Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Léteznek szellemek, és ha...

Léteznek szellemek, és ha igen milyen 'formában' hogy érzékeli az ember?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 15:10
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:
29%
Nem léteznek, biztos lehetsz benne !
2009. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Te honnan tudod ilyen biztosan?
2009. máj. 3. 15:52
 3/45 anonim ***** válasza:
71%
én meg biztosan tudom,hogy léteznek,és annak emberek akik érzékelik is öket.én is ilyne vagyok sajnos.
2009. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Én is szoktam érzékelni, te hogyan?
2009. máj. 3. 16:11
 5/45 anonim ***** válasza:
64%

Nem léteznek.

Ez egy egyszerű elektron mágneses jelenség. Az agyad elektromos jelekat használ az infó feldolgozásához. Ezeket a jeleket egy mágneses tér képes befolyásolni, és még hozzá nem is kismértékben. A legtöbb régi vár, épület anyaga magas kvarc kristály tartalommal rendelkezik. Ilyen kvarc kristály van az elektromos öngyújtókban. Ütés hatására áram keletkezik.

Ha szellemet akarsz látni akkor menj el egy vidámparkban a szellemkastélyba, vagy tegyél egy erős mágnest a tarkódra, és érzékenységtől függően 20-30 perc múlva szellemeket fogsz látni. A tarkódnál van azaz agy terület, ami a látás feldolgozásáért felelős.

Ha meg hallani akarsz szellemeket, akkor hallgas sima statikus zörejt. Az agyad nem szereti a káoszt, ezért megpróbál olyan "hangot" találni, ami nyilván lehetséges a számára. Megpróbál rendszert keresni az egészben.

Még valami: azok az emberek akik nagy feszültségű távvezetékek mellet élnek, jóval nagyobb valószínűséggel "látnak" szellemeket. A filmek miatt, rengeteg féle képpen alakulhat a szellem, mivel az agyadnak van elég képi infója arról, hogy valyon hogyan is nézhet ki egy szellem. Ha meg nincs elég infó, akkor egyszerűen kombinálja az élményeket, és máris ki alakul az ún. szellem.

A legjobb példa a halucinácó, és a skizofrénia: olyat látnak, hallanak, éreznek amik a valóságban nincsenek ott.

Az agyad irányít mindent, úgy hogy te nem is tudsz róla. Egyenlőre még nagyon keveset lehet tudni az agy pontos működéséről, de már haladunk.

Végszóként: a valóságban NEM léteznek szellemek, csak az agyad "szórakozik" veled.

2009. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim válasza:
81%
no és az mitől lehet, ha majdnem 2 éves kislányom hintázás közben köszönt és integetett egy olyan embernek, akit ő nagyon szeretett és előtte levő nap halt meg? nem említettük az illetőt, még akkor sem amikor a láthatáron volt. ez még egyszer történt meg másik helyszínen, azóta nem. 2 évesen érthetően beszélt már mondatokban, nem értelmeztük félre a hallottakat.
2009. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is próbálták már bemesélni hogy nem léteznek, meg hogy én vagyok simán bolond, de hogy higgyem el mikor már láttam, hallottam nem is egyet, még csak nem is egyedül voltam, akik velem voltak is azt látták amit én, mindenki bolond lenne akkor? Szellemidézéssel foglalkozom "hobbi" szinten, mert érdekesnek találom.
2009. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim válasza:
78%
Igen, szerintem léteznek!Sokféleképpen lehet őket érzékelni! Hang, érzés, érintés, látomás...Én régebben érzékenyebb voltam ezekre a "dolgokra", de már nem jelentkeztek egy jó ideje!!Nem is tudom, hogy igazából áldás-e, ez a képesség, vagy átok!Bennem mindíg félelmet kelt! Egyébként mindenkiben megvan gyermekkorában ez a "tehetség", ők a legfogékonyabbak erre!
2009. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
58%
Én a szellemekben nem hiszek, viszont az ufókban igen.
2009. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
71%
léteznek, nekem is volt már élményem velük.
2009. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!