Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Népirtásokról mi a véleményetek?

Népirtásokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Na most nyilván negatív, nem is ez a kérdés.

Felteszem a kérdésemet, de előre bocsájtom nem szeretném, h zsidózás, meg nácizás, meg kommunistázás legyen a vége. Ha ez lesz belőle, inkább törlöm a kérdést majd. Szóval kérlek, intelligensen, objektíven (amennyire lehet).


Szóval: Nekem nincs bajom a zsidókkal, van is zsidó barátnőm meg minden, és amit a nácik tettek az durva és kegyetlen dolog volt. DE: nem értem, h a történelemben miért ez a sarkalatos pont. Hitler nevét csak csendben lehet kimondani, míg Mao és Sztálin nevek lazán röpködhetnek. Holott múltkor olvastam a 21. században, hogy Hitler mögöttük "csak" a 3. legnagyobb népirtó. Na nyilván Mao nekünk nem olyan fontos, mert messze van, de pl amit az oroszok műveltek az országban, az legalább annyira durva, mint a németek. Templomban öltek halomra embereket, akik oda menekültek előlük, fejbe lőttek érsekeket, bárkit, végigerőszakolták az országot- mamám mesélte, h ők mindig az erdőbe menekültek a katonák elől a testvéreivel. Ott vannak a gulagok, amikre aztán szintén nem lehet ráfogni h Disney Land, az orosz hadifoglyok közül azok is sokszor meghaltak, akik haza jutottak...stb.


Nem értem, hogy ezek a dolgok, miért nincsenek a helyükre téve. A kérdésem: az van túldimenzionálva, amit a nácik csináltak, v az van eltussolva amit az oroszok? Melyik az igazság?


2011. júl. 13. 15:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

09:25

"Többek közt Németországot szépen megalázták egyértelmű volt, hogy nem várat sokat magára az újabb világkonfliktus ..."


Ennek cáfolata épp az a tény, hogy Hitler háború nélkül tudta orvosolni a versailles-i béke Németországot sújtó rendelkezéseit. Tehát a II v.háború nem Versailles következménye volt.

2011. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Hát gondolom most a válságkezelésre gondolsz. Viszont: az h Hitler talpraállította Németországot, nem jelenti, h nem az volt a célja, h miután talpra áll, visszaszerez mindent. De azért lásd be: nulláról háborút indítani nem lehet, tehát nyilván előbb gazdasági reform és ellensúlyozás kell.
2011. júl. 14. 14:58
 23/38 anonim ***** válasza:

És Hitler nem fizette a I. V.H.-s kárpótlást ezért csak tavaly került kifizetésre az utolsó részlet.

És az USA szerepe sem teljesen egyértelmű mert a Demokrata Párt nem akart fegyveres konfliktust a Japán elleni háborút le is szavazták, a Republikánusok meg az amerikai kontinensek felet megszerzett ellenőrzés után katonai tovább terjeszkedésben gondolkoztak végig.

Pearl Harbor-i első világháborús roncsok lebombáztatása kellet ahhoz hogy már a Demokraták se mondhassanak nemet.

A német jóvátétel fizetéséhez is ugyan így a Demokraták megértően a Republikánusok provokatívan álltak.

2011. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Hát gondolom most a válságkezelésre gondolsz. "


Többre. Rajna-vidék remilitarizálása, Anschluss Ausztriával, Szudéta-vidék megszerzése, Memel visszacsatolása.


Ha 1939. szept. 1-én Hitler csak annyit tesz, hogy bevonul Danzigba, még abból sem lett volna világháború.

2011. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Hát mjuk nekem a történelemmel az a bajom, h az IGAZAT csupa nagybetűvel nem fogjuk megtudni. Soha.
2011. júl. 14. 16:22
 26/38 anonim ***** válasza:

Kicsit későn küldök választ a kérdésre, de remélem a történelemtudósok meglátják. Volt szó Amerikáról, hogy azt "leigázták, hatalmuk alá vették az amerikaiak". Hogy?? Emberek, Amerika a mi mocskunk, az európaiaké! Kolombusz Kristóf európai származású volt, innen indult el felfedezni Amerikát (ami először ugyebár India felfedezésének indult), ott aztám szépen kiírtotta az olyan csodálatos kultúrákat, mint az inka, azték, maja stb. Rettentően egyszerű és divatos manapság mindent az amerikaiakra kenni, de azért gondolkozzunk el egy kicsit, mielőtt sárral dobálózunk.

Érdekes módon az összes háborút az európaiak robbantották ki. Rengeteg francia-angol háború, a rómaiak hadjáratai, görögök, törökök, és persze nem utolsó sorban magyarok! Az első és a második világháborút is európai ország robbantotta ki. Amikor még Amerika angol gyarmat volt, mindig az angolok cs*sztették Amerikát, aki nem csoda, hogy szabadulni szeretett volna a függés alól. Az első világháborúhoz Amerikának nem sok köze volt, a másodikat pedig igényesen befejezte, ledobta a Kisfiút a húzottszeműeknek, hogy ne pattogjanak.

