Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit tanítanak kémiából és...

Mit tanítanak kémiából és fizikából az egyetemen? Középiskolás vagyok és ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, ezért kérdezem.

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen helyzetbe vagyok mint te.Engem is érdekelne (inkább kémia).
2011. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Ott már inkább máshogy nevezik a tantárgyakat :D
2011. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen szakra mégy. A vegyész/vegyészmérnök/biomérnök szakokon legerősebb a kémia (meg gondolom a kémia tanárin, gyógyszerészetin, orvosin is, de azokat nem ismerem).

A különböző ágazatok szépen szét vannak szedve. Először általános, szervetlen kémia, aztán szerves, biokémia, fizikai-kémia, analitikai kémia (klasszikus és műszeres). Ezek az alapok, utána már szaktól meg szakiránytól függ, hogy polimerkémia, kolloidika, biomolekulák kémiája, környezeti kémia, gyógyszerkémia stb. van-e valakinek. Általában ezekhez labor is van.

A fizika is sokfelé van bontva, de a nem kimondottan fizikás szakokon néhány félév "sima" fizika szokott lenni, ami minden témakört érint, esetleg a mechanikát meg elektrodinamikát szokták külön tárgyba belerakni. Itt is van labor általában, de ez nálunk inkább az adott témakörhöz tartozó kísérletek, mérések megfigyelése volt.


Összességében azt tudnám mondani, hogy ugyanazt tanítják szinte, mint középiskolában, csak sokkal részletesebben. Bejönnek az anyagba a mindenféle fizikai, kémiai törvények matematikai levezetései, meg hasonlók.

2011. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Földtudomány szakon vagyok, meteorológia szakirányon. Elég erős a fizika és a matek, első évben fizikából csak azt vettük, ami a középiskolában is tananyag. Csak sokkal részletesebben. Hogy példát is mondjak, amit a gimiben elintéztek egy egyszerű "v=s/t"-vel, azt mi úgy írtuk fel, hogy "lim(dt->0) s(t+dt)-s(t)/dt" ahol d az delta, csak azt nem tudom kiírni. De ez csak egy nagyon kis része, elektromosságtannál bejönnek az integrálok, a vektoriális szorzatok, meg minden anyámkínja. Ha egyetemi szinten tanulsz természettudományokat a gimi után, akkor rá kell jönnöd, hogy nagyon keveset tudsz, még akkor is ha 90% felett érettségiztél. Én így jártam, pedig mégcsak nem is fizika szakra járok, de nem bántam meg, mert fantasztikus tudomány, ha érdekel, akkor biztos menni fog. Sok sikert, ha elvégzed akkor pedig szinte biztos a jól fizető munka.
2011. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem fogalmam nincs, konkrétan mit tanítanak ott de ősztől fizika szakos hallgató leszek :)
2011. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Én fizika minorra jelentkeztem, ezzel kapcsolatban tudna vki segíteni?
2011. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem a fizikusok legalább annyi matekot is tanulnak, mint fizikát. De ha a fizikát is lényegében mateknak vesszük... (meteorológus jól beszélt :))

Meg kihagytam még, hogy a radioaktivitásnak is külön tárgyat szoktak adni, de azt nem is tudom, hogy a fizikához vagy kémiához kéne sorolni. A fizikusok legalább bejárhatnak a reaktorba.

2011. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát igen a matek az eszköz a fizikához, anélkül nem sokat ér az egész.
2011. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tom Benko ***** válasza:
100%

Kémia: Általános, szerves, szervetlen, analitikai, preparatív, bio, bioszervetlen, fizikai, elméleti, kvantum, mag, kolloid ami hirtelen eszembe jut.

Fizika: Kísérleti, elméleti, elektro-, hőtan, mechanika, kvantum, relativitáselmélet, asztro, ~i kémia, részecske, atom, mag, szintén nem teljes felsorolásban.

Mindkettő tanul matematikai analízist, mert anélkül meg nem tud mozdulni, differenciálegyenleteket, fizikus ezenkívül komplex analízist, csoportelméletet, általános geometriát.

2011. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Fizika

Vízszintes soronként haladnak növekvő sorrendben lefelé a szemeszterek. Nyilak az előfeltételek.


Egyébként Fizika az első évben erőteljesen matematika, és ilyen mechanika/dinamika alapokat vettünk egy kis elektornikával (nagyon kevés). Második félévet nem tudom, nem nagyon voltam még órán : )

2011. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!