Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Titokban kihallgattunk néhány...

Titokban kihallgattunk néhány beszélgetsét a kaszinóban! Kik mondhatták a következőket? A személyeket kell megnezevzni .

Figyelt kérdés

EZ EGY TÖRTÉNELMIS FELADAT .... DE MIVEL NEM JÁROK KASZINÓBA NEM TUDOM ... LÉGYSZIVES SEGÍTSETEK !!!!!!



A úr :


HHallatlan ,hogy egy ilyen fércmű , mint a hitel , ennyire népszerű legyen ! Meg ha meg is haragszanak rám , uraim , én csak kritikával tudom illetni


B úr :


Bizony uraim , az ország főurai busás jövedelmüket külföldön kötik el , s rááadásul léha szórakozásokra . Egy nemzeti nyelv művelő intézetre pedig nincs pénz !


C úr :

Főuraink mutassák meg felemelt lekieikkel , hogy gazdaságra érdemesek !


D úr :


nem hiába kértem legkedveseb versemben Isten áládását és védelmét nemzetünkre !



a D wÖRÖSMARTY ?


KÖSZÖNOM AKI SEGÍT !


2011. jan. 4. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ehhez miért kéne kaszinóba járni? Csak annyit kell tudni, hogy abban az időben a kaszinó volt az urak találkahelye. A Hitelt Széchenyi, a Himnuszt Kölcsey Ferenc írta.


Nézz utána, abban a korban ki volt nyelvművelő, és ki kritizálta a Hitel-t jobban.

2011. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!