Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen pszichológiai könyvek...

Milyen pszichológiai könyvek vannak amikkel megismerhetem az embereket?

Figyelt kérdés
Olyan könyvre gondolok (főleg), amiben különböző feladatokat ír le, amit másokkal kell megcsinálni és ezzel megismerjük a személyiségüket.
2010. dec. 15. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj be egy nagyobb könyváruházba,és nézz körül, lesz ott több tucat. A kérdésed második felét nem értem. Az embereket nem úgy ismerjük meg, hogy feladatokat oldatunk meg velük.
2010. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az embereket soha semilyen könyvekkel nem ismerheted meg ahhoz egy speciális adottság kell ami csak igen igen kevés embernek adatott meg!Ez a baj hogy a pszichológusok legnagyobb része nincs birtokában ennek az adottságnak.
2010. dec. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Azért a könyvek nagyon sokat segítenek. Tapasztalatból tudom. És persze figyelni kell és gondolkozni.
2010. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az embereket nem fogod pszich. könyvekből megismerni.


Vannak tesztmódszerek, csak azokkal az a baj, hogy a vizsgálati eredmények _értelmezéséhez_ kell pszichológiai szaktudás és sok-sok gyakorlati emberismeret is. Különben a levegőben fog lógni minden megállapítás, és nem érted, pontosan mit jelentenek.

2010. dec. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a testbeszédről olvastam sokat, és tényleg jól lehet hasznosítani az onnan szerzett tudást.
2010. dec. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Barbara Allan- Testbeszéd c. könyve

Csepeli György: Bevezetés a szociálpszichológiába

2010. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet ezekből a feladatokból megismerni az embert, de nem ez a fontos, hanem a KÖNYVEK!!!!
2010. dec. 16. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadnak szeretnéd, akkor szerintem az Attkinsonnak becézett darabot szerezd be, hogy kicsit jobban képbe kerülj a pszichológia és az "emberek megismerése" közötti kapcsolattal, és kapj egy átfogó képet, hogy mi merre hány kiló. Sok népszerű "használati utasítás" jellegű pszichológiainak becézett könyv létezik, elég, ha csak bemész egy könyvesboltba, és belelapozol néhányba a megfelelő polcon - de hogy fel tudd mérni, hogy nagyságrendileg ezek mennyire használhatók, vagy mire, ahhoz nem árt kicsit szélesebb látókörrel rendelkezni, különben hajlamos az ember túlértékelni annak a jelentőségét és súlyát, amit éppen olvas.
2010. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!