Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány százaléka igaz a történel...

Hány százaléka igaz a történelemnek szerintetek?

Figyelt kérdés
Én szeretem , de a fele szerintem hazugság.Tik mit gondoltok?
2011. jún. 21. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
És például mi hazugság?
2011. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bix válasza:
én remélem 99% mert ennyi hülye kérdést értelmes emberek nem tesznek fel
2011. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem alapjában véve mindenben van vmi igazság, de ezenkivul biztos van olyan is, amit már csak hozzátettek, v feltételeznek. nehéz mindent bebizonyitani, még amit azt hiszik h bizonyitott, az is kitudja tényleg ugy volt e..de ez már azt hiszem örökre homály marad, ez a történelem
2011. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az a tik?

Egyébként szerinted mi az, ami hazugság?

Szerintem minden igaz, csak a nézőpont nem mindegy. Ugyanazt a történetet többféle szempontból (itt különböző politikai, társadalmi csoportokra, érdekekre gondolok) is lehet vizsgálni. És nyilván nem minden szempont szerint ugyanaz a következtetés egy- egy esemény kapcsán.

2011. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező, 50 %-a lehet igaz.


Vannak könyvek pl. "A második világháború i g a z története"

"Az 56-os forradalom i g a z története"

aztán az Árpád-házi királyok halálának történetei,

a naptárhamisítás, a héber Biblia történetei, amiket csodák nélkül is meg lehet magyarázni szokásos politikai eseményekkel, stb. amik nem születtek volna meg, ha minden 99 %-ban igaz lenne.


Szerintem a történelem tankönyvekben több változatot is lehetne felsorolni sok esetben, mindenki higgyen amit akar.

Mi van akkor, pl. ha egy érettségiző diák azt mondja az érettségin, hogy ő Teleki miniszterelnök esetében úgy gondolja, hogy igaziból a nála utoljára járt német tiszt lőtte le és a titkosszolgálat közbelépett, hogy ez ne tudódjon ki, mert ciki lett volna és nem öngyilkos lett, mint ahogy a töritankönyv állítja ?

2011. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Összeesküvés-elméletek, teóriák mindig is voltak, mindig is lesznek. Hogy pontosan mi az igazság, az feledésbe merül (gondolj csak arra, hogyan meséli el ugyanazt a focimeccset a végén a riporternek a két csapatból egy-egy játékos!), mivel nem pontos a dokumentáció. Azért egyes fontosabb tények igazak, az indok változhat. De ha a törikönyvekben minden egyszer felmerült hipotézist megjelentetnének, nem lehetne törit tanítani. (Erre vannak a történészek. Ők vizsgálhatják az ilyen elméleteket.)

Ha megnézed pl. az egyiptomi harci "krónikákat", láthatod, hogy a fáraó mindig győztesen került ki a csatából. De komolyan, a fáraó mindig győz. Ha megnézed az ellenség beszámolóit, ez ugyanígy igaz. A fáraót mindig legyőzték. Az igazság valahol félúton van... Vagy a híres török miniatúra a nándorfehérvári csatáról. Lényegében ez alapján ítélve a török győzött. (Ha alaposan megnézed, sehol semmi utalás arra, hogy nem így történt.) Szóval ferdítés mindig is volt, és ezt tanították is. Hogy mi az igazság? Nagyon sokszor nem tudhatjuk. De nem is mindig lényeges. A "végeredmény" számít.

2011. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fele hazugság? Szerintem a történelem 1 ezrelékét sem ismered, honnan tudhatnád, hogy fele nem igaz.
2011. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A történelmet a győztesek írják.

Vannak dolgok amiket soha nem fogunk megtudni, amit meg tudunk abban meg nem lehetünk biztosak. Szóval 100%-osan igaz történelmet csak akkor tudnánk tanulni, ha azt előtte valaki magától a Teremtőtől kérdezte volna.


De a kérdésre válaszolva szerintem úgy 20%-a.

2011. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!