Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mitől lineáris funkcionális...

Mitől lineáris funkcionális szervezet, egy lineáris funkcionális szervezet?

Figyelt kérdés

A lineáris szervezet ugye az, amikor van egy főnököd, akivel szakmai, és függelmi kapcsolatod is van, tehát együtt dolgozunk vele, és ő is irányít mindenkit. A funkcionákis szervezet pedig az, amikor van egy felsővezetés, ami alá szervezeti egységek tartoznak, amik funkciók szerint vannak kialakítva, például könyvelés, értékesítés, termelés stb...

Ezt hogy lehet ötvözni? Miben más egy lineáris funkcionális és egy funkcionális szervezet? Valami olyasmit vettem ki a könyvből, hogy a különböző szervezeti egységekben megjelennek a függelmi kapcsolatok, amiről arra következtetek, hogy lesz plusz egy vezető részlegenként, akivel szakmai kapcsolatod nincs, csak irányít, utasításokat ad. De egyébként már a szakmai és függelmi kapcsolatot se tudom kettéválasztani igazán, hiszen ha valaki egy részlegnek a vezetője, akkor az valószínűleg ért a részleg szakmai dolgaihoz, és szakmai jellegű utasításokat ad nem? A nem szakmai, és nem is informális kapcsolatra tudna valaki példát mondani egy szervezeten belül?


2011. nov. 20. 15:27
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Az én értelmezésem szerint, ha te egy átlag melós vagy, és a vezérigazgató lejön megnézni a munkát, akkor a te kapcsolatod a vezérigazgatóval nem igazán informális (mivel semmi közötök nincs egymáshoz), illetve nem is szakmai, mert bár egy vállalatnál dolgoztok, de a munkakörötök teljes mértékben eltér egymástól, tehát nincs kapcsolódási pont.
2021. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!