Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért csak egyetlen emberszabá...

Miért csak egyetlen emberszabású faj fejlődött ki Önök szerint?

Figyelt kérdés
Ki mit gondol erről? Legfőképp filozófiai vagy interdiszciplináris szempontból kérdem, csak nem volt ilyen kategória külön. Nem kifejezetten tudomanyosan, vagy ezoterikus megközelítésben, hanem akár sci-fi vagy barmilyen nézőpontból is érdekelnek az egyéni világnézetek. Köszönöm.
2011. júl. 21. 21:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

"Egy meglévő intelligens faj mindig akadálya egy újabb kialakulásának"

azért én ezt nem merném ilyen határozottan kijelenteni.

mivel jelenleg a világegyetemben mindössze egyetlen intelligens fajt ismerünk -ezek lennénk mi, emberek...- és semmi jele nincs annak, hogy valaha is kifejlődött volna más intelligens faj, itt a földön, semmi nem támasztja alá ezt a határozott és végleges következtetést.

2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Vree ***** válasza:

^Ezt azért elég nagy merészség így kijelenteni, nem? Fogalmam sincs próbálták-e mérni természetben hogy két intelligensebb faj nehezeben él-e együtt de azt gondolom nincs különösebb jelentősége. Magunkról pedig aligha nyilatkozhatunk, hacsak valaki nem abban az elméletben hisz, hogy mi pusztítottuk ki a Neandervölgyieket, de akkor sem látom miért kellene ennek törvényszerűnek lennie.


Én ilyen kérdéseken keresztül közelíteném meg a problémát:

- Van-e valamilyen módja hogy megállapíthassuk hogy magas szintű intelligencia kialakult-e már korábban? (Tekintve hogy a fosszíliaképződés ritka és nem őrzi meg egy élőlény összes jellemzőjét - az agy pl. biztos nem maradna meg, de talán valamilyen kimutatás lehetséges? Esetleg a koponya aránya a testhez segíthet?)

- Milyen feltételekkel kell rendelkeznie a fajnak hogy civilizációt építhessen? (Az agy nem elég; kell hozzá valamilyen manipulációképes végtag és a kommunikáció képessége is, amiket az agynak támogatni kell tudni.) Fel tudnánk-e ismerni egy mienktől eltérő civilizációt? (teszem azt: egy civilizált halkolónia maradványait?)


Én úgy sejtem hogy az a kombináció amivel mi rendelkezünk nem hétköznapi stratégia, és könnyen lehet hogy még soha nem alakult ki sehol (igen, ez azt jelenti, hogy alacsonyra egy ilyen "kombó" esélyét). Ez esetben valóban nem csoda hogy a hozzánk legközelebbi rokon fajokon kívül nem kell utánzástól tartanunk. (Egyébként vajon megtudjuk valaha mi történt a többi Homo fajjal? Messze nem áll példa nélkül hogy egy egész taxonómiai csoportból csak egy faj marad fenn, de akkor is jó lenne kideríteni.)

2011. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 NoodIy ***** válasza:
53%

Miért kell állandóan ezt a kérdést feszegetni? Miért nem lehet elfogadni, hogy véletlen történnek dolgok? Ha valahol a világegyetemben kialakul egy értelmes faj, biztos fel fogja tenni ezt a kérdést, hogy miért pont itt, miért pont csak mi vagyunk intelligensek? Ugyan ez vonatkozik a Földre is. Miért pont itt alakult ki élet? (Miért alakult volna ki bárhol máshol?) Véletlenek vannak.

Kicsi az esélye de épp elég idő telt már el hozzá, hogy nagy valószínűséggel bekövetkezzen.

2011. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"csimpánz és a delfin rendelkezik egy (bár nem túl fejlett) önképpel, vagyis meg tudja különböztetni a tükörképét a többi fajtársáétól"

Az, ha a tukorkepeben felismeri magat az valoban bizonyitek az onkep letezeesnek, de ha nem ismeri fel magat, azzal nincs kizarva, hogy van entudata. Miert lenne? Egyszeruen nem tudja, hogy mi az a tukor, es hogy mukodik.

2011. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem mi vagyunk az egyetlen intelligens faj! A delfin olyan a tengernek, mint mi a szárazföldnek. Továbbá mennyire keveset tudunk pont a tengerekről! Ki tudja, mik vannak még ott? És most nem természetfeletti dolgokról beszélek, hanem teljesen normális, csak általunk még nem ismert élőlényekről.
2011. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
36%
EZ MILYEN KÉRDÉS?AM AZÉRT ÉS EZ A LEGEGYSZERŰBB VÁLASZ MERT CSAK 1 FAJ TUDOTT ALKALMAZKODNI A TERMÉSZETHEZ A JÉGKORSZAKHOZ HAGY NE SOROLJAM MOST VÉGIG
2011. júl. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Szerintem azért mert ha több emberhez hasonló civilizáció lenne akkor még a fajok között is lenne harc. És már az ember vs. ember harc is durva és világrengető el se lehet képzelni milyen lenne a világ több olyan magas civilizációval mint az emberé.
2011. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nem csak egy fejlődött, de csak egy maradt.
2011. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 gtgunár válasza:
Egyébként össze is olvadhattak a különböző fajták már ha kompatibilisek voltak pl: A délszláv háború ott még az emberen belül is ugyanoda voltak sorolhatók mégis ölték egymást habár képesek lettek volna utódot létrehozni a különböző felek, ott is volt háború de azok egy területen egy népféleség volt csak széthullott de az az elötti országokból sikeresen létrejöhetett volna egy életképes állam/nemzet mint a 7 törzsből a magyar lehet, hogy nekik is voltak belviszályaik csak nem tudunk róla.
2011. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!