Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy pszichológiai tesztnél az...

Egy pszichológiai tesztnél az alábbi kérdésre az igen/nem válasz mire utalhat?

Figyelt kérdés

"szeretek a társaság középpontjában lenni" Mire utal az igen, és mire utal a nem válasz??


Valamint pszichológiailag melyik válasz a "jobb"?


2011. márc. 5. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy 'jó' válasz. Mondjuk azt hiszem ez a tesztől is függ nagyrészt.

De azért válaszolok:

Az igen válasz, hogy szeretsz-e a táraság középpontjában lenni, azt jelenti, hogy szeretsz szerepelni, szereted, ha téged figyelnek közben. Szóval szereted, ha felfigyelnek rád. Közönségszerető'.

A nem válasz pedig egyértelműen arra, hogy inkább visszahúzodsz és megfigyelője vagy az eseményeknek, mintsem szereplője.

2011. márc. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem a "jobb" válasz ez esetben az igen, de tényleg nincs ilyen pszichológiai tesztnél, hogy jó meg rossz válasz.. Attól függ, hogy mit akarsz végeredménynek. Tehát ha azt akarod hogy társaságkedvelőnek higgyenek akkor az igen.
2011. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
pszichológiai kérdéseknél nincs olyan,hogy jó válasz. Az igen arra utalhat,hogy könnyen ismerkedik,nyitott és rosszul tűri ha nem ő a középpont. A nem pedig azt,hogy zárkózottabb,nem esik kétségbe ha nem körülötte forog az adott társaság.
2011. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1 nem jó a kategória (ezotéria-parapszichológia :-o)

2 nincs jó vagy rossz válasz

3 eleve több kérdés van és összefüggéseket néznek

2011. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Csabi34 válasza:

Attól is függhet mit válaszolsz, hogy kinek a számára írod a tesztet.

Hogyha egy tibeti kolostor felvételi követelményeihez készül a teszt, akkor a nem válasz jobb, hogyha pedig a sarki kocsma közvéleménykutatást szervez, akkor az igen választ írnám.

2011. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

arra utal az "igen", hogy azt a helyzetet keresed, hogy te legyél az emberek figyelmének a középpontjába, vagyis így alakítod a dolgot. ekkor viszont magaddal foglalkozol, hiszen magadra akarod vonni az emberek figyelmét, ez esik jól neked. ez így tudata alatt önzés.

a "nem" pedig arra utal, hogy nem vagy kíváncsi az emberekre, nem keresed társaságukat, mivel nem érzed magad jól egy társaságban, inkább elvonulsz, magadnak maradsz. ekkor megint csak magadra gondolsz, magaddal vagy elfoglalva. ez ismét önzés tudat alatt...


tehát pszichológiailag egyik sem jó...mivel mindkettő önzésen alapszik...a jó az az arany középút, amikor mindenhogy jó neked, és nem magaddal vagy elfoglalva, hanem mindennel egyszerre tudatodban...nem magad hasznát, magad jólétét keresed(társaság középpontjában vagy, vagy éppen elvonulsz, mert nem bírod a társaságot), hanem mindenét egyszerre. erről persze nem tehet az egyén, mivel hajlama van ezekre a dolgokra(nem véletlenül). viszont kellő gyakorlással elejét veheti ezeknek, és kialakíthat egy teljes, tökéletes személyiséget is, ha a többi dolgot is megvizsgáljuk egy ilyen tesztnél, ugyanis tényleg van oka ezeknek a hajlamoknak, és ha megleljük az okot, akkor meg tudjuk előzni is hajlamokat. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendészeti SZKI-ba jelentkeztem, és ott lesz pszichológiai teszt, melyekben kb ilyen kérdések is lesznek:

-Félek a sötétben.

-Félek a mélyvíztől.

-Jobban szeretek kalandregényeket olvasni mint szerelmes történeteket.

-Egy évben 10 vagy annál több könyvet is elolvasok.

-Szeretek táncolni.

-Szeretek társaságba járni.

-Gyakran érzem úgy, hogy figyelnek.

-Szoktam úgy érezni, hogy a hátam mögött rólam beszélnek az emberek.

-Idegesít, ha valaki az utcán leköp a járdára.

-Alkalmanként erős fájdalmat érzek a tarkómban.

-Gyakran érzem úgy, hogy gombóc van a torkomban.

-Zavar, ha valamilyen tevékenységben, amelyben mélyen elmerülök megszakítanak.

-Felnézek édesapámra.

-Jobban tudnám csinálni a dolgokat, mint a mostani politikusok.

-Csak a saját országunkkal kell törődni, nem érdekelnek más országok.

