Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nevezzétek meg a képzeletbeli...

Nevezzétek meg a képzeletbeli hirdetések feladóit! Tudnál ebben segíteni?

Figyelt kérdés

a kérdésben benn van a feladat . többet megtaláltam de nem vagyok bennük biztos ... Megköszönném ha vki. segít .


1:

Útitársat keresek keleti kutató útjaimho . Nem árt ha jól tud angolul és a perzsa nyelvet ismeri , hogy tökéletesíthessem nyelvutásomat .


2:

A magyar nyelv a szívügyem és méltónak tartom arra ,hogy Magyaro.-on hivatalos nyelv legyen .


3: Meghívom elektromágneses készülékem bemutatójára ! 1827


4:A terveim alapján épülő (Deaák Ferenc tér) evangélikus templom építéséhez szakaembereket alkalmazok .


5:Államügyekben járta , nádorságomban segítő jól képzett hivatalnokokat keresek . Jelige : pozsony


6:apám császár , férjem (akinek 2. felesége vok.) is az lett . bécsben nevelkedtem később Franciao. császárnéja voltam , most páram uralkodó hercegnőe címet viselem . Megbízható társalkodónőt keresek


7:Folyószabályozásban jártas mérnökök jelentkezését várom . jelige :Al-Duna


8:Mártonvásári kasélyunkbóll budára költöztem , megalapítottam az Angyalkertet . Munkatársakat keresek .


9: Apja által gyilkosnak nevezett , nagybátyja által nevelt , ügyvédi végzettségű fiatalembrehez szakkönyveket vásárolna .


10: Érdekli az abszolút geometria ? kidolgozását megkezdem !


11: Jöjjön a Gellérthegyre ! Megkezdjükj az egyetemi csillagvizsgáló építését !


Légyszives aki tud vmit. írja le .


2011. jan. 4. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes feladat, nem tudom a válaszokat de gugli segít csak a jó kérdést kell feltenni.


1. Valószínű azért kell ismerni a perzsa meg az angol nyelvet mert perzsia (mai Irán, az irániak perzsának vallják magukat gyűlölik ha egy kalap alá veszik őket az arabokkal) és a Britt gyarmatbirodalom a cél vagy egy perzsa nyelven beszélő gyarmat.


2. Ki tette hivatalossá Magyarországon a magyar nyelvet, i kezdeményezte és ki írta alá a törvényt a reformkori Magyarországon (addig a német volt a hivatalos nyelv előtte meg a latin)


3. Ki milyen elektronmágneses elven működő gépet talált fel 1827-ben


4. Milyen templom áll a Deaák Ferenc téren és ki volt az építtetője?


5. Ki volt a Pozsonyi nádor


6. nyomozd ki hogy melyik osztrák császárnőre igaz: férje 2. felesége volt (valószínű az 1. feleség meghalt akkor nehéz ügy volt a válás), Bécsben nőtt fel, Fr. császárnő volt.


7. Ki szabályoztatta az Al-Dunát?


8. Ki alapította az Angyalkertet? (üsd be wikipediába hogy angyalkert)


10. Ki dolgozta ki az abszolút geometriát?


11. Ki építette a Gellért hegyi csillagvizsgálót?

2011. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!