Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszihológusnak hány évet...

Pszihológusnak hány évet tanítanak egyetemen?

Figyelt kérdés
azért tettem fel így a kérdést, mert tudom hogy az ember holtig tanul, és ha akár 10 év is lenne az amit képzett emberektől tanulsz, utána még saját magadtól, és a páciensektől is...14 éves vagyok, de nagyon szeretek ilyesmivel foglalkozni, és szeretnék minél többet megtudni erről a témáról...mit kell hozzá tudni? ilyesmi hogy matematika vagy angol nyelvtudás szükséges? esetleg ha van itt pszihiáter vagy pszigológus, tudna néhány tanácsot adni?(vagy nem is tudom hogy fogalmazzak, mert még csak licista vagyok.)
2011. nov. 29. 15:01
 1/3 A kérdező kommentje:
úgy értettem a kérdést hogy hány évet tanítanak ahhoz hogy pszihológus légy?
2011. nov. 29. 15:02
 2/3 anonim ***** válasza:

5-öt. Utána még lehetne menni továbbképzésekre.

A pszichiátert meg ne keverd ide, az egész más.

2011. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. pszichológus,nem pszihológus

2. Jól írta az első,öt éves az egyetem,utána jönnek a szakképzések,módszerspecifikus képzések.

3. A pszichiáter orvos,orvosi egyetemet végez,majd szakosodik erre.

4. Statisztika van az egyetemen,pusztán matematika nincs.

5. Angol nyelvtudás az alapképzéshez nem,csak a mesterképzéshez kell,ennek a teljesítéséhez két nyelvvizsga szükséges,melyből az egyik kötelező,hogy angol legyen,és legalább középfokú.


pszichológus hallgató

2011. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!