Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Észrevetted, hogy a pszichológ...

Észrevetted, hogy a pszichológiai, ezoterikus könyvek tartalmát le lehetne írni normálisan egy oldalra is?

Figyelt kérdés
úgy értem sokan írnak könyvet, van egy alap elmélet, azt ismételgetik, bontogatják, de nem igazán mondanak sok új információt. Nagyjából észrevettem, hogy a tartalmuk normálisan megfogalmazva 1 oldal lenne :) ti olvastatok ilyen könyvet már?
2011. júl. 26. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pl. Egely egyik (mindegyik?) könyve ilyen. Egy helyen 3-4 bekezdés szó szerint meg van ismételve pár oldallal később. Azt hittem, véletlenül visszalapoztam, de nem!
2011. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Például milyen könyvek? Egy Szondi Lipót könyvet azért biztos nem adnál vissza egy oldalban. Bizton állíthatom, hogy rengeteg a kivétel, könyvtárból olvasok és emiatt jegyzetelek, nem egy oldalakat.
2011. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bár ez csak a pszichora vonatkozik. Ezoért nem felelek, de az amúgyis b.romság.
2011. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen igazad van, annyit még hozzá tennék az Egely könyvekről, hogy némelyik teljes egészében tartalmazzák egy régebbi könyvét.


Pl a Hargitaival íródott kifordúl a tér meg egy másik cím is van, azok teljes egészében tartalmazza a bevezetés a tértechnológiába 1-es kötetet.

2011. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem bármely könyvet össze lehet foglalni egyetlen oldalba...persze ha tele van egyenletekkel(ha mondjuk term. tudományos könyvről van szó), akkor nehezebb, de a lényegét talán még egy többszörösen összetett mondatban is le lehet írni bárminek. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De most ennyi erővel ezt bármire rámondhatjuk.
2011. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ezoterikus könyv sima ügy: kereskedelmi árucikk, az a jó, ha sok zavaros hablatyolás van benne (new age), ezt zabálják a hüje pitsák és veszik. Ha összefoglalnák két mondatban, hol marad a haszon?
2011. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Atkinson: Pszichológia. Légyszíves foglald már össze egy lapon... Buta vagy, ha olyanról mondasz véleményt, amit nem is ismersz...
2011. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

07-26 13:09-es, pont ezt akartam írni én is.


vagy ugyanígy mondhatnám Eric Berne vagy Carl Gustav Jungírásait, na azt foglalja már össze valaki egy oldalon...

(lehetni lehet, de az tényleg csak egy összefoglaló vagy könyvajánló lenne. ilyen alapon összefoglalhatod a Háború és békét is egy mondatban: oroszokról szól.)

2011. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Atkinson könyv lényege, legyél optimita és keülj minden kockázatot (drog,pia stb) Élj mentális egészségen és szia :D


Minden pszichológia könyv hablaty, tudom mert jelesre kollokváltam belőlük. A neurobiológiát használják fel.

2011. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!