint sem volt, sőt, bizonyos keresztény szekták szerint sem, ezért azt már kilőtted, szóval a semmi nem opció, ha az összes vallás hamis.


"Milyen az, ha nincs semmi, elérhetetlen gondolatnak tűnik a teljes megszűnés nem?"


A teljes megszűnés nagyon könnyen felfogható: pont olyan lesz, mint mielőtt megszülettél. Azaz semmi jó nem lesz benne, viszont semmi rossz sem.

2010. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok érdekes dolgot olvastam.

Hát még nem próbáltam kiüríteni az elmém meg ilyesmi;P Lehet,hogy az ilyen gondolatokhoz még éretlen vagyok a 16évemmel: )

2010. nov. 1. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!