Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyit ért 1900ban Ferencz...

Mennyit ért 1900ban Ferencz József idején az arany 10 és 20 koronás érme?

Figyelt kérdés
az arany 10 korona simán csak 10db ezüst 1 koronát ért vagy 2 db 5 koronát? Vagy az aranypénzeket máshogy számolták? És mához viszonyítva kb hány forintot érhettek akkor, vásárlói értékét nézve? Sehol nem találtam erről infot.
2012. jan. 1. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, az ugyanolyan pénz volt, mint bármelyik másik. A papírpénzt is átváltották aranyra, ha bevittél az Osztrák - Magyar Bankhoz egy papír 10 - es, akkor átváltották neked egy arany 10 - esre.


A vásárlói értékét nagyon nehéz kiszámolni. 1 korona olyan 1000 forintot érhetett.

Úgy lehet átszámolni, hogy az USA dollárnak fent van a wikipédián az értékváltozása, csak azt kell megkeresned, hogy 1 1900 - as $ az hány korona és akkor már ki tudod számolni.

2012. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így gondoltam az eddig olvasott Ferencz Józsefes cikkek alapján hogy 1 korona durván 1000ftot érhetett. Te amúgy gyűjtő vagy ezek szerint?
2012. jan. 1. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. Tavaly eladtam mindent. Csak a koronákat és a nemesfém pénzeket tartottam meg.
2012. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!