'A tudatos és tudattalak folyamatok' címmel kell előadást csinálnom. Tetszik a téma, de ötletem sincs hogy álljak neki. Örülnék egy kis segítségnek! (? )

Figyelt kérdés
Freudot említeném meg benne mindenképpen, csak nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki, egyáltalán merrefelé keresgéljek, miről írjak. Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 12. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Yo need LSD. Now.
2011. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz a hasznos választ.
2011. okt. 12. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Kezdd így: Mindennaői életünk folyamán számtalan helyzetben döntést kell hoznunk. Legyenek ezek végtelenül összetettek, vagy akár olyannyira egyszerüek hogy észre sem vesszük őket, mégis mindent belső énképeink irányítanak.

Aztán kitérhetsz Freud munkásságára ezzel kapcsolatban, az ID-Ego-Szuperego kapcsolatára, majd hétköznapi példákat hozhatsz fel velük, utána pedig mélyebb lelki folyamatokban való közreműködésükkel kapcsolatban pár sor. Becsempészheted a pszichedelikus drogokat (fű, lsd, gomba), azok hatásait, jó és árnyoldalait az emberi tudatra. Ezután kitérhetsz a betegségekre, skizofrénia disszociativ személyiség zavar stb. Végül pár érdekes sor, elámulás az emberi elme összetettségétöl, majd itt a vége fuss el véle. Én így állnék neki.

UI: előző voltam :P

2011. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hű, hát most igazán köszönöm a hasznos választ:D Ez a kezdőmondat nagyon jó bevezetés, köszi.
2011. okt. 12. 18:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy? Fiú/lány? Lehet hogy kiváncsi lennék a kész előadásra, egy időben énis sokat foglalkoztam ezzel a témával. :D
2011. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lány, tizenegyedikes.

Itt vannak a források amikből dolgoztam:

[link]

[link]

illetve C.G. Jung Bevezetés a tudattalan pszichológiájába c. könyvéből vettem ki a hisztérikával kapcsolatos példákat.

A kész előadás tulajdonképpen ezek összefoglalva, lecsupaszítva, néhol átfogalmazva, hogy érthető legyen azoknak is, akik még soha nem foglalkoztak a témával. Sok helyen viszont szó szerint van minden, egyszerűen képtelenség átfogalmazni, nagyon zavar, hogy tulajdonképpen mondatokat "loptam" és nem a saját irományommal fogok kiállni. Persze megjelölöm a forrásokat, de akkor is :D

Érdekesebb dolgokat, szaknyelven meg nem tudok leírni, mert képtelenség megértetni a többiekkel 10 perc alatt, voltak mondatok, amiket nekem is kétszer háromszor el kellett olvasnom, utánanézni a szakszavaknak, hogy értelmezhessem (gondolok itt Jung könyvére).

Ezenkívül még írtam a pszichedelikus drogokról, de csak hogy kicsit hosszabb legyen. A betegségeket kihagyom, mert azok meg aztán főleg nem foglalkoztatják a nagyközönséget szerintem, pedig baromi izgalmas számomra. :D

Mondjuk annyit ért az egész, hogy így még többet tudok a dologról, mert engem amúgy nagyon foglalkoztat a téma.

2011. okt. 12. 23:40
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy éppen ebben a pillanatban gondoltam meg magam, és a pszichedelikus drogok helyére/elé még beillesztem Freud életrajzát. Még meglátom.

Igazából tökre megérte az utolsó pillanatban nekiállni.

2011. okt. 12. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:
A bevezető mondathoz is azért csapd hozzá a forrást :P
2011. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De azért csínnyán az életrajzokkal mert ha főként életrajztömeg lesz a prezentációd a vaóban nem árt pár szó a tudattágitó szerekről, az biztos érdekelné az osztálytársaidat :D
2011. okt. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*...életrajztömeg lesz a prezentációd az elég uncsivá válhat. Egyébként valóban nem árt pár szó...


bocs szétcsúszott

2011. okt. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!