Aztán persze be lehet szólni, hogy érkezett a Marshal-segély, ami elég mocskos húzás volt (kihasználni a vérbe fagyott Európát), de tudjátok mit? Megérdemeltük. És ráadásul ez már nem is egészen történelem, hanem gazdaság.

2011. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Draught!

Abban igazad van, hogy Dél-Amerikában az európaiak mocska a népírtás (leginkább a spanyoloké, kisebb mértékben a portugáloké és a többieké), de Észak-Amerika területén igenis az USA volt a ludas leginkább. Miután kikiáltotta a 13 kolónia a függetlenségét, utána az európaiak nem nagyon rúgtak ott labdába...


"Érdekes módon az összes háborút az európaiak robbantották ki."

Ez így ebben a formában nem igaz. Mivel mi Európában élünk (feltételezem, te is), ezért mi az európai történelmet tanuljuk, így jobban fókuszálunk Európa történelmére. Abban igazad van, hogy a történelem jópár évszázadán keresztül az öreg kontinens volt a meghatározó történelem szempontjából az egész világon (kolonizálás például). Azt mondom, hogy a dél-amerikai szabadságharcok még határesetek, mert európai uralkodók ellen irányult, de utána USA vs. Mexikó, vagy a II. vh idején az ázsiai hadszíntér, amit Japán indított el... szóval teljesen nem lehet mindent az európaiak számára írni.


"Az első világháborúhoz Amerikának nem sok köze volt, a másodikat pedig igényesen befejezte, ledobta a Kisfiút a húzottszeműeknek, hogy ne pattogjanak."

Azért volt. Tény, hogy csak 1917-ben léptek be a háborúba, de segítették a szövetségeseket korábban hadianyaggal is, az utolsó évben pedig ők is elszenvedtek jelentős - a régi harcoló felekhez képest nem akkora- áldozatot.

A II. vh-út meg szintén végigszenvedte az ázsiai fronton, és mindennek mondanám, de igényesnek nem 150-200e civil legyilkolását. Értem én a logikát mögötte (minék gyorsabban fejezzük be a háborút, ami amúgy is mocskos, meg inkább az övéik haljanak meg, ne a mieink, stb...), de azért kezeljük helyén a dolgokat.


"Aztán persze be lehet szólni, hogy érkezett a Marshal-segély, ami elég mocskos húzás volt (kihasználni a vérbe fagyott Európát), de tudjátok mit? Megérdemeltük. És ráadásul ez már nem is egészen történelem, hanem gazdaság."

Ezt nem értem, ebben mi volt a mocskos?

2011. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Jó, de szinte egész Amerika területét innen-onnan jött emberek alkotják, igazi tisztavérű amerikai őslakos nagyon kevés van. És az USA - miután mind a 49 állam és az egy szövetségi kerület függetlenedett - sok országnak inkább hasznára vált, segített másokon. Úgy látom, te pont nem az az ember vagy, akit megcéloztam a mondandómmal, mert te a történelmi hátterét is megvizsgáltad Amerikának, nem pedig csak sárral dobálózol, hogy mekkora k*csög. :)

Ne haragudj, álmos voltam hajnalban... Magam sem értem, hogy hogyan jutott eszembe a Marshal-segély, az a CIA akart lenni... xDD Épp most olvasok egy könyvet a CIA mocskairól; a fegyverkereskedéseiről, az esztelen gyilkolásairól, a drogügyleteiről és az emberkísérleteiről. Ha lehet hitelt adni annak a könyvnek, akkor a CIA létrejötte inkább ártott, mint használt.

2011. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Marshal segély meg a CIA elég messze van egymástól, de át tudom érezni a dolgokat... mondjuk én is épp ébredés után írtam :)


A CIA valóban sok mocskos dologban volt benne, főleg Latin-Amerikában, ott gyakorlatilag tényleg országok vezetőit cserélgették, de azért mentek ők mindenfelé a hidegháború idején...

2011. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

A mostani amerikaiak tény, h európaiak voltak, DE: kérdezz meg egy amerikait, h európainak vallja-e a Mayflower-en érkezett őseit...

Meg aztán, ha el is tekintünk az indiánoktól. Japánok, pattogtak, pattogtak, de az USA-nak tántalán nem kellett volna atommal játszadozni, amikor még azt sem tudták pontosan, milyen is a hatása...

Vagy: jelenidő. Nézz körül a világban, ki indítja a háborúkat? Ki öl meg gyerekeket? Öregeket? Ártatlan nőket és ffiaka? Dönt romba országokat? Mindezt "békefenntartás" címén? Nekem nincs bajom az egyes amerikaiakkal, nekem a politikájuk büdös, és gusztustalan... Nekem Hillary C. ne aggódjon a gyöngyöspatai romák miatt, hanem aggódjon a többezer arab miatt akiket ők ténylegesen gingyolnak nap, mint nap! Magyarán: foglalkozzanak a saját dolgukkal, a saját népirásAIKkal, ne az európaiakat sajnálgassák már...Mmint sajnálgathatják azt IS, de jó lenne, ha előbb magukba néznének, aztán aggódnának a többiek cselekedeteivel...

2011. júl. 31. 22:57
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!