Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudna vki linkelni térképet a...

Assurbanapli kérdése:

Tudna vki linkelni térképet a szlávokról az avar korban?

Figyelt kérdés

v hogy hogy kerültek a mai helyükre, törzsnevek....

szakértők válasza érdekelne leginkább de minden jó



2012. jan. 15. 14:45
 1/10 anonim válasza:

Itt talán találsz valamit:

[link]

Megjegyzem, hogy még az akadémiai álláspont is óvatosan kezelendő, mivel genetikai vizsgálataim azt jelzik, hogy az avarok utáni Nagy Morva Birodalom nem egyértelműen szláv volt, hanem inkább a hun birodalom és a Magyar Királyság közt etnikailag és más szempontból is kontinuitást és átmenetet biztosító államszervezet. Magyarként ugyanis a mordvákkal és a morvákkal egyformán genetikailag kimutatott kapcsolatom van, a morváknak a szláv tömbön belül pedig külön nemzettudatuk van.

2012. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Bocs, a hun után az avart még be kell pótolnom, hiszen ők még ha részben hunok is voltak, más néprészeket is tartalmaztak már, más UNUG-UR népek is csatlakoztak.

(UNUG-UR=HONUNK UR, a genetikai eredmények alapján, még nincs hivatalosan közölve).

2012. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Bocs, hogy megint írok, de az első válaszomat még egyértelműbbé teszem: az a feltételezésem, hogy a "finnugor" mordva és a morva népnevek szoros összefüggésben vannak. (mordva=morva?)
2012. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ennyi zagyvaságot rég olvastam, + te genetikusvagy hogy vannak genetikai eredményeid?
2012. jan. 21. 20:03
 5/10 anonim válasza:

Sejtem, hogy túl keveset írtam, hogy az összefüggéseket is meglásd a megértéshez. Aki harminc történelemkönyvet elolvas, még nem "történész", aki harminc genetikai könyvet elolvas, még nem genetikus, azonban azokat az ismereteket megtudta, amiket a könyvek tartalmaznak. Az online térkép is zagyvaság szerinted? Nem én találtam ki. A szlávok saját történelmüket viszont lehet, hogy nem így tanítják, valóban. Az angol nyelvű wikipédia szerint a szlávok egy hét törzsből álló törzsszövetséget alkottak az Al-Dunánál...a törzsek nevei nincsenek felsorolva...(ott a köznép beszélt szlávul, az államszervező réteg pedig törökös nyelven, mely hasonlított...na de inkább le se írom, bocs)

Lehet, hogy a wikipédiában is "zagyvaságot" találsz? Hogy a hunok, a kazárok, a szarmaták és a szkíták a szlávok, és csak a szlávok elődei lennének? Nem ez a teljes igazság, meggyőződésem! Egyre több régészeti feltárás során vizsgálják a talált csontokat génállomány azonosítása céljából is, és ezek egy sokkal összetettebb népességről árulkodnak, melyek közt valóban ott voltak a szláv népek is.

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

[link]


A fenti linkben a morva népnév latinul "marah". Említettem már korábban a "genetikát": saját apai Y-DNS állományom megvizsgáltatása révén, és a világ Y-DNS adatbázisának elemzése közben jöttek ki ilyen genetikai "rokonságaim": Mazak nevű morva emberrel, Maharaj nevű indiai brahminnal, MacOr nevű skóttal, de a lengyel mazori törzshöz kapcsolható népcsoportból és mordvin is van stb., miközben én ízig-vérig "magyar" vagyok apai ágon (R1a1a1-en belül Z280+ SNP, a genetikai adatok alapján). Természetesen ezek a genetikai kapcsolatok nem az előző ötszáz évre nyúlnak vissza, hanem ennél jóval korábbra, 1000-1500-2000 évre, pont arra az időszakra, ahol híján vagyunk leírt történelmi adatoknak, a magyarok történelmét tekintve. De már kissé eltértem a kérdés témájától, elnézést.

2012. jan. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ykromoszómában otthon vagyok, azt nem értettem hogy hol vizsgáltattad meg magad, és mért beszéltél úgy mintha ismerném az életrajzodat

egyébként még mindig összefüggéstelen szövegeket írsz, nem írod le a gondolati menetet ami a fejedben van, ezt így nem tudom értelmezni, a wikiforrások jók

egy zöld kéz

2012. jan. 22. 12:52
 8/10 anonim válasza:

Igazad van, sajnos túlzottan rövidítek "a helyszűke" miatt, nem akarom bő lére ereszteni (nem az első kérdésed válasza).

A vizsgálat az ftdna laborban történt, akkreditált (az amerikai bíróságokra apasági perekben ő adja a perdöntő vizsgálati eredményt), honlapja is van (www.ftdna.com). Magyar koordinátor: jafetie@gmail.com. A honlapon találod a magyar projektet is.

[link]

[link]

De az első kérdésedtől kissé eltértünk...

A szlávokról ugyanígy vannak eredmények. Ha kíváncsi vagy többre is, e-mailben, nem ország-világ szeme láttára szívesen beszélgetek róla. Örülnék, ha érdekelne.

A könyvem a témáról idén megjelenik.

2012. jan. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kezd érdekelni a dolog, mert én is hasonló témában kezdtem könyvetírni egy 1,5 éve, talán kölcsönösen is segíthetnénk egymásnak bizonyos dolgokban, 7végén lesz időm majd írok priátban
2012. jan. 23. 17:29
 10/10 A kérdező kommentje:
vagy hamarabb
2012. jan. 23. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!