Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak én fogom fel így, hogy a...

Csak én fogom fel így, hogy a 2 világháború az Németország és ellene fél világ harca volt?

Figyelt kérdés
A két világháborúban a központi hatalmak és a tengelyhatalmak oldalán is Németország volt a számottevő erő. vele szemben egy egész világ harcolt.
2012. jan. 20. 21:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%

Helló!


Gratulálok, mert nagyon jó logikád van, mivel én hadtörténész vagyok, aki akinek a szakterülete a második vh és én is ugyanúgy gondolom, mint te. Az a legviccesebb, hogy olyanok is harcoltak a németek ellen, akiknek igazából mellette kellett volna pl: írek, skótok, indiaiak, stb. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy a németek oldalán a háború alatt kb 3-4 millió orosz is harcolt, akik remek katonák voltak. A németek szövetségesei pedig egy nagy kalap lószart nem értek. Mi se nagyon remekeltünk, de az olaszok és a románok, amit műveltek az egy szégyen volt. A finnek, lettek, litvánok viszont nagyon jól teljesítettek. A németek a legnagyobb birodalom a britek ellen, a legnagyobb gazdaság Amerika ellen és a legnagyobb hadsereg az SZu ellen harcoltak. Van egy dal ami azt énekli, hogy "dicsőség az ss-nek, aki a világgal szembeszállt".

2012. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
31%

Mi abban a dicsőség, hogy megnyomorították elképzelhetetlen mennyiségű ember életét?


Amúgy, Németország pont ott szúrta el az egészet, hogy belerángatta Amerikát a háborúba. Másrészről meg "könnyű" dolga volt, mert az angolok és a franciák eléggé lassan reagáltak, és csak szankciókon gondolkoztak, amikor Németország már vívta a háborúját.

2012. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 hollófernyiges ***** válasza:
79%

Kur*a nagy dicsőség volt az SS-nek fegyvertelen polgári lakossággal szembeszállni, merthogy többnyire azt csinálták.

Egyébként meg alapvetően német-szovjet háború volt, a Wehrmacht legalább kétharmada mindig az orosz fronton volt, és igaz hogy az angolszászok gazdaságilag segítették a szovjeteket, de Közép- meg Észak-Európa meg a németeket segítette, főleg nyersanyaggal meg élelmiszerrel. Mire az amcsik partraszálltak, a Vörös Hadsereg már átlépte a Reich korábbi határát, a háború már meg volt nyerve.

2012. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
73%

Tisztelt válaszolók!


Én pont fordítva gondolom. A németek ott szúrták el, hogy nem hamarabb üzentek hadat az amcsiknak. Az amcsik egy másodpercig sem voltak semlegesek. A háború elején a semlegességi zónát a tengeren kitolták 2000 kilométerrel keletre az atlanti óceánon, hogy csökkentsék azt a területet, ahol a németek az angol hajókat támadhatják, odaadtak ingyen 50 angol rombolót az angoloknak, hogy védjék az angolokat és több esetben a védtelen angol konvojokat az amcsik védték még a hadba lépés előtt. Ez aztán a semlegesség. A hülye németek meg nem szóltak semmit csak nyeltek egy nagyot. Ha korábban hadba mennek az amcsikkal, akkor sokkal több hajót tudtak volna elsüllyeszteni a háború elején. A tömeges gyilkosságokról meg annyit, hogy a "véreskezű" Nürnbergben halálra ítélt ss katonákat 1955-ben felmentette egy bíróság és szabadon engedte, mivel a bizonyítékok koholtak voltak. De melyik bíróság? Az amerikai legfelsőbb bíróság, amit gondolom nem fogtok lenácizni. Nézzetek utána: Peiper és Meyer pereinek. Tudom, hogy nehéz megérteni, de az ss semmivel sem volt rosszabb vagy gonoszabb, mint bármely más elit hadsereg a világon. A legnagyobb bűnük, hogy elvesztették a háborút. Engem is arra tanítottak az iskolában, hogy 2 szarvuk volt, szőrösek voltak és nyárson sütötték meg a csecsemőket, de sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak benneteket. Ezek a vádak döntő többsége hazugság. A negyvenes évek végén Franciaországban perek indultak az ss ellen, de végül mindenkit felmentettek. Az egyik francia idegen légiós azt mondta az újságoknak, hogy hagyják békén az ss-t, mert az, amit mi csináltunk Afrikában ahhoz képest az ss "rémtettei" babazsúrnak minősülnek. Nem állítom, hogy nem követtek háborús bűntetteket, de a velük szemben álló oroszokhoz és sokszor angolszászokhoz képest is jelentéktelennek tűnnek cselekedeteik.

