Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Népirtásokról mi a véleményetek?

Népirtásokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Na most nyilván negatív, nem is ez a kérdés.

Felteszem a kérdésemet, de előre bocsájtom nem szeretném, h zsidózás, meg nácizás, meg kommunistázás legyen a vége. Ha ez lesz belőle, inkább törlöm a kérdést majd. Szóval kérlek, intelligensen, objektíven (amennyire lehet).


Szóval: Nekem nincs bajom a zsidókkal, van is zsidó barátnőm meg minden, és amit a nácik tettek az durva és kegyetlen dolog volt. DE: nem értem, h a történelemben miért ez a sarkalatos pont. Hitler nevét csak csendben lehet kimondani, míg Mao és Sztálin nevek lazán röpködhetnek. Holott múltkor olvastam a 21. században, hogy Hitler mögöttük "csak" a 3. legnagyobb népirtó. Na nyilván Mao nekünk nem olyan fontos, mert messze van, de pl amit az oroszok műveltek az országban, az legalább annyira durva, mint a németek. Templomban öltek halomra embereket, akik oda menekültek előlük, fejbe lőttek érsekeket, bárkit, végigerőszakolták az országot- mamám mesélte, h ők mindig az erdőbe menekültek a katonák elől a testvéreivel. Ott vannak a gulagok, amikre aztán szintén nem lehet ráfogni h Disney Land, az orosz hadifoglyok közül azok is sokszor meghaltak, akik haza jutottak...stb.


Nem értem, hogy ezek a dolgok, miért nincsenek a helyükre téve. A kérdésem: az van túldimenzionálva, amit a nácik csináltak, v az van eltussolva amit az oroszok? Melyik az igazság?


2011. júl. 13. 15:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
A történelmet mindig a győztes oldal írja a vesztes disznóságait mindig szaftosan tálalja, eléggé eltúlozva. Pl zsidószappan, ember bőr lámpaernyő amiről azóta azért kiderült, hogy nem igazán történt meg akkor se ha tervezték ezt, mert nem kivitelezhető. A saját disznóságaikat meg szeretik eltusolni nyilvánvalóan. Ugyebár a második világháború után csak a tengelyhatalmak háborús bűnöseit (akikre nem volt szükség) ítéltek el, de szó sem esett a szívélyes szövetség háborús bűnöseiről, pedig ők sem voltak szentek.
2011. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
85%

ez így van az oktatásban, médiában leadott anyagok nem beszélnek rengeteg dologról amiről kellene, ellenben ilyen (mint pl a náci tevékenység, Hitler stb.) erősen kivan emelve. Ha belegondolsz, például Amerika őslakóinak kiirtása nem így van leadva. Az olyan magától értetődő dolog. Hitler és társaim meg kegyetlen embertelen gyilkosok. Hitler valójában marha sokat olvasott, egész életét egy cél érdekében áldozta fel. Sok mindent tudott. Érdekes, hogy a kérdés, hogy pontosan mi vitte rá őt hogy így tegyen a zsidókkal szemben, kevesek fejében fogalmazódik meg. Pedig szintén érdekes összefüggésekhez vezet, ha valaki kicsit is beleássa magát. Pontosan miért is történtek dolgok, mik az előzmények stb.

Objektív voltam, és csak így lehet hitelesen vizsgálni a történelmet, eseményeket. :)

2011. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
58%

Ha zsidó barátnőd van, nyilván elfogult vagy... pedig szegény zsidók azok, akikkel a legnagyobb hazugságot elhitették... Guglizz sokat...nem írhatom le az igazságot, mert úgyis kicenzurázzák.

Helyesen gondolod: az van túldimenzionálva amit a nácik elkövettek és eltussolva amit a szovjet kommunisták.. és még hány népírtás volt az elmúlt száz évben !!

"Nem értem, hogy ezek a dolgok, miért nincsenek a helyükre téve."- Ha helyükre lennének téve, akkor ki kellene mondani az igazi bűnösök nevét, indítékát, származását.

Olvass utána az orosz cári család kivégése körülményeinek: kiknek, miért volt érdeke, és milyen sátánista jeleket találtak azon szoba falán ahol megölték őket....

2011. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Minden népírtásról kéne tudniuk az embereknek, nem csak a zsidóságéról, de ahogy írtad, az ukránokéról, a kínai parasztokéról, a doni németekről vagy a kaukázusi népekről, Srebrenicáról, Ruandáról, a khmerekről, Darfúrról, az örményekről... de ha itt tartunk, akkor beszélhetünk a magyar Fehérterror áldozatairól, a Hideg napokról... de akár Mádéfalváról is...


