Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A katolikus egyháznak szerinte...

A katolikus egyháznak szerintetek milyen mértékű befolyása volt/van abban, hogy ma itt tartunk, ahol (ősi történelmónk, vallásunk elfelejtése, területünk 2/3-nak elvesztése, stb. )?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy anno a saját ősmagyar vallást kellett feladnunk emiatt, rengeteg magyar embert kellett meggyilkolnunk a kereszténység miatt -> ezért alig maradt lehetőségünk a saját történelmünk megismerésére, stb.
2011. jún. 14. 20:59
1 2 3
 21/28 Zsolttötötötötö válasza:

ha kihagytuk volna (mármint az egész világ) ezt a kereszténység baromságot akkor nem lett volna sötét középkor...ez tény amivel nincs mit vitatkozni.

Aki még is ezt teszi az elvakult, és ajánlom olvasásra pár történelemkönyvet.

2011. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát igen, lehet, hogy kereszténység nélkül már akár ezer éve lenne az emberiségnek atombombája, meg a a sarkokon a jéghegyek már rég elolvadtak volna mostanra a gátlástalan emberi tevékenység következtében. Borzasztóan sajnálhatjuk, hogy erről lemaradtunk, de nyugi, még bepótolható, az illetékesek rajta vannak már az ügyön. :-)


Az pedig tény és való, hogy a kereszténység sokat hátráltatta a tudományok fejlődését, kibontakozását. A kérdés csak az, hogy tényleg ez a tragédia, vagy inkább az, ahogy most él az ember, és most viszonyul a környezetéhez?


Naponta sokezer számra pusztulnak el fajok. Szennyeződik a környezetünk. Sok száz betegség gyógyíthatóvá vált, helyette jött ezer másik. Aids, allergiák, elhízás, rák, népességfogyás vagy népességtúlszaporulat stb.. Ónozó esők, hurrikánok, globális felmelegedés. Tényleg jó e, hogy az ember űrhajókat lő a világűrbe, repülégépek tízezreit a levegőbe, naponta sokmillió tonna gázolajt, kerozint és benzint éget el?!


Megérett az emberiség ezekre a tudományokra? Én szerintem roh.adtul nem!! Melyik a jobb, a sötét középkor, vagy a tudományos modernkor tele sötét idiótákkal, akik miatt az apokalipszis az emberiség számára bizony borítékolható? Remélem sikerült ezt egy kicsit így más megvilágításba is helyeznem. :-)

2011. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Érdekes megközelítés és van benne valami. :) Viszont én szívesebben élek most, hogy ha bármi bajom van, az orvos meggyógyít, mint akkor amikor fele ennyi volt az átlagéletkor. Az állatok kipusztításáért és a Föld elszennyezéséért viszont én sokkal inkább a globalizációt, liberalizmust tenném felelőssé mint a tudományt.
2011. jún. 22. 07:10
 24/28 Zsolttötötötötö válasza:
Ezekért abszolút nem a tudomány a felelős, inkább a liberalizmus.És gondolom te nem szereted a tudományt ezért nincs telefonod, nem tévézel, és véletlenül sem száítógépezel...etc...
2011. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Szeretem a tudományt, használok telefont, számítógépet, autót, nézek tévét etc.


Amiről én beszélek az az, hogy valóban igaz, hogy a kereszténység gátolta a tudományok fejlődését sok esetben (persze gyakran meg nem), de ha 1000 évvel hamarabb kerül a technika az emberiség kezébe, akkor pont ezer évvel hamarabb is ér véget az a bizonyos valami amit emberi civilizációnak hívnak. A világban igazából a milliárd éveknek sincs súlya, nemhogy nyamvadt ezer évnek. Ezer év az egyenlő a nullával, nem bukott az emberiség semmit.


A technika kora nem lesz sem hosszabb sem kevesebb. 1000 évvel később kezdtük, 1000 évvel később halunk ki, ennyi.



