Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Függő beszéd! Miért mondták igy?

Függő beszéd! Miért mondták igy?

Figyelt kérdés
ha azt akarom mondani h.i'm here with my friends he said akkor ugye ugy kéne mondani h. he said he was there with his friends ennek ellenére miért mondják ugy az egyik igen ismert zenében h. then he said i'm here with my friends ??
2011. dec. 2. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert a zenékben nem törődnek a nyelvtannal, szlenget használnak.
2011. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így is lehet mondani, de ez nem függő beszéd, hanem idézett beszéd, így írják:


Then he said "I'm here with my friends."


vagy


"I'm here with my friends," he said.

2011. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, a teljes képet én még bonyolítanám. :)

Ha ugyanis a kijelentés igazságtartalma jelen pillanatban is érvényes, akkor így lehet mondani, ahogy a dalszövegben van. Mondhatnám, hogy tök szabályos.

Hogy aztán most a szövegíró nyelvtani pongyolaságot vagy nyelvtani finomságot akart közvetíteni, az kiderül esetleg az egész szöveget nézve. Vagy nem. :)

2012. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bonyolíthatjuk :)

Utolsó válaszoló: ha úgy lenne, hogy még most is érvényes, akkor valóban mondhatta volna jelen időben, viszont ha én azt mondom, hogy "He said I'm here.", akkor az azt jelenti, hogy "ő azt mondta, hogy én itt vagyok", nem azt, hogy "ő azt mondta, hogy ő ott van". A dalszövegben az a helyzet, amit én mondtam, viszont sokan nem teszik idézőjelbe, emiatt lehet, hogy valakinek nem látszik, hogy ez direct (quoted) speech, nem indirect (reported) speech ;)


második

2012. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaja, tökéletesen igazad van, akkor he said he... lenne, felületes voltam. :)
2015. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!