Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogy a szegedi Somogyi...

Igaz, hogy a szegedi Somogyi Könyvtár olvasótermei be vannak kamerázva? Nem sért ez jogokat?

Figyelt kérdés

Állítólag be vannak kamerázva. Nem zavaró ez nagyon?

Könyvtárban az olvasóteremben hosszabb időt is eltölthet az ember és szerintem elég zavaró, hogy akár két-három óráig nézik amit csinál.


2011. márc. 10. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Ha zavar ne menj oda.
2011. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezért kár volt írnod.
2011. márc. 10. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De igaza van. Nem tudom milyen jogokat sért. Jogod van... ööö... mihez is? Mert a könyvtárnak viszont joga van kamerákkal védenie a tulajdonát. Szerinted a biztonsági őr azt fogja nézni a monitoron, hogy lapozgatsz? Vagy esetleg azért kérded, mert titokban megeszed a fikádat, és ciki?


Szóval ha úgy érzed, hogy neked ilyen sértett jogaid vannak, akkor ne járj könyvtárba, ez a legegszerűbb.

2011. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen a közterületeken is van kamera, vagy hogy mást ne mondjak, a nagy bevásárlóközpontokban is. Igazából nem értem téged mért zavar? Akár a te érdekedben is lehetnek kint ezek a kamerák. Lehet, hogy pont azért nem támad meg egy rabló, hogy elvegye értékeidet, mert tudja hogy esetleg látják.


Persze ha netán te vagy a "rossz", akkor akár érthető is hogy zavar...


maci

2011. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kint véletlenül egy tábla, hogy "Be vagy ám kamerázva, vazze" ? Mert akkor nincs vele semmi gond. Amúgy meg tényleg teljesen érthető, ha neked lenne egy könyvtárad, te is tudni akarnád, mit csinálnak a tulajdonoddal. Jobb, mintha sutyerák őrzővédők erősködnének a kijáratnál.
2011. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sért jogokat, akkor a bevásárlóközpontokban sem lenne szabad használni őket. Az, hogy kit zavar és kit nem, hát az változó. :)
2011. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!