-A politikai,gazdasági kérdésekről folytatott beszélgetések mind üres fecsegésnek tartom.

-Sokkal jobban ki tudnák magukat fejezni az emberek, ha hiányozna a nyelvünkből a „talán” és „valószínűleg” kifejezések.

-Szorongva érzem magam, ha belépek egy szobába és ott már ismerősök beszélgetnek.

-Könnyen kezdeményezek beszélgetést.

-Általában szeretek a társaság középpontjában lenni.

-Gyakran mondják rám az emberek,hogy kiszámíthatatlan vagyok.

-Vannak széklet-problémáim.

-Szeretem a történelmi témájú könyveket.

-Befolyásol a barátaim véleménye.

-Zavarban vagyok, ha nyilvánosság,sok ember előtt kell beszélnem.

-Általában vidám vagyok.

-Egy lármás összejövetelen én is felveszek kirívó,idétlen jelmezt,ha a többiek is.

-Néha-néha nevetek a disznóvicceken.

-Gyermekkoromban előfordult, hogy elloptam apróságokat.

-Nem mindig mondok igazat.

-Előfordult, hogy előre megfontolt szándékból hazudtam.

-A barátokat azért tartjuk, hogy a hasznunkra legyenek.

-Nincs szükségem barátokra , egyedül is jól elvagyok.

-Soknak tartom a mostani politikusok fizetését.

stb stb stb :D


Na most, a kérdésemben szereplő kérdéssel az a gondom, hogy nagyon, de nagyon két értelmű számomra:S:S

1. variáció:

Szeretek a térsaság középpontjába lenni úgy, hogy segítek másokon. Tehát pl van egy 6 fős társaság, köztük én tudok valamit, amit a többiek nem, így rám szegeződik az összes tekintet, mivel tőlem kérnek segítséget. Így szeretek a társaság középpontjában lenni. (na meg "amúgy " is, de csak kultúrált kereteken belül!)


1. variáció: Szewretek a társaság középpontjába lenni, ezéret gyakran feltűnősködöm, feltűnési "viszketegségem" van, gyakran lealázok másokat, csak hogy rám szegeződjön a tekintet.Na, ez nagyon nem jellemző rám.



Amúgy köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 6. 10:53
 8/14 anonim ***** válasza:
te ott 480 kérdés lesz, amire igen-nem a válasz, fix időd van rá és számítógépen fogod csinálni, lesz olyan kérdés, ami többször is lesz - összefüggéseket fognak nézni
2011. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

ÚJAJ!

rendészeti felvételi esetén szerintem nem olyan könnyű eldönteni, hogy mit válaszolj; de ha jól sejtem, ez a CPI teszt magyar verziója, tehát igen, összképet néznek. viszont az elbeszélgetésen elég gáz dolgokba bele tudnak kötni. pl egy ismerősöm pasijától megkérdezték, szívesen lenne-e erdész, a srác azt mondta hogy igen, mire a nagyokosok ráfogták, hogy paranoiás... szóval a teszttől annyira ne félj, én a helyedben minden kérdésnél belegondolnék egy röpke másodperc erejéig, hogy mint rendőr, melyik válasz "előnyösebb" - bár a teszteket így se nagyon lehet kicselezni, ha jól vannak validálva (a CPI ilyen). szóbelin viszont szerintem eléggé arcra megy a dolog... ha épp rossz napod van, lehetsz akármennyire lelkileg egészséges, úgyis beléd projektálnak valamit.


visszatérve a kérdésedre...

ha igennel válaszolsz, beleköthetnek, hogy: aham, biztos nagypofájú, forrófejű, heveskedő, feltűnősködő, aki minden akciót elbaszna

ha nemmel válaszolsz: ja, ő úgyis csak a sarokban ülne, talán irodai aktanyálazónak jó lesz, amúgy meg akció közelébe se lehetne engedni, mert olyan nyuszi hogy még a tolvaj után se merne futni


és ugye ez egyszeres választásos teszt, nem írhatod oda, hogy: nem szeretek harsány lenni és folyton mutogatni magam, ezért inkább csendben társalgok néhány közeli barátommal, mert utálok a társaság középpontjában lenni... pedig ebből autentikusabb képet kapnának :)


21/L (pszichó szakos)

(ja, én is akartam rendészetibe jelentkezni, de eltántorított az ottani szellemi színvonal. inkább a rendőrtisztit próbáld meg)

2011. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :P Utolsó: Szerntem engem nem vennének fel az RTF-re. nem oylan jó az átlagom, és szerintem az érettségi is kb közepes körül lesz....
2011. márc. 8. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!