Szóval szerintem nem a holokauszt van túlságosan is előtérben, hanem a többiről nem beszélünk eleget... persze, beszéljünk arról többet, amik közvetlen környezetünkben történt, de azért tudjunk a többiről is.

2011. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
15:55! Te meg ne higgy el mindent, amit a neten találsz :)
2011. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a könyvekből, színdarabokból, filmekből, egyebekből sokszor úgy tűnik, mintha a népirtást a harmincas-negyvenes években találták volna ki.

Amerikában teljes népeket irtottak ki tucatszámra, de még a művelt Rómáról is mit tanulunk? Ceterum censeo Carthaginem esse delendam - ki is irtották Karthágó lakosságát.

Sajnos az emberiség történetével egyidős a vadállatokat meghazudtoló kegyetlenség, és mindig van mentség, ideológia.

2011. júl. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy roppant bonyolult kérdés, aminek az igazi, tényekkel való megválaszolása egy könyvben se férne el.


Először is azzal kell kezdeni, hogy miért van az, hogy a 21. században van egy földrész, amivel alig foglalkozunk itt, Európában. Ez pedig Dél-Amerika. Rengeteg diktátor van ott, ugyanúgy népirtások, stb. Mégse foglalkozunk vele, sőt, alig tud róla valamit egy átlag ember. Annyi a kapcsolatunk pl. Brazíliával, hogy onnan is importálunk mindenfélét.

Ez valszeg azért van, mert kívül esik a perifériánkon. A mai világ inkább Amerika-Európa-Ázsia tengelyre éleződik ki.

Na most ebből kiindulva rájöhetsz, hogy miért nem foglalkozunk Sztálin, illetve a kommunizmus áldozataival annyit. Egyszerűen azért, mert volt egy NEP nevű gazdasági rendszerük, amivel kizárták magukat a világgazdaság körforgásából. Márpedig már akkor is minden a gazdaságról szólt, ezért mindenki lesz.rta őket. Ők szépen építették a kommunizmust, és persze tudtak róla, hogy mi folyik ott, de ez azért sem érdekelte a világ (európa) többi részét, mert egyrészt "csak" zsidókat és politikai ellenfeleket küldtek a Gulágba, illetve végeztek ki. De inkább dolgoztatták őket, az ingyen munkaerő miatt. Ráadásul ezek mögött nem volt semmi vallási indíték, főleg, hogy a kommunizmus arra épül, hogy nincsenek vallások. Tudták, hogy ezek a dolgok megállnak a szovjet határon, nem terjed ki Európa más részeire.

A nácik épp ebben különböztek. Ők, közép-Európa legnagyobb államaként abszolút a figyelem középpontjában voltak, és náluk az árja-faj léte nagyon is vallásos eredetű volt, már amennyit tudok erről. Mi magyarok például ha jól tudom "másodlagos" fajnak lettünk nyilvánítva, magyarul a háború megnyerése után valszeg szolgasorsba kerültünk volna, értsd: kb. ugyanaz, mint a Gulag.

De még ennek ellenére is, a nagyhatalmak, pl. Anglia nagyon sokáig velük sem foglalkozott. Gondolj bele: Saar-vidék visszafoglalása, Csehország elfoglalása, Anschluss...Ezek mind fegyveres konfliktusok nélkül sikerültek Hitlernek. '38-ban még az olimpiát is megrendezhették.

Azt hitték (mármint a nyugatiak), hogy ez csak valami múló hóbort, és helyreáll a világ.

És akkor jött a döntő momentum, a nácik kirobbantották a II. vh.-t.

És még ekkor is, kialakult a furcsa háború. A szövetségesek ugyan küldtek hadüzetet Hitlernek, azonban nem támadták meg. Egész egyszerűen ugyanúgy lesz.rták őket, mint az oroszokat, csak kissé bakot lőttek. És talán pont ezt a bakit akarják a későbbiekben azzal elkerülni, hogy úgymond démonizálják Hitlert. Holott tudjuk, hogy a nácizmus valódi alakja Himmel volt, akiről alig hallhatunk valamit, pedig ő volt a "főgonosz".

Plusz azt se felejtsd el, hogy Mi itt élünk, és akkor is itt éltünk Európában. Az ember gyerekkori barátját, vagy akár csak a legkedvesebb szomszédját hurcolták el a munkatáborokba, csak mert zsidó volt. És hiába, annak ellenére, hogy ezt Sztálin is megtette, azt nem érzékeli az ember, csak azt, ha közvetlenül vele történik meg.

