Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy tudnék belekezdeni egy...

Hogy tudnék belekezdeni egy könyvbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy könyvet szeretnék írni, nem az az elsődleges célom,hogy kiadják, csak magamnak készítek egy kéziratot, ha jólsikerül talán próbálkozom kiadóknál. Valaki tudna ajánlani olyan honlapot, ahol tanácsokat adnak,hogy hogy lehet egy könyvet igazán jól megírni?

Előre is köszönöm!


2009. máj. 1. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ez az, amit nem lehet mastol tanulni. Vagy van iroi erzeked, es akkor azt eld is ki, vagy nincs, akkor meg minek eroltetni?


A lenyeg, hogy stilusod legyen, akkor szinte mindegy, hogy irod.

2009. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Na meg persze attol is fugg, milyen tipusu konyvet irnal.
2009. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először szedd össze a gondolataidat, hogy egyáltalán miről akarsz írni, milyen stílusban. Ezt írd le egy papírra, vagy a gépen jegyzettömbbe. Ezután bontsd ki a témát fejezetekre, adj munkacímet a fejezeteknek. Határozd meg az egyes fejezetek hosszát, majd írj pár mondatos rezümét az egyes fejezetekhez. Ezután gyakorlatilag nincs már dolgod, mint tetszőleges terjedelemben kibontani a tartalmat. Ennél konkrétabban nem tudok írni, mivel nem adtad meg, milyen témában akarsz alkotni: szerelmes regényt szeretnél-e írni, vagy agysebészeti tankönyvet... Netán tudományos ismeretterjesztő könyvet a csigák szaporodásáról? :) Mind más-más műfaj, és más technikákkal érdemes dolgozni.
2009. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
ha eleve mástol kérsz tanácsot akkor ne is kezdj bele,ezt neked kellene már tudnod,eleve.
2009. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én csinálok valami hasonlót, azt el tudom neked mondani, én miként kicsálom:


először úgy akartam, ahogy azt elöttem is megírták, azaz szépen kidolgozni egy vázat, a szereplőket, a történetet nagy vonalakban, aztán kitölteni a részeket, megírni az egészet. nekem ez így nem ment.

nem volt egy egyértelmű történetem, folymatosan formálódott, szinte azonnan dobhattam el az eredeti tervet amit valamit elkezdtem konkrétan megírni, mert ahogy írtam valahogy mégsem úgy alakult a dolog, mint azt előre kitaláltam. úgyhogy kitaláltam egy másik módszert.


rövid, pár oldalas ki történeteket írok, ahogy azok eszembe jutnak. gyakran, amikor elkezdek írni még fogalmam sincs, hogy mi fog kisülni belőle. aztán amikor mágvan pár ilyen történet, elkezdem összekötni őket.

még fogalmam sincs mi lesz az egész vége, de határozottan tart valahová. majd meglátjuk. ha egyszer valaha készen lesz. :)

2009. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszntén! Mindent a legeslegőszintébben, ahogy jön.
2009. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2009. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na most átlagosan három lehetőség van. De persze az emberi képzelőerő határtalan. :P

1.: In médias res - a dolgok közepébe vágva. Tehát rögtön elkezded a sztorit, mint ha mi se lenne természetesebb annál, mint ha már minden szereplőt és helyszínt ismernénk.

Pl: Ott ült, újsággal a kezében. Szerette olvasni Johnson cikkeit. (stb.)

2.: Fokozatosan bemutatva mindenkit, (mint általában Jókai). Pl: A történet egy kis városkában játszódik, közel a déli határhoz, egy erdő szélén. Arrafelé sok nyúl és egyéb kis erdei vad él.

3.: A kettő ötvözete: (ez is inkább Jókai stílusa, meg Gárdonyié) pl: A szép, fehérre meszelt ház tövében ült egy idős úr, nagy karimás kalappal, pipával a szájában.


De persze ennél cifrábbat is kitalálhatsz. :) Vagy fokozatosan mutatod be a szereplőket, helyszíneket, vagy rögtön mindent úgy kezelsz, mint ha már ezeket tudnák, és csak részletekben térsz ki rájuk. :)

De persze ez attól is függ, mit írsz. Mert ha egy ismeretterjesztő könyvet szeretnél írni a csillagok mozgásáról, akkor nyilván nem így fogsz hozzákezdeni, de abban már nem tudok segítséget adni. :)

Sok sikert!

2009. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2009. máj. 2. 16:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy vagy tudod, vagy nem. Tanulható, sőt, tanulni kell. Elsőre senkinek sem megy. Én speciel úgy csinálom, hogy vannak jelenetek, amik megragadják a fantáziámat egy nagy vonalakban elképzelt világból, azokat leírom, ezekből lesznek novellaféleségek, aztán ahogy belelendülök úgy egyre több ilyen kis történet születik, amikből létrejön egy történet (oda kell figyelni, hogy történetbe szerveződjenek, mert magától nem lesz jó).
2009. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!