Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogy Stájerország az...

Igaz, hogy Stájerország az 1790-es években csak arra várt, hogy Magyarország fellázadjon és kiszakadjon a Habsburg Birodalomból, hogy aztán csatlakozzon hozzá és egy magyar vezetésű föderáció része legyen?

Figyelt kérdés
Tudtok erre forrást mondani? (Akár könyvet, akár linket.) Én csak Martinovics "A magyarországi reformátorok titkos társaságának kátéja" című művében találtam rá utalást.
2011. jún. 11. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút saját véleményt írok, olvasmányélményekre alapozva. Martinovics írásai nem éppen tényszerűek, direkt variálta a szálakat úgy, hogy visszavegyék a titkosrendőrségbe. Szerintem az állítása nem igaz, de ez csak szubjektív vélemény.
2011. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pont emiatt kérdeztem. Mert erősen propagandaízű és máshonnan nem hallottam róla, hogy lett volna ilyen. De lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan, ezért gondoltam megkérdezem, hátha tud valaki valamit. :)

Amúgy köszi a választ

2011. jún. 18. 11:14
 3/3 anonim válasza:
provokátor volt, korabeli III/3-as. kavarta a szart, majd rajtavesztett
2019. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!