Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tulajdonképpen miért van...

Tulajdonképpen miért van külön Ausztria Németországtól? Miért nem 1 ország?

Figyelt kérdés
Azonos nyelv, kb. azonos kulturális háttér stb. Nem értem, miért vannak még mindig külön? Nem valamikor az 1700-1800-as években vált külön az útjuk valamiért az osztrákoknak és a poroszoknak (vagyis németeknek)?
2011. nov. 20. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azért amiér Magyarország sem Ausztriával (osztrák-magyar monarchia)
2011. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
hülye vagy? Nem is szomszédosak...
2011. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
bocsi elnéztem, szomszédoak
2011. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 LordRiwen válasza:
73%
Mert nemzetközi szerződésben rögzítve van, hogy Németország és Ausztria nem egyesülhet. A Saint Germain-i szerződésben biztos benne volt, de szerintem a '47-es párizsi békeszerződésben is.
2011. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
OK, értem, hogy jogilag nem egyesülhetnek. De akkor mi az, ami igazán megkülönbözteti őket egymástól? Mennyire van a németektől elkülönült osztrák indentitástudatuk az osztrákoknak? Mert mint írtam, a nyelv egy, nagyjából szerintem a kultúra és a gondolkodásmód is hasonló. Tehát annyira rokon, hogy én nem igazán látok éles határvonalat. Mondjuk nekem olyan, mint a magyar-székely viszony. Végül is a székelyek is magyarok, csak kicsit elszakadva, távolabbra élnek, kicsit másként fejlődtek az utóbbi időben, mint az anyaországbeliek, de attól ugyanaz a nyelv, kultúra stb.
2011. nov. 20. 20:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, de a magyar-osztrák viszony teljesen más, az egy mesterségesen ránk erőltetett közösségvállalás volt. Ott eltérő volt a kultúra, nyelv (germán/finnugor) stb. Tehát azonkívül, hogy földrajzilag közel éltünk egymáshoz, sok más közünk nem volt egymáshoz.
2011. nov. 20. 20:32
 7/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ezt sem értem, hogy mi értelme ilyet nemzetközi szerződésben rögzíteni, hogy nem egyesülhetnek? Ilyen erővel azt is rögzíthetnék, hogy Kelet-Mo. nem tartozhat össze Nyugat-Mo.-val, mert köztük ott a Duna. Értelmetlen! Nem?
2011. nov. 20. 20:35
 8/15 anonim ***** válasza:
Általános iskola 8. osztályos anyag: ha majd tanulni fogtok az Anschluss-ról, akkor majd megérted.
2011. nov. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az Anschluss során virágokkal meg zászlókkal köszöntötték a bejövő németeket, csak a világháború után vették fel az áldozatpózt (sikerrel egyébként). Amúgy meg 'történelmileg így alakult'. A 19. században még vagy 80 kisebb-nagyobb német állam volt, a két legnagyobb Poroszország és Ausztria versengett a vezető pozícióért, és a versenyt Berlin nyerte, neki sikerült magához vonzania a kis államokat és egyesítenie Németországot. Volt pánnémet mozgalom az osztrákoknál is, de tekintve, hogy a saját országukban privilegizált helyzetben voltak és a sok beolvasztott néppel maguk is nagyhatalom tudtak lenni, annyira nem hiányzott nekik, hogy csak Nagy-Németország egy kis tartománya legyenek. A Monarchia felbomlása után lett volna esély hogy akkor csatlakoznak, de ezt megtiltotta a békeszerződés (hogy ne erősödjön Németország).
2011. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jártál az osztrákoknál és a németeknél, és közelebbről megismerted őket, nem kérdeznéd. Germánok az ókorban is voltak, és messze nem azonosak az osztrákokkal. A bajorok és a szászok, vagy éppen a poroszok is meglehetősen különbözők. Legalább annyira, mintha a magyarokkal hasonlítanánk össze.


Ami szétválaszt, az inkább a történelem, hagyományok, gazdaság. A germán tartományok uralkodóit elég hamar összefogta a német-római császár, ugyanekkorra a Habsburg birodalom is kialakult és erős lett. Vége-hossza nem volt a hódító háborúknak. Gazdaságilag is a magyar-cseh-délszláv irányban voltak érdekeltségeik (erre lehettek). Ehhez hozzájött a hitleri Németország világháború utáni kezelése, ebből az osztrákok szívesen kimaradtak (az már a sors fintora, hogy Hitler osztrák volt).

További szempont az európai hatalmi egyensúly. A többi európai ország nem nagyon vette, és venné ma jó néven egy túlhatalmi egység létrejöttét. Így is probléma van a németek gazdasági túlsúlyával.

A nyelvi szempont csak ezek után sokára jön.

2011. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!