Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan jön a politikában a...

Honnan jön a politikában a "jobb" oldal, "bal" oldal, -megnevezés?

Figyelt kérdés
Nem tudom, megmagyarázni, miért, de engem rohadtul idegesít, hogy mindenki úgy használja ezeket a kifejezéseket, hogy közben fogalma sincs, miért pont "jobb" meg "bal". Amikor tőlem régen megkérdezték, hogy jobbos vagy balos vagyok, azt hittem, arra kíváncsiak, hogy melyik kezemmel írok. Lehetne kelet és nyugat is akár, vagy fekete és fehér. Mik ezek az oldalak, hogyan alakultak ki? Ti nem gondolkodtatok még el rajta? Titeket nem idegesítenek ezek az állandósult szóképek, amiknek valójában senki nem tudja a jelentését?
2011. okt. 17. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaj dehogy nem. Most történelemből is ilyeneket mond a tanár, hogy szélső jobb, jobb, bal, szélső bal és sose tudom mit jelent, de rajtam kívül úgy senki se szerintem.
2011. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Pedig halál egyszerű, és a törikönyvben is benne volt.


Egyszerűen arról van szó, hogy a parlamentben melyik oldalra ültek az adott nézetet képviselők :)

2011. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Ezt még én a paraszt is tudom! Ahogy a szenátusban üldögélnek, ki jobbról, ki balrók, ki középen! Ennyire egyszerü! Azután , van aki kicsit még kiljebb ücsörög, no, az a szélsőbal! Jól írom?
2011. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

mind hülyék vagytok már elnézést


a francia polgári forradalom után a régi rendszer hívei a bal oldalra, az új rendszer (köztársaság) hívei a jobb oldalra ültek


ennyi a történet

2011. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy valamelyik parlamentben két oldalra ültek, számomra is egyértelmű volt, idáig eljutottam. Az érdekelt, hogy pontosan honnan ered, így az utolsó válaszadó válaszolta meg a kérdést.
2011. okt. 17. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát a jobboldal= jobb, baloldal= sz@r ?
2011. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
senki nem mondott semmi ilyesmit (egyébként ja, általában)
2011. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát azért nem teljesen így kell nézni, mert pl a magyar nyelv sokszinűsége tovább finomította nálunk a dolgot. Nálunk pl van jobbik is.

Az még jobb lenne mint a jobb?

Esetleg a szélsőjobbnál is jobb lenne?

Ez csak egy hagyományos elnevezés és csak arra utal szerintem, hogy milyen értékeknek vannak elkötelezve a tagok :)

2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!