A másik, szóval az előbb említett dolgok a liberalizmus számlájára írhatók, nem a tudomány melléktermékei? Hitler és tudósai is keresték az atombombát, ők is liberálisok voltak? :D Csak a liberálisok szennyezik autójukkal a környezetet? Én teljes szívből gyűlölöm a liberalizmust, de az új technikák használatával létrejövő új környezetkárosítást nem lehet a liberalizmus számlájára írni, ezek a tudomány melléktermékei. Ha olajszármazékkal hajtod az autót, CO2 kerül a levegőbe, ami gerjeszti az üvegházhatást. Nemcsak a liberálisok autói környezetszennyezőek, hanem mindenki másé is ugyanúgy. Sok más példát is írhatnék.


Jelzem, jómagam zömmel biciklivel járok, de ha mindenki biciklivel járna, aki tehetné, az sem odázná el a csúnya véget, csak meghosszabítaná a technika korát.

2011. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Ha belegondolsz, pont erre írtam a globalizációt. Nem véletlenül nem engedik az elektromos meghajtású autók elterjedését mert sért bizonyos érdekeket. Szóval szerintem ez nem a tudomány "sara". Viszont ha nem lenne ennyire fejlett a tudomány, könnyen lehet hogy ember sem lenne (vagy csak alig, civilizáció nélkül), mert esetleg egy vírus kipusztított volna bennünket. A tudomány fejlődésével pedig a későbbiekben talán esélyünk lesz megtisztítani a bolygót ettől a sok mocsoktól amit most okozunk, vagy esetleg elköltözni máshova (a túlnépesedés miatt előbb-utóbb muszáj lesz egy részünknek).
2011. jún. 23. 09:19
 27/28 anonim ***** válasza:

Az elektromos meghajtású autók elterjedését semmi más nem gátolja, mint az a tény, hogy az elektromos áram drágább, mint a benzin. Másrészről, az elektromos áram használatát környezetbarátnak tartani picit olyan struccos, magunknak is hazudó dolog. Az rendben, hogy az elektromos áramot használó berendezések nem szennyezik a környezetet, de az elektromos áram előállítása nem éppen környezetbarát.


Soha nem jön létre magától olyan vírus, ami kiirtana egy teljes fajt. Ez teljesen valószínűtlen. Minden emberben különböző, rengeteg apró eltérés van bennünk, ami miatt az egyik embert megölheti egy vírus, a másik ember már rezisztensebb, a harmadiknak pedig még csak tünetet sem okoz. Az emberi DNS lánc magában hordozza régi vírusok apró DNS szerkezetét, olyan vírusokét, amit anno nem sikerült legyőznie. A vírus győzött, de az ember nem pusztult ki. Rengeteg vírus képes megölni egy embert, de egy egész fajt megölni nem lehet képes egy sem. Kivéve akkor, ha a tudósok kikísérleteznek, létrehoznak egy új természetellenesen viselkedő mesterséges vírust, akkor igen, az kiirthatja az emberiséget.


Amit mondasz, hogy a tudomány termékeinek felelőtlen használata következtében létrejött sok "mocsok" eltüntetésére pont a tudomány lenne a legalkalmasabb, azt én erősen kétlem. Igen, lehet rá mondani azt, hogy kutyaharapást szőrivel, dehát azért na... :-) Mi a garancia, hogy a "mocsok" eltüntető tudománynak mellékhatásaként nem lesz olyan hatása, ami még rondább "mocskot" idéz elő?

2011. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Amúgy nem vagyok a tudományok ellensége, nagyon is jó, hogy van. A problémát a tudomány termékeinek felelőtlen használata okozza. Felelősek ezért éppúgy a politikusok vagy a világ vezető cégeinek vezetői mint a legutolsó földműves, aki nem érti meg, hogy az elhasznált nájlont rakja ki, mert úgyis elviszik, hanem otthon elégeti a földjén.
2011. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!