Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha meghalunk emlékszünk az...

Ha meghalunk emlékszünk az életünkre?

Figyelt kérdés

Ez egy filozófiai kérdés :)

Tehát az emlékeinket az agy tárolja el, ami halál után lebomlik. Ha sérül az agy, akkor emlékeket veszthetünk, tehát biztosan itt tárolódik. Tételezzük fel, hogy van lélek (én úgy gondolom, hogy van, aki nem, az most tételezze fel). Ha "szétrohadnak az emlékeink" :P akkor hogyan fogunk rá a halál után visszagondolni. Szerintetek?


2009. ápr. 20. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Erről egy olyan embert kéne megkérdezni , aki már feltámadt. Az sem egészen biztos, hogy az agy tárolja az emlékeinket. Egyre inkább terjedőben van az a nézet, hogy az agy csupán egyfajta adóvevőként funkcionál.
2009. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Aki meghal, az újraszületik egy másik testben, de a lelke ugyanaz fog maradni. Tehát újraszületsz, de az előző életedre nem fogsz emlékezni, mert nem bírná el a tudatod a sok tehert, a sok fájdalmas eméket, amit ebben az életben szereztél, így tiszta lappal indulsz.

Persze van pár ember, aki valami oknál fogva emlékszik az előző életére, bizonyítottan is, erről sokat lehet olvasni pl a Tibeti Halottaskönyvben, vagy Moody: Élet a halál után.

2009. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Miért vagy olyan biztos abban hogy az agy tárolja az emlékeket? Én már abba sem tudok belegondolni hogy ilyen kis helyen hogy fér el ilyen rengeteg információ o.O és ha kell valamire emlékezned, hogy "keresed meg" azt az emlékképet ami szükséges? érdekes kérdés...
2009. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

16:23asnak irom de már biztos nem olvassa el

Aki meghal, az újraszületik egy másik testben, de a lelke ugyanaz fog maradni. ezt te honnan tudod?kimosták maximum az agyadat. ezt senki nem tudja bizonyítani, te meg konkrét tényként irod le.

2009. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha konkrétan a kérdésre válaszolok, akkor a válasz nem, mert nincs mivel emlékezni az emlékekre. Mivel nincs működő agyunk, ha meghalunk. Ha feltételezzük, hogy van lélek, akkor is biztos, hogy nem emlékezünk, mert nekem nem rémlik semmi az "előző életemből". És az emberek legtöbbjének sem.
2009. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

A tudatalattiban jelen lehetnek a régi emlékek, ott úgy tartják nagyon sok minden porosodik.

A bizarr álmokban épp fel-fel is bukkanhat egy-kettő, sőt lehet, hogy akkor emlékszünk csak igazán amikor álmodunk, csak van egy védelmi mechanizmus, ami meggátolja, hogy a mostani énünk tudomást szerezzen ezekről az információkról. Senkinek sem tenne jót alaphelyzetben újraélni, pl. azt, hogy felrobbant alatta egy akna az előző életében stb. Néha azonban előfordul, hogy emlékszünk valami szépre v. éppen rosszra, ki tudja milyen megfontolából, talán egy kis segítség a régi tapasztalatokból szellemünk továbbfejlődése érdekében.

Nekem is voltak már olyan álmaim, amiket nem igazán tudtam hova tenni, valahol az volt az érzésem, hogy én vagyok, de nem a mostani időben, hanem kb. 100 évvel ezelőtt.

Az álmomban öregember voltam, és tapasztalataimat meséltem egy folyó menti régi ligetben egy néhány fős gyerekcsoportnak, a töltésen túl egy szántóföld volt. Elmondtam nekik, hogy hogyan kellene hozzáállni a dolgokhoz, hogy ne legyen ennyi rossz stb. Mikor felkeltem szomorú voltam, de mégis örültem, fura kettősség volt bennem, talán azért, mert valahol szerettem volna ott maradni, de el kellett jönni, viszont örültem, hogy valamennyi időt ott lehettem. Még volt egy pár előző élet típusú álmom, ami annyira részletekig menő, komplex, képi, hangi és érzelmi történet volt, hogy gyanút keltett bennem is, az, hogy csak úgy képes a tudat összerakni ezeket az embert érő mindennapi hatásokból, vagy valóban egyszer ezt megéltem már más testben, más időben.

2009. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Ez egy buta kérdés.

Minimum még azt kéne megmondani hozzá, hogy melyik hit szerint!

...és innen kezdve hit az egész.


Az agy pedig valóban tárolja az ÖSSZES emléket - és nem csak adó-vevő: ezt több dolog is bizonyítja.

2009. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a materializmus igaz, akkor az emlékezés az agyban történik, tehát a halál után nincs emlékezés (éppenséggel semmiféle gondolkodás vagy érzés sincs).


Ha a dualizmus igaz, akkor vagy szétrohadnak az emlékek is az agyban, és a "lélek", ami elválik a testtől a halál időpontjában, nem rendelkezik emlékekkel, vagy pedig rendelkezik emlékekkel, melyek nem anyagi közegben tárolódnak. Mivel műszereink anyagból vannak, és az anyagi dolgokat tudják kimutatni, ezért nem tudjuk kimutatni a lelkeket, még akkor sem, ha a dualizmus igaz.


Végül, ha az idealizmus igaz, akkor az anyag a létezésnek nem alapvető formája, hanem bizonyos értelemben csak látszólagos. Az emlékezés maga tehát alapvetőbb, mint annak látszólagos agyi alapja. Ha az idealizmus igaz, akkor a halál utáni emlékezés kérdése nem merül fel, mert triviális, hogy az emlékezés nem függ az agytól (noha az agy függ az emlékezéstől, gondolkodástól stb. a földi életben).

2009. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha meghalunk, nem emlékszünk már semmire. De ha újraszületünk, csak a karmánkkal emlékezünk, általában ugyanazt az életet kapjuk, csak más térben, helyben és időben.
2009. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!