2012. jan. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

Azért egy kicsit árnyalnám a képet, mielőtt még egyesek elélveznének a dicsőséges ss-től. Én nem vagyok hadtörténész, de azt tudom, hogy a 2. vh. előtt Németország már megszállta Ausztriát és Csehországot, így az osztrák, és ami fontosabb, a cseh ipar nekik dolgozott. Utána ugye a ruszkikkal közösen lerohanták Lengyelországot, majd 1940-ben Belgium, Franciaország, Dánia, Norvégia következett. Vagyis, mire 41-ben az oroszok ellen hadba léptek, már gyakorlatilag az egész fejlett nyugat-európai ipar (Anglia kivételével) nekik dolgozott. Ezen kívül: ne feledkezzünk meg Japánról, ami a brit és az amerikai erők jó részét lekötötte, vagyis míg a szövetséges hatalmak kétfrontos harcot vívtak, a németek sokáig csak egy-egy fronton voltak lekötve.

Az ss-ről pedig: nem vitatom az ss-katonák katonai érdemeit, ezt még az ellenségeik is elismerték, de azért a harcok oroszlánrésze a Wehrmachtra jutott. A háborús bűnöket pedig (Oradour, Lidice stb.)valóban az ss követte el. Mellékesen: úgy tudom egyébként, hogy az ss-t a Wehrmacht sem nagyon csípte.

2012. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

A németek 2 dolgot szúrtak el:


1., Megtámadták a SZU-t, pedig a Molotov Ribbentrop paktum és K-Európa felosztás elég lett volna Sztálinnak, nem támadta volna meg nyíltan az Európában vitathatatlanul nyertes Német erőket


2., Hitler amikor U-boatokat kellett volna építeni Anglia kiéheztetéséhez és a teljes tengeri blokád kiépítéséhez inkább tankokat gyártatott az Orosz frontra. Ha nincs 2 frontos háborúja az oroszokkal akkor 2-3 év alatt minimális emberveszteséggel kiéheztethette volna az angol anyaországot és megnyerte a háborút Európában.


Az USA szerepvállalása tulajdonképpen kimerült az anyagi és készleti segítségnyújtásban a szövetségeseknek (melyet egy tengeri blokád teljes egészében felszámolt volna!)Az, hogy a partraszálláshoz (mikor már az oroszok félig agyonverték Hitlert) küldtek pár ezer tizenéves tapasztalatlan suhancot - már nem osztott nem szorzott. A háború addigra eldőlt.

2012. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
65%
Ha semlegesen nézném a Világtörténelmet akkor azt mondanám hogy a németek jogosan az igazukért harcoltak én ezért tisztelem őket. És szomorú ma hova süllyedt Németország és Magyarország is.
2012. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy ma hova sűllyed Németország?
2012. jan. 21. 13:11
 9/37 anonim ***** válasza:
Aki ilyet ír, mint az előző, az jobb, ha visszaül az iskolapadba!
2012. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
Túlzás, hogy Németország volt és vele szemben az egész világ. Igen, mindkét háborúban Németország kulcsszerepet játszott, főleg az elsőben. De a másodikban már egy elég nagy koalíció tagjaként harcolt. Már az első naptól kezdve Szlovákia a németek oldalán harcolt. 1940 június 10-én Olaszország is belépett a háborúba Németország oldalán. A balkáni hadjáratban Magyarország is részt vett, attól kezdve gyakorlatilag hadba lépett. Ezalatt Irak élvezte Németország és Olaszország támogatását, amikor a britek ellen harcoltak. A Barbarossa hadművelet során már sok nemzet részt vett: Németország mellett Olaszország, Magyarország, Románia, Szlovákia, Finnország, Horvátország. Iránt a briteknek és a szovjeteknek kellett elfoglalniuk, mert a tengely ügynökei jelentős tevékenységet folytattak ott, és nagy lett volna Irán hadba lépése szövetségesek számára a tengely oldalán. 1941 dec. 7-én Japán is belépett a háborúba, szövetségesei, Thaiföld és Mandzsuko hamar követték. Bulgária is hadatüzent a szövetségeseknek, de a keleti fronton nem harcolt (csak 1944 szept. 5-8 között).A tengely 1943 februárjában lett teljes, amikor Wang Jingwei Kínája hadat üzent a szövetségeseknek. Olaszország kapitulációja után a Salói Köztársaság a háború végéig küzdött a szövetségesek ellen. A Vichy Franciaország hivatalosan nem üzent hadat a szövetségeseknek, de gyarmataiért meg kellett küzdeni önkénteseket küldtek a keleti-frontra, és a flotta is megvédte magát a britek ellen. A történészek véleménye olykor megoszlik azt illetően, hogy Spanyolország valóban semleges volt-e. Hivatalosan nem hadviselői státusza volt, de harcoltak spanyol önkéntesek a keleti fronton, a német és olasz haditengerészet tengeralattjárói használhatták a spanyol kikötőket, sőt utánpótlást is kaptak. Argentína nagyon szimpatizált a tengellyel, Törökország meg sokszor ingadozott. Meg ott voltak azok a területek, amelyek a tengely katonai igazgatása, de saját ugyan minden önállóságot nélkülöző politikai vezetés alá voltak rendelve (pl.: Norvégia, Szerbia, Montenegró, nacionalista Burma, stb....) Összességében Németország a tengely legfontosabb tagja (Japán mellett), de NEM egyedül harcoltak. Egyébként Európában nem Németország volt az utolsó hivatalosan hadban álló ország/haderő: a horvát hadsereg kapitulált utolsóként.
2012. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!