Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek milyen ez a vers?

Szerintetek milyen ez a vers?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Verseket szoktam írni, igazából már több mint 5 éve írok. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek jó-e, amit írok. (Nem tudom, jó-e kategória.)


"Érzések


Visít szívem-lelkem,

belülről visít mindenem.

A fájdalom könnye csillog szememben,

S mégis mosolygok az emberekre.


Vad szél tépi hajam,

Teljesen szétszed, meggyaláz.

Mint a halálraítélt, kit halálba visznek,

Úgy érzem most magam.


Lüktet az egész bensőm,

A fájdalom belémmar,

A fájdalom letaglóz."


Várom a véleményeket. 18L


2011. nov. 13. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát engem nem fogott meg. nincs ritmusa (semmilyen téren).
2011. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja elég lapos. Minden érzelgős tini ilyet ír.
2011. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ezt nem nevezném versnek

De azért mutatnál még?

mert lehet, hogy van közöttük jobb is...

2011. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 5 év alatt ez a legjobb, amit összetudsz hozni, az azért elég tragikus.
2011. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez nem vers, csak három mondat furcsán tagolva. Semmi ritmikája, a költői eszközöket borzasztóan használod, és nincs semmi esztétikai értéke, nem gondolkodtat el. Nem bántásból mondom, de úgy néz ki hogy nem olvasol túl sok verset, vagy ha mégis nem érted meg őket, ha ezt te versnek nevezed.

Inkább olvass verseket, mintsem írj.

2011. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát ezt megkaptad csöcsi
2011. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de csatlakoznom kell. Ez rettenetes, nem vers, hanem pár odabaszarintott mondat. Nagyon sokan hiszik, hogy az írás annyi, hogy leírjuk amit gondolunk, oszt csá. Sajnos az irodalomban vannak szabályok, amiket be kell tartani,és persze az se baj, ha van egy kis tehetségünk.
2011. nov. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát jó.. Azért köszy. Nem mindig tudom jól átadni, amit gondolok, ilyen verset pedig akkor írok ha nagyon rossz kedvem van.
2011. nov. 14. 08:53
 9/11 anonim válasza:
54%

Nekem tetszik, csak mint mások említették, lehetne kicsit ritumososabb, vihetnél bele rímeket :) Persze, gondolom azért nem ritmizáltad agyon, mert ez is a hangulatát próbálja tükrözni a versnek.

És amit egy másik válaszoló említett, hogy minden tini ilyen nyálas szöveget ír, ezt szeretném megcáfolni. Egyrészt a mai tinik nem igazán írnak verseket, sajnos van annál 'jobb' elfoglaltságuk. Másrészt véleményem szerint nem nyálas.

2011. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a véleményed és örülök, hogy tetszett. Az igaz, hogy a ritmizálás nem mindig megy jól, de azért igyekszem. A véleményeddel egyetértek. Én úgy veszem észre, hogy manapság nagyon kevés ember az, aki verset ír és még kevesebb, aki ezt fel is vállalja. Mégegyszer köszy a véleményt. :)
2011. nov. 20. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!