Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miket tanítanak az egyetemen...

Miket tanítanak az egyetemen természetudományi kar alatt? És milyen állásokat lehet betölteni ilyen diplomával?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A természettudományi karon - mily' meglepő! - természettudományokat tanítanak. Ezeknek a karoknak van sok-sok intézete, tanszéke, a karon pedig sokféle képzés indul. Matematika, fizika, kémia, biológia és földrajz általában mindenütt szokott lenni, ezen kívül előkerülhetnek meg egyéb szakok is (vegyészmérnök, biomérnök, földtudományi és egyéb szépségek).
2010. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont. Biológus vagyok, ha kérdeznél írj privit (elég lassan válaszolok, de szoktam! :)).
2010. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válasz jó és hasznos,

de a mérnökképzést azért ne teljesen keverjük ide..

pl. nem annyira "vegyészmérnök", hanem "vegyész" végezhet a természettudományi karon.


meeeg fizikus, geográfus, csillagász, matematikus, esetleg informatikus.. stb. De az említett tantárgyak tanárszakjai is ide tartoznak.

2010. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a mérnökképzés elméletileg nem tartozna oda, de ez mindig a kar képzési szerkezetétől függ. Debrecenben például a természettudományos mérnökképzések is a TTK-n vannak, de ezt máshol másképp oldják meg.
2010. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek biológust, aki szakácsnak ment el. Olyat is, aki környezetvédelmi cégnél lett laborvezető. Néhányan maradtak az egyetemen tanítani és kutatni, mások külföldre mentek, megint mások mindenféle nem szakmai állásokba kerültek. És ez csak a biológia.
2010. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézzük az egyszerűség kedvéért csak az ELTÉt, így is baromi hosszú lesz. :)


Néhány példa elhelyezkedésre

Földtudományi alapszak:

- geológus: környezetvédelmi cégek, őslénykutatás, ásványkutatás, vulkanológia, bányaműveléssel, kőolajkutatással kapcsolatos melóhelyek, stb.


- geofizikus: földrengéskutatás, űrkutatás (bolygókutatás), nyersanyagkutatás (bányászati, kőolajipari vállalatok), régészeti kutatás, vulkanológia stb-stb.


- csillagász: belőlük nem sokat keresnek, leginkább különböző kutatóintézetekben tudnak elhelyezkedni. De erős matematika, fizika meg programozási ismeretek miatt elég sok helyre felveszik őket (nem csillagásznak).


- meteorológus: ezt szerintem kitalálod. Meteorológiai kutatóintézetek, stb.


- környezettan/földrajz tanár: tanár (vagy más, ha rájön, hogy abból nem tud megélni)


geoinformatikus/térképész: őket annyira nem ismerem, de azért ki lehet taláni: geoinformatikai szoftverek fejlesztése, térképészeti cégek, stb-stb.


Fizika alapszak:

-csillagász

-geofizikus

-meteorológus

-fizikus, alkalmazott fizikus: Hát fizikusként elég sok helyre mehetsz ha jó vagy, (ha meg nem, akkor kb sehova :D), az erős matematikai háttér miatt olyan helyekre is, ahova amúgy fizika tudás nem is kell. Aki nagyon a szakmánál akar maradni az nyílván kutatóintézetekbe megy.

-fizika tanár: tanár, vagy egyéb. :)


Matematikus alapszak:

Kevés matematikust ismerek, de azok majdnem mind közgazdasági irányba mentek (bankokhoz), mert abban van a pénz. Aki mégsem oda ment, az még mindig egyetemen kutatgat/doktorizik, stb... aztán majd gondolom ő is elmegy valamelyik bankhoz 4szer annyi fizuért. :D


Kémia, biológia alapszakok:

Róluk nem nagyon tudok nyilatkozni, bocsi. :)



Huhhh.... na én beszéltem, remélem így már valamennyivel világosabb

2010. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. aug. 25. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!