Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt olyan esemény, amikor a...

Volt olyan esemény, amikor a horvátok Magyarországon keresztül akartak a szlovákok ellen hadba vonulni, ám végül nem vonultak?

Figyelt kérdés
Bármilyen info érdekelne az üggyel kapcsolatban, ha volt ilyen.
2012. jan. 11. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Ilyenről én nem tudok.


Főleg azért nem, mert Szlovákia 1993 óta létezik.


Előtte volt Cseh-Szlovákia az 1 VH végétől 92-ig. A 2. VH-ban egy oldalon állt a két ország., az első és 2. VH között meg nem volt háború.


Az első VH előtt meg olyan volt, hogy Magyar Királyság, aminek egy meghódított (ám többé kevésbé önálló belügyekkel rendelkező) Horvát királyság / fejedelemség volt.


Egyszóval szerintem nem volt ilyen eset, de ha volt engem is érdekel!

2012. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen terv sosem volt, de még ehhez hasonló sem, ezért elképzelni sem tudom, mit érthettél ennyire félre...
2012. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


1:15

2012. jan. 12. 08:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a gyerek szerintem keveri a Jugoszláv háborúban részt vevő országok nevét (szerbia, szlovénia) Szlovákiával...
2012. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 éve volt egy MSK Zilina-Hajduk Split meccs. Akkor Magyarországon keresztül vonultak, de el is jutottak Szlovákiába, szóval ez nem felel meg a feltételeidnek. Többről nem tudok.
2012. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ezt én inkább a politika hadügyekbe raktam volna amúgy nem volt mivel a két ország soha nem volt határos, és Szlovákia 80 éves múltjában amúgy sem volt sok háború Horvátország meg majdnem 1500 éves lenne csak hát jöttünk mi, így mai formájuk mindegyikőjük alig 20 éves...
2012. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

1.!


Sem Horvát királyság sem Horvát fejedelemség nem létezet soha sem, Horvát Bánságra gondoltál?

2012. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Khm....


Horvát királyság a 7. századtól létezett egész 1918-ig. A mindenkori Magyar király viselte a Horvát királyi címet.


A BÁNok kormányozták a horvát tartományokat. De ettől még az államforma királyság volt, a Magyar király volt a Horvát király is egyben.


Ne keverjük a szezont a tudod mivel szerintem.

2012. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!