Kezdőoldal » Utazás » Európa » SOS Svájc: Angolul középfokon...

SOS Svájc: Angolul középfokon beszélek. Németet, franciát, vagy inkább olaszt érdemes tanulni, ha még nem tudom pontosan, hogy Svájcon belül melyik városba megyek ki dolgozni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 13:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Lugano-n gondolkodom (az olasz rész), de nem tudom, hogy van-e ott egész évben elég munkalehetőség. Azért SOS, mert csütörtökig kell beiratkoznom az intenzív nyelvtanfolyamra. Svájcban élők válaszait várom.

Köszönöm mindenkinek előre is!

2011. okt. 16. 13:34
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Luganoban élek, csak annyit mondanék, hogy kösd fel a gatyád... itt gyakorlatilag csak bankok, éttermek, szállodák és üzletek vannak, minimum 4 nyelven beszél mindenki, de még az "utolsó" Ikea alkalmazott is (ott vettem a bútoraimat, a névtáblájuk mellé zászlócskák voltak kitűzve, kérdeztem miért, elmondták, mert azokon a nyelveken beszélnek), gondolhatod, hogy normális esetben semmit nem jelent az angol+egy kezdő olasz nyelvtudásod. Szirszar melókra sincs nagy esélyed, tele a város a Milánóból ideözönlött mindent elvállaló olaszokkal, illetve az elmúlt pár hónapban megjelentek ezek a líbiai menekült négerek, azóta minden utcaseprő (és drogdealer) fekete...


Na szóval, ha olyan nagyon jó szakmád van, akkor próbálkozhatsz, de máskülönben 2 nyelv itt nem elég. Egyébként úgy működik, hogy előbb keress munkát, aztán lakást, mert itt a lakosság 85%-a bérli a házát, ebből kifolyólag szabályosan meg kell pályázni egy-egy albérletet, ugyanúgy, mint egy munkát, s a külföldieket ebben is hátrébb sorolják a "bennszülöttekkel" szemben, de ha van munkaadód, akkor ő segít elintézni a lakhatással kapcsolatos bonyodalmakat is.


Ha lány vagy, akkor tudnod kell még, hogy nem sokra tartják a magyarokat-túl sok itt a kelet-európai prosti, szóval ne öltözz és ne viselkedj kihívóan. A "rideg svájciak" sztereotípiát viszont elfelejtheted, nagyon is kedvesek és barátságosak az itteniek. Az élelmiszer drágább, a ruhák (főleg a luxusmárkák) viszont sokkal olcsóbbak, mint Magyarországon. A levegő isteni (közel az Alpok, ugye) és a város is csili-vili tiszta, itt nem szemetelnek, nincsen széthagyott kutyaszar, nincsenek csövesek sem, mindenki vigyáz a rendre. Cserébe mindezért van éves kantoni és városi adó is, nem kevés.


Hirtelen ennyi, ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan. És nézz körül a magyarok.ch-n is, hasznos oldal, ha komolyan ki akarsz költözni. Sok sikert. =)

2011. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm szépen a választ! Azért azt nem hiszem, hogy minimum 4 nyelven kell, hogy beszéljek, elvégre tudtommal sokan kimennek úgy, hogy beszélnek 1, vagy 2 nyelvet és mégis boldogulnak ott hosszú távon.:-)

Még valaki tud válaszolni a kérdésemre?

2011. okt. 16. 18:44
 4/17 anonim ***** válasza:

Én németet tanulnék a helyedben! De elobb döntsd el 100%, melyik részre mész, az lenne okos dolog ... És ahhoz igazitsd. Angol nem kell , legalábbis, ha mint külföldi idejossz melozni, az anyanyelv kell! Angol középfokúm nekem is ban! De itt nem kell..

Mi is akarsz itt lenni ?? Attól függ leginkabb..

2011. okt. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És igen, a német tanulás lenne a legbölcsebb döntés. Viszont azt hallottam, hogy a svájci német és az, amit itt lehet tanulni a tanfolyamokon, az olyannyira különbözik, hogy nem fogjuk egymást megérteni.:-)Ez kicsit ijesztő...

Van diplomám, de az kint senkit sem fog érdekelni. Először is egy pincér munkával is boldog lennék, mert az a lényeg, hogy legyen munkám. Onnan lehet továbblépni. Itthon fogászati asszisztensként dolgozom (ilyen irányú végzettség nélkül). Vajon Svájcban minden papírhoz (azaz végzettséghez) kötött? Pincérként azért gondolom papír nélkül is el lehet helyezkedni. Szerintetek?

2011. okt. 17. 00:43
 6/17 anonim ***** válasza:
Svájcba így nem érdemes menni. A németet a lakosság több, mint 60%-a beszéli anyanyelvként, de valóban nem a Hochdeutsch-ot, hanem a Schwyzertütsch-t, ami eléggé más, de azért érthető. És Svájcban tényleg nagyon sokan négynyelvűek (angol, német, francia, olasz), szóval egy ilyen nyelvtudással nem sok esélyed van, max ha valami nagyon különleges szakmád van.
2011. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha van gyakorlatod vendéglátásban, akkor van esélyed pincerkedni. Meg most állj neki szerezni otthon, ha nem lenne.. A nyelv neve "Svajci nemet", tehát hasonló a nemethez. Bármikor meg lehet őket kérni, h Hochdeutsch-ban beszéljenek. Ezt fogod tanulni. Mivel itt kedvesek és illedelmesek, ezért kivitelezhető. A munkában is hasznalhatod. Akkor lehet kellemetlen, ha több Ch kollégád lesz és egymás közt eszmét cserélnek.. Na, ezt nem fogod érteni, max. Szavakat belőle. / főképp a legelején/. De ha veled akarnak tudatni vmit, ill. Megkersz egy Svájcit, elmondja neked szívesen "németül" is.
2011. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értettél meg (első válaszoló vagyok). A képedbe fognak röhögni, ha nyelvtudásként bejelölöd a középfokú angolt és a kezdő olaszt, németet, vagy franciát. És pont a vendéglátásban akarsz így elhelyezkedni... én nem akarom elvenni a kedved, de így nem fogsz pincér állást kapni, max mosogatást, abból meg pont nem fogsz jól megélni, de te tudod, majd tanulsz akkor a saját károdon.
2011. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Fabrizia válasza:
A Luganoban élő kedves válaszolóhoz lenne egy sürgős és fontos kérdésem, megoldható ? (ha új kérdést írok, félek nem találom meg újra)írhatok e-mail címet ? előre is köszönöm
2011. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Köszi a sok biztatást!:-) Nem áll szándékomban kezdő olasz, vagy német nyelvtudással kimenni. Nem őrültem meg teljesen.:-) Egy intenzív nyelvtanfolyamra iratkozom be (heti 25 óra), 4-5 hónap alatt középfokú szintre el lehet jutni. Angolból ugyanezt csináltam anno és bevált.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!

2011. okt. 17. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!