Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen érdekes rejtett módszer...

Milyen érdekes rejtett módszerrel szoktátok pszichikailag kielemezni az embereket?

Figyelt kérdés

Én minél jobban fejleszteni igyekszem ezt a képességet.

Itt most nem a sablonka vagyok kíváncsi, hogy pl nem húzza ki magát és nem mer az illető a másik szemébe nézni akkor emocionális önbizalom hiányos.

Ilyenekre gondolok:

A jobb kezesember mikor erősen emlékezik akkor enyhén jobbra néz, ellenben mikor elképzel valamit a jövőn gondolkodik akkor balra. ( Így tudni lehet mikor blöfföl ha a múltál kapcsolatba kérdezek. )


Ehhez hasonló észrevételeket, titkos nonverbális jeleket várok. Mely nonverbális jeleket nézel amikre az illető nem gondol és milyen következtetéseket tudsz levonni. :)


2010. nov. 1. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezt úgy nevezik, hogy "testbeszéd" és egy hozzáértő számára valóban sokat elárul az alanyról, de az amatőr teljesen hamis következtetésekre is juthat - szóval óvatosan...
2010. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tényleg óvatosan, mert ezek nem fltétlen igazak... én is próbálkoztam iylesmivel, és sokszor téves következtetésre jutottam, ugyhogy feladtam vele...

azért írok ami eszembejut...

ha a tenyerét lefelé tartja valaki, hazudik

ha mutatja a tenyerét miközben hozzád ebszél, nyitott mindenre

keresztbe font kar- távolságtartás

ha a melletted ülő kicit feléd dől - érdeklődő, meg akar ismerni

ha ellentétes irányba dől - nem érdeklődő, nem akar megismerni.

hazug ember sűrűn dadog, többet pislog és áltaálban valamilyen "elutasító" magatartást vesz fel (kerezstbe font kar, tenyér a combrasimulva...stb)

2010. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
NLP tanfolyamokon tanítanak ilyesmit, meg a testbeszédről is írtak könyveket. Sőt, pl. a tartásból akár emésztési zavarokra is lehet következtetni. Nem túlságosan kidolgozott ez és túl sok a téves elmélet (áltudomány), úgyhogy én nem nagyon szoktam foglalkozni ezekkel.
2010. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

nandras

Ebben igazad van, sokan félre értelmezik a jeleket. Én az átlaghoz képest jó emberismerőnek tartom magam, sokszor nem is értik az emberek honnét jönnek le ezek a dolgok. Na de ezt most fölösleges folytatni.

2. Ezeket ismertem nagy részben én is .

3. Könyvről tudok. Az hogy valaki mennyire huzza ki magát, persze lehet ez is. De hozzá kell kombinálnia lábak az arc mozgását. Szóval kitűnik az akinek jókedve van és ortopédiailag sánta.

2010. nov. 1. 18:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Én pl. ha valamire gondolok vagy vizualizálni akarom akkor balra felfelé oldara nézek a szememmel :) mindig....

ha igazat mondok és vissza akarok emlékezni vmire akkor ugynígy csak akkor jobbra!

2010. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bóvli módszerekkel, és felettébb megbízhatatlanokkal.
2010. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Anno még az iskolában volt egy fél évig tán egy tanulás módszertan nevű órám.

Nos. Ott volt egy olyan kísérlet vagy teszt vagy tudom is én minek lehet nevezni, hogy mindenkinek fel kellett tennie a mellette ülőnek egy olyan kérdést amire biztosan tudja a választ, de el kell rajta néhány másodpercet gondolkoznia.

A lényeg az volt, hogy a vizuális típusú ember felfelé néz gondolkodás közben. Aki hangok útján emléxik a dolgokra az lefelé és aki mozgásra az maga elé fog bámulni.

Ezt csak azért írom, mert ez, hogy ki merre tartja a tenyerét elég abszurd. Én pl ha hazudok a kezemmel hadonászni szoktam. Agressziót kifejtés végett. Esetleg magam mögé vagy magam elé rakom a kezeimet össze kulcsolt ujjakkal..

Szóval ez itt megborult. És ha egy embernél nem jön össze már téves az elmélet, bár általánosítani még lehet talán.

Az mondjuk alapvető, hogy a karba tett kéz illetve az összekulcsolt láb eléggé elzárkózó magatartás és szorongás a helyzettől. De ez szerintem annyira evidens, mint ahogy a nap felkel.

Tördelni a kezedet különböző izgalmi állapotban szokták az emberek bár rám még sosem volt ez sem jellemző.

Értelmesebb olyan dologra odafigyelni ami nyilvánvaló.. Mint például a lerágott köröm az öltözködés a hajviselet és legfőképpen a beszéd és annak stílusa.

Az, hogy valaki nem néz a szemedbe nem feltétlen önbizalom hiányos. Lehet egyszerűen szégyenlős is :) Kerüli a közvetlenebb kontaktusokat és egy összetalálkozó tekintet már eléggé az.

Egyébként meg ez elég kellemetlen tud lenni, hogy bámultok bele egymás arcába, hogy kifejezd, hogy te nyitott vagy rá stb.stb. Aztán a végén az lesz a bajod, hogy úristen hova nézzek most vajon a szeme közé vagy az egyik szemébe? Vagy csak úgy bele az arcába?

Szóval egy szó, mint száz. Ésszerűbb a beszédre és annak stílusára hagyatkozni. Mindig kell egy csekély gyanakvás mindenkivel szembe és nyitott szemmel kell járni.

Idegent nem letegezni és tartani a kellő távolságot.

2010. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen igazad van nincs olyan, hogy minden embere igaz, de én ezzel kísérleteztem és kevés emberrel nem volt így . Persze az is függ, hogy milyen izgalmi állapotban van az ember, hogy van felvezetve a kérdés és mennyire elgondolkodtató, ha nagyon elgondolkodtató a kérdés akkor jobban érvényesül. Továbbá írtam, hogy ez a balkezesekre nem mindig igaz és abban is igazad van amit kihagytam, hogy képzelésnél nem csak balra, hanem általában a bal felső sarokba néz az ember. Persze itt is a gondolatok nehézsége határozza meg, hogy mennyire. Amúgy érdekes mi mindennel van összefüggésbe a szemmozgás, mennyi funkciója van alváskor, meditáláskor.


"Az, hogy valaki nem néz a szemedbe nem feltétlen önbizalom hiányos."

Ebben is egyetértek, én sem így gondoltam. Az adott szituáció szüli. pl : nem fejt ki érdeklődést.

Amit írtál, a szégyenlős ember szerintem azért szégyenlős, mert nem tudja elfogadni magát, nem elégszik meg önmagával, nem érzