Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az exhumálás után hol helyezté...

Az exhumálás után hol helyezték el Mengele maradványait?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 14:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Wolfgang Gerhard néven temették újra, Brazília, Embu.
2011. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyiszli Miklós könyve hamisítás/jobbára fikció a történészeknél de még az orvosszakértők szerint is.
2011. júl. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
01.40 ezt kifejtenéd bővebben?
2011. júl. 15. 12:05
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Több történelem tudomány tárgykörébe (és nem a bulvár és rágalmazó kategóriába) tartozó könyv tárgyalja ezt már nyugaton. Az is vitatott hogy a naplója szerint ahogy írta tényleg tényleg öngyilkossági szándéka volt, vagy megölték. Ő írta saját kezével hogy megrendelésre írta a könyvet és túlzásokat vártak tőle.

Több tárgyi tévedés van a könyvben. Ami ha tényleges szemtanú lett volna még átlagos intelligenciával sem értelmezhetőek így félre. És úgy általában sem stimmel semmi a könyvben.


Amúgy Rudolf Höss saját bevallása szerint (film felvételen vágatlan verzióban) a Nürnbergi (írásban meghúzott jegyzőkönyv írt) elmondott tanú vallomása szerint a Zyklon–B nevű rovarölő készítménnyel kísérletezett zsidó foglyokon, a náci vezetés tudtán kívül. - az utolsó fél mondatott húzták és vágták ki előszeretettel a film dokumentumból. Ezt halva sápadtak el a náci vezetők és nem az esetleges lelepleződés miatt. Nyugaton már úgy is tanítják hogy csak Auswitzban volt gáz kamra.

Amúgy sokkal több emberrel lett volna korszerű mérges gázuk a németeknek az Első Világháborús tartalékokból. Bár most már hogy csak az Auswitz három tábor esetén állítja a történet írás a Zyklon–B használatát ennek már nincs jelentősége.

Nyiszli minden tekintetben túlzott és ezt több Izraeli történész is kritizálta.

2011. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

történet írás*


történetírás

2011. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy a szomorú igazság hogy éppen a Zyklon–B hiányából fakadó fertőzések (például vérhas) és alultápláltság mait halt meg a legtöbb zsidó fogoly.
2011. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Tudnál írni konkrét könyvet, cikket, amit olvastál ezzel (főleg Nyiszlivel és Mengelével) kapcsolatban?
2011. júl. 15. 13:04
 8/12 anonim ***** válasza:
2011. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én több izraeli író történelmi munkából olvastam már a neten. Mivel sem zsidó sem neonáci nem vagyok nem gyűjtöttem be a könyveket. Eddig még csak egy könyvel találkoztam ami védte.
2011. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésemre még mindig nem kaptam választ, mert azt tudom, hogy álnéven temették el Embuban 1979-ben bekövetkezett halála után, de '85-ben exhumálták. Hát csak nem temették vissza ugyanoda?
2011. júl. 28. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!