A konszern és a kartell között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Illetve: jó a következő meghatározás? Kartell: azonos iparágban tevékenykedők szövetsége, célja az, hogy közösen határozzák meg az árat (azért kérdezem, mert ezt én írtam, magamnak szűrtem le, miközben a jogi meghatározástokat, amiket olvastam így "magyarról-magyarra" lefordítottam.)
2011. márc. 10. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már lusta vagy googlízni:

[link]

[link]

"Z"

2011. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ki"gugliztam" b*meg, de így sem értem... Nem hiszem el, hogy amikor ennyi közgazdász van, senki nem képes leírni nekem ezeket a hülye jogi meghatározoásokat "józan paraszti" nyelven...
2011. márc. 13. 16:26
 3/5 anonim válasza:
100%

Próbálok mondani két lebutitott példát.


Ha van 12 jedi-kardot gyártó cég, akik megegyeznek, hogy összehangolják az áraikat, és felosztják, hogy melyik cég melyik bolygókon nyit áruházat, akkor az kartell.


Ha egy jedi-kard gyártó vállalat összefog egy űrhajógyárral, egy droidüzemmel, ey banta-farmmal, egy bányabolygóval, meg még egy csomó más céggel, és létrehoznak egy közös vezetést, és egymást támogatják (pl a droidüzem csak olyan cégtől vesz fémet, aki a fent emlitett bányabolygórl veszi az ércet) akkor az egy konszern.


Le lehet ugatni, mert amitírtam, az így hülyeség... de a kérdezőt talán el tudtam indítani egy gondolati úton.

2011. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, dehogyis butaság, nagyon jó példa! Érthető és külön jó számomra, mert Star Wars-rajongó vagyok:D Köszi még egyszer!
2011. ápr. 4. 20:50
 5/5 A kérdező kommentje:
És lehetne még egy nagy kérésem? El tudnád valahogy esetleg helyezni ebben a példában a trösztöt és a szindikátust, hogy azokat is megérthessem? Nagyon örülnék neki!
2011. ápr. 4. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!