Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Meg akarok tanulni angolul (? )

Meg akarok tanulni angolul (? )

Figyelt kérdés

a nővérem szerint,ha valaki nagyon szorgalmasan tanulja az angolt,akár 1-2 év alatt is megtanulhat anyanyelvi szinten is


ez tényleg igaz?


hogy tanuljak meg angolul? tanárhoz nem akarok járni,mert aki jó,az k.rva drága,a többi meg csak olyan,hogy az osztálytársaim,akik a suliba járnak külön angolra,2 év alatt eljutottak kb addig,hogy most veszik asszem a gyümölcsöket...


jah,és ez is,1 évre vagy 40-50 000 Ft.....szerintem rohadtul nem éri meg


ennyi erővel már fizetek az iskolának 10000 Ft-ot hogy megtanítsák nekem,hogy van az hogy Hogy hívnak? ...


mondjuk ezt eddig is tudtam tehát tök mindegy


neten meg tudnék tanulni angolul,úgy,hogy ha kimennék olyan 1-2 év múlva Amerikába,akkor ot el is tudjak beszélgetni az emberekkel?


előre is köszönöm a válaszokat


13l


2011. dec. 2. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
1-2 év alatt is meg lehet tanulni simán angolul. Heti 3x3 óra intenzív tanulás, feliratos filmek, és az az évi 40-50 000ft meg rohadtul megéri, még többet is, ha később munkában tudod kamatoztatni a nyelvtudást.
2011. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
anyanyelvi szinten 80 év alatt sem lehet megtanulni itthon. ha valaki beszélni akarja a nyelvet & megteheti az kimegy amerikába, másképp meg csak eljut max egy olyan nevetséges szintig, mint az államilag elismert felsőfokú nyelvvizsga, aminek az angolhoz nem sok köze van
2011. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yossarian44 válasza:
52%

Miért Amerikába?


Anglia közelebb van, és útlevél sem kell hozzá - egy személyivel beengednek. Ha van munkád, akkor ugyanúgy jogosult vagy egészségügyi ellátásra, mint bármelyik angol, és még egy kemény bürokrácián sem kell átverekedned magad.


1-2 év alatt anyanyelvi szinten semmiképp sem fogsz megtanulni. Én 7 éve tanulom, ebből fél évig dolgoztam és jártam iskolába Ausztráliában, szintén fél éve vagyok Angliában, és négy évet voltam egyetemen - angol szak.


Még most sem mondanám, hogy anyanyelvi szinten beszélem. Igaz szebben írok - és kevesebb helyesírási hibával, mint a legtöbb angol.


Az első hozzászóló nem mondott hülyeséget. Intenzív tanulás, évi 50.000 forint nem sok érte - van aki fél éves kurzusokért százezret kipenget - és tényleg sokat ér egy angol nyelvtudás. Többet mint néhány tízezres. A feliratos filmnézés sokat segít. Rettenetes sokat.

2011. dec. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért mert van aki nem akarja megtanulni a brit angolt. aki azt akarja az menjen oda.
2011. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 yossarian44 válasza:
100%
Aki beszéli és megérti a brit angolt, annak nem lesz baja a többivel sem. Ellenben aki amerikaira hangolódik, annak van baja a brittel, az ausztrállal, vagy akár a többi kellemetlenebb dialektussal...
2011. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én a us-ben tanultam meg angolul, és nekem semmi gondom nincs az ausztrállal, nade a brit az számomra annyira érthetetlen, hogy amikor a sky csatornán van a tv, akkor kb azt sem tudom hogy miről beszélnek.. de amerikai angolban minden szót megértek kb, amit egyetemen veszünk azt mind amerikai előadásból tanulom meg, éshát a fizikának nem hiszem hogy olyan könnyű a nyelve
2011. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 yossarian44 válasza:
Hát pedig az ausztrálok is tudnak hajmeresztő beszédet produkálni. Ipswitch környékén, Queenslandben egy kis falu vegyesboltjában sikerült a pultossal egy olyan párbeszédbe bonyolódnom, amelyből semmit nem értettem - ergo én sokat nem nyomtam a latban annál az interakciónál - és a mögöttem álló úr a bolt előtt megjegyezte, hogy ne jöjjek zavarba, mert sajnos vidéken sokan ilyen förtelmesen beszélnek... amióta jobban vagyok a brit angollal, azóta azt a borzadájt is jobban értem..
2011. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát figyelj ez ember kérdése, én elsős koromtól kezdve tanulom az angolt (lassan 7 éve) és ha le kéne fordítani egy szöveget, lenne bene pár olyan szó amit biztos nem értenék. Suliban csak az ilyen általános szavakat tanítják meg. Színek, állatok. Meg az olyanokat hogy ha kimész küldöldre tudj tájékozódni. Pl: Útbaigazítás, épületek nevei Meg azt hogy hogyan rakj össze mondatokat: múlt idő, jövő idő stb. stb. Nagyon sok mindenre megtanítanak, de anyanyelvi szintre semmiképp. Ehhez pluszban kell magántanár és ha valamilyen játékkal játszok át kell állítani a neve angolra, így is fejlődik a tudásod. Neten is meg lehet tanulni csak nagyon nehezen, a Duolingo alkalmazás nagyon hasznos. (!!!) Ha van valaki akinek megy az angol akkor, megkérném hogy vegye fel velem a kapcsolatot, szeretnék vele angolul beszélgetni, hogy fejlődjön a tudásom (:
2016. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!