Ráadásul azt se felejtsd el, hogy mit műveltek az országunkkal a nácik. A visszavonuláskor erődítménnyé változtatták fővárosunkat, majd felrobbantották az összes Duna-hidat, amit néhány magyar neonáci még ma is megünnepel "a kitörés" címszó alatt.

Ráadásul azt se felejtsd el, hogy ha a nácik nem háborúznak, és nem hozzák a nyakunkra a szovjeteket, akkor bizony itt nincsen orosz hadi- és fogolytábor, meg megszállás, stb.


Az meg hogy zsidó a barátnőd semmit se jelent, mert nekik is hazudtak. Ha nem tudnád, Hitlert ugyanúgy zsidók pénzelték, mint a szovjeteket, csak a nem is tudom melyik zsidó család (bocs, hitelen nem jut eszembe, pedig mindenki ismeri őket) üzemanyag és fegyverszállító hajóit nem lőtték ki a háborúban.

Én néha arra gondolok, hogy a hatalommal rendelkező zsidók konkurenciát láttak a "mezei" zsidó családokban, és ezért segítettek a kiirtásukban. Mert azt ne mesélje be nekem senki, hogy nem jutott el hozzájuk a hír, hogy miket művelnek a társaikkal.

Röviden ennyi, biztos sok dolgot kihagytam, de remélem színesítettem a gondolkodásodat.

2011. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

sztem ezek a dolgok a "helyükre vannak téve".


csak neked újdonság a sztálini háborús bűnök...


de figyelj csak, mondok még:


vajdasági mészárlás, erre válaszul a délvidéki vérengzések


szintén a II.vh-ból hamburgi bombázás, drezdai bombázás, japán hadifogolytáborok, Nagaszaki, Mandzsúriai élveboncolások


Vagy a közelebbi múltból: szrebrenyicai mészárlás.


Látod milyen sok van? Ezekről ugyanúgy tudni kell, mint az általad említett borzalmakról.


És nem azért kell ezekről tudni, h rangsorolhassuk, ki, hány embert őlt meg, és így mekkora háborús bűnös.


Tudod, 1 után már nem kell tovább számolni.


Egyformán elítélendő mindegyik.

2011. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nagyjából úgy látjátok, mint én a dolgokat.


Szóval Amerika...őszintén, néha hányni tudnék tőlük, mert ők akik legjobban elítélik a Holokausztot, holott Hitler hozzájuk képest gyenge kezdő. Ők elég jó eredménnyel irtottak ki egy egész népet, kegyetlen módszerekkel, és akkor még van arcuk azt mondani, h az idiánok milyenek voltak- ami tuti igaz is, csak hát azért ki tolakodott, hova, ugyebár!


Na meg most is az a békés nép ugye, akik nem ölnek ártatlan gyerekeket, nőket és ffiakat...


Szóval Amerikát hagyjuk sztem, mert semmi jót nem tudok róluk mondani.


Dél-Amerikát írta valaki: HÁt az tényleg nagyon durva, hogy semmit nem tudunk róluk!


De ha az arab világra tekintünk, onnan is csak azt halljuk h mi rossz, meg terroristák, meg elnyomás. Volt szerencsém megfordulni a területen, és ez a kijelentés olyan súlyos, mintha Európáról akarnánk így beszélni, h minden európai ilyen, meg olyan. Hát nem, itt is országok vannak, más-más politikai elképzeléssel, más-más törvényekkel. És akkor azt mondom, h az európai országok még mindig jobban hasonlítanak egymásra, mint az arab országok, mert hát ugye annyi szokás ahány ország, de jót meg soha nem hallunk holott mennyi jó van ott is!


És hát persze az egész világ tele van borzalmakkal és engem ezért zavar, hogy úgy érzem, egyetlen rossz köré csoportosulunk. Ámbár arra is gondoltam, h a múlt borzalmával vidáman el lehet nyomni a jelent, amíg mindenki azzal van elfoglalva, h 70 éve mi történt, addig senki nem figyel fel arra, ami ma van, pedig az se jobb egy szálat sem.


A cári család kiirtásáról pedig olvastam egy könyvet, igaz regény volt, de történelmileg hiteles. Maradjunk annyiban, h az is egy gyönyörű történet...

2011. júl. 13. 18:01
 10/38 anonim ***** válasza:
2011. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!