Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magyar nemesség legnagyobb...

Pro Patria kérdése:

A magyar nemesség legnagyobb részének (Báthory, Széchenyi, Kossuth, Wesselényi, Rákóczi, Bethlen, - családok stb. ) miért volt göndör a haja?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a göndör haj csak a dél-európai és a szemita népekre jellemző.
2011. máj. 14. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én nemhinném hogy csak a szemita népekre jellemző
2011. máj. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A családomban sok a göndörhajú. Magyar és sváb őseink vannak.
2011. máj. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Ettől:


[link]


Használjon Ön is Remington KF-20I Hajcsavaró szettet! :)

2011. máj. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Előzőnek igaza van, a fodrásztól volt göndör a hajuk. Száz évvel azelőtt meg fehér, hátrasimított hajuk volt :)
2011. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó részben direkt göndörítették. A kor divatja ez volt.


Amúgy a göndör haj nem csak a mediterránokra és a szemitákra jellemző. Minden rasszban megvan, a nordikusok között is. A különbség max. a haj színében van.

Az igaz, hogy a nagyon göndör haj valóban nem túl magyaros jelleg. De ahogy írtam, a legtöbbnek nem természetes göndör volt, hanem úgy bodoríttatta.


Aztán a 20. századra már bizony voltak olyan nemesi családok, amikbe került be zsidó vér is, úgyhogy ebben az esetben meg nem csoda.

2011. máj. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem. Amellett furcsállom még azt, hogy legtöbbjüknek kék volt a szeme.
2011. máj. 14. 18:20
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Az a szép, az a szép, akinek a szeme kék.
2011. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És mit furcsállsz a kék szemben?

Kék szeme bárkinek lehet. A zsidók, perzsák, észak-indiaiktól kezdve a kazakhokon keresztül a skótokig mindenhol előfordul. Mi a furcsa ebben?

2011. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez csak az északi népekre jellemző. Ázsiában nincs kék szem.
2011. máj. 14. 19:38
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Na látod, akkor olvass utána, mert ezt nagyon rosszul tudod.

A közel-keleti népeknél (törökök, és a fentebb felsoroltam népek) igen is előfordul a kék szem, méghozzá nem is olyan ritkán. Főleg amiatt is, mert az árja népek keletről, Irán térségéből származnak. És, hogy azután ott kikkel és mennyit keveredtek, szinte kibogozhatatlan. A perzsák a mai napig árják, és egyáltalán nem arabok, és nagyon sokuknak kék a szeme.


A kék szem önmagában nem determinál semmire. Ez baromság, hogy csak az északi népekre jellemző. Jellemző elég sok népre, nem csak az északiakra.

Kemál Atatürknek is kék volt a szeme: [link]


Lehetne sorolni még a példákat. Ázsiában igen is gyakori a kék szem, bizonyos népek körében.


Mondok egy másik példát: Gwyneth Paltrow és Ben Stiller is kékszemű! Mindketten zsidók.

2011. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!