Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha beviszünk a szervezetbe 24...

Ha beviszünk a szervezetbe 24 óra alatt mondjuk 3000 kalóriát, és aznap csak 2700 -ra volt szüksége a szervezetnek, a feles kalóriamennyiségnek kb. hány százaléka "tárolódik el"?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

17,624%! :)

Megmondanád hogy mihez kell és miért fontos ez?

Mert akkor tudok talán értelmes és használható választ adni.

2009. jan. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Elso valaszolo te miert adsz mindig, egyfolytaban felesleges, kotozkodo valaszokat??

Vagy a 90 napos dietaval szenvedsz, vagy massal.

De ertekelheto, normalis valaszt meg nem olvastam toled. Ha annyira ertesz a fogyokurahoz, akkor miert nem tudsz normalis, mindenki szamara hasznos valaszokat adni?

Egyfolytaban mas valaszaval vagy elfoglalva, es csak azt firtatod, hogy te mennyire toppon vagy a fogyozasban. De meg soha semmit nem irtal mit kellene csinalni, vagy mi a te titkos modszered.

Azt tudom, hogy a 90 napostol megorulsz!

2009. jan. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Nem fontos, csak engem érdekel,kíváncsiságból, hogy a feleslegesen bevitt plusz kalóriák "maradéktalanul tárolódnak e" a szervezetben.


Másodiknak:

Hát te se a kérdésre válaszoltál..

2009. jan. 19. 10:12
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Az első válaszoló, a drága Tigi, aki már annyiszor mondta, hogy végre lelép, de még mindig itt zaklatja az embereket az "okosságaival".


Válasz a kérdésre:

A többlet kalória úgymond tartalékra kerül, de ez még nem kerül közvetlenül a zsírraktárakba. Tehát, tegyük fel, hogy másnap edzel egy nagyot, akkor abból égetsz először.

2009. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Én sohasem számoltam kalóriákat, nem látom értelmét.

Tápanyagot számolj mindig!

Ez az egyéni biológiától függ.

Én pl ha tömeget növelek, akkor beviszek napi 3500 kcal-t, heti 4 vértizzadós edzés mellett és alig jön fel zsír. Nekem így néz ki nagyjából a kajám egy napra: 400g rizs, 600g csirkemell, 100g zab, 250g zöldség, emellett még gyümölcs tejtermék multivitamin, lenmagolaj... Egy edzésen kb 15.000 kilót megmozgatok :)

Maradjunk abban, hogy ezt senki nem fogja neked tudni megmondani, hogy mennyi rakodik le.

Viszont: A rossz minőségő kaják nagyobb eséllyel rakodnak le. Vagyis a "készreszerelt" kaják amik telivannak stabilizátorokkal meg szinezékkel azok nagy eséllyel hízlalnak.


Én csak fikázok és nem adok érdemleges választ?

Még hányszor linkeljem az alapismereteket, vagy minden kérdésre külön kisregényt kellene írnom?

[link]

[link]

Tessék itt van ez a két "cikk" mindenkinek elég kell, hogy legyen mert szó szerint MINDEN tudnivaló le van írva csak el kellene olvasni.

Egyéb kérdés?

2009. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 13:37-es válaszoló!

Kicsit unalmas már a picsogásotok, jó lenne abbahagyni.

Ha értelmes dolgokkal és nem a jajveszékeléssel töltenétek az időtöket, akkor talán jutnátok is valamire.

Másrészt nagyon nem tetszik hogy egyes "hozzáértők" olyan tanácsokat adnak, amik nemhogy nem jók semmire, de még veszélyesek is.

2009. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

13:37-es.

Köszi a választ.

Azt meg tudnád mondani, hogy hova kerül, és milyen formában tárolódik, ha ahogy írod nem a zsírraktárban?

2009. jan. 19. 14:44
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy konkrét elméleti kérdést tettem fel, arra vonatkozóan,hogyan működik az emberi szervezet kalóriahasznosító mechanizmusa.

nem értem, miért kell egymást fikázni, aki nem tudja a választ, minek írogat?

2009. jan. 19. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Mivel a fehérje a szénhidrát meg a zsír nem ugyanott tárolódik ezért:

A fehérje, amit nem használ fel a szervezet az kiürül

A szénhidrát betölti az izmokat, a fel nem használt mennyiség nagyrésze zsírraktárakba kerül.

A zsír is hasonló úton megy keresztül.

Tessék itt a válasz.

Megfelel?

2009. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, köszi!

ilyesmire voltam kíváncsi

2009. jan. 20. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!