Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen szót használjak infláci...

Milyen szót használjak infláció helyett?

Figyelt kérdés

Ugye, elméletileg az infláció pénzromlás, gazdasági minőségcsökkenés...

De ha én azt akarom mondani, hogy pl. egy anyag minősége csökken, azt mondhatom inflációval, vagy nem?

Tudnátok mondani olyan szép szavakat mint az infláció az infláció helyett?


2011. okt. 25. 20:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
pénzromlás, árdrágulás, áremelkedés, pénzhígulás
2011. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem gazdaságban szeretnék szinonímát, hanem mondjuk kémiában, vagy mit tudom én...

Ha a bor veszít a minőségéből, arra nem mondhatom hogy infláció, de akkor mit mondjak?

2011. okt. 25. 21:07
 3/13 anonim válasza:
amortizáció például. vagy dekonstruktív hatást gyakorol a borra a valami.
2011. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Értéktelenedés.
2011. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Az inflációt nem csak gazdasági érelemben használják, tudományos körökben, pl. a kozmológiában is egy kifejezés. Ott nyilván semmi köze a pénzhez. Tehát nyugodtan használhatod, legfeljebb furán néznek rád azok, akik csak a hírekből kulturálódnak :)
2011. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az infláció felfúvódást jelent. Gazdaságban az árak inflációjáról szokás beszélni, de a bérekéről is lehet. (A kettő eredménye hasonló)


Tehát az infláció nem "romlást" jelent. A pénz sem romlik, hanem hígul.


A bor ecetesedik, savanyodik, romlik stb.

2011. okt. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

21:35


A kozmológiában persze hogy használják, hiszen felfúvódást jelent.


Szavak inflációjáról is beszélünk, amikor egy szó felhígul. Régen kevés emberre mondták, hogy sztár, ma már minden senki megasztár.

2011. okt. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha azt érted ez alatt, hogy ugyanaz a márka évről évre rosszabb cuccal jön ki, akkor pl mondhatod hogy a Teleki bor binősége az utóbbi években megindult a lejtőn, vagy egyre rosszabb. Szerintem menő latin szó erre nem nagyon van.
2011. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Pedig pont az kéne... :/

2011. okt. 26. 16:32
 10/13 anonim válasza:

romlik a minősége

veszít az értékéből

2017. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!