Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez elég érdekes, mit gondoltok...

Ez elég érdekes, mit gondoltok erről: "más beszél rajta keresztül"? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Ez a történet egy pszichológus tapasztalata, egy ember ment hozzá, akihez "beszéltek a hangok", az egyik előadásán hangzott el.

Persze tudathasadás, skizofrénia vagy hasonló diagnózisként kezelnék elvileg mások, ahogy ő is írja. De olyan dolgokat tud és csinál, amire valójában nem képes, nem tudhatna.


Itt megtaláltam egyben: [link]


2011. jún. 1. 22:42
 1/5 Vree ***** válasza:
66%
Elsősorban azt gondolom, hogy az Ezotériába való, nem ide.
2011. jún. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez ezotérikus baromság, semmi köze a tudományhoz!
2011. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem Feldmár Andrást, de feltételezem, hogy valamiféle mágikus-ezoterikus zagyvasággal foglalkozó harmadrendű áltudós. A leírásban túl sok az elfuserált hozzátoldás, de valószínűleg megtörtént eseten alapszik.

Sok olyan esetről olvastam már, amikor arra érzékeny emberek közvetítőként (médium) működtek. Ez tény, amit nem lehet csak úgy egy legyintéssel elintézni, ugyanúgy része a tudománynak, az emberi tudat rejtélyei közé tartozik, csak sajnos túl sok, a fent említett úriemberhez hasonló kókler van, akiknek működése hiteltelenné teszi a jobb sorsra érdemes eseteket is. Ez jó példa erre.

2011. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úristen, első körben köszönöm az első értelmes hozzászólást!


Olvasgattam előadásrészleteiből, és van pár dolog amiben nem értek egyet vele, de azért kóklernek nem mondanám. Feldmár András egy magyar származású pszichiáter, aki Kanadában él, foglalkozik többek között az ilyen tudathasadás, skrizofénia, és hasonló területeivel. Az az előadásrészlet a Tudatállapotok szivárványából van.


És azért nem az ezotériába írtam, mert szerintem kb annyi köze van ahhoz, mint ehhez. Pszichológia témájú témakör nincs, ez elvileg megtörtént egy páciensével. Ha odaírom, akkor meg alapból olyanok írnak, akik ilyen ezoterikusok, én nem vagyok az! Tehát azt várom, h cáfolj rá, h miért " ezoterikus baromság". Ezért van itt.

(A 3. válasznak van tartalma is, kb ilyenre gondoltam.)

2011. jún. 4. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

A "baromságra" nem tudok rácáfolni, mivel azt nem én írtam.

Amúgy, mint említettem, nem kizárt, hogy megtörtént, de mivel nem ismerem a körülményeket, ebben nem foglalnék állást. Engem alapvetően érdekel a pszichológia és a parapszichológia és szoktam olvasni a témával foglalkozó írásokat, de sajnos sok olyan esetbe botlok, amiről már messziről látszik, hogy alaptalan koholmány. Mindenesetre magát a "megszállottság tényét nem zárom ki. Létezik, csak nem biztos, hogy egy szellem, vagy démon, vagy lélek a kiváltó ok. Az ember tudata (a tudatalattija még inkább)

Egy nagy, mély és feltáratlan óceánhoz hasonló, amely még számos titkot rejt. Aki azt állítja, hogy ismeri, az hazudik. Szóval vannak olyan dolgok, mint pl. a levitáció, a bilokáció, meg hasonlók, amelyek a tudomány számára megfejtetlenek, de amelyeket csak az emberi tudat idézhet elő. Javaslom, olvass egy-két könyvet Karl Gustav Jungtól; máris új megvilágításban tudod szemlélni az ilyen eseteket. Azért őt ajánlottam, mert engem nagyon le tudnak kötni a könyvei, még ha elsőre nehéznek is tűnnek.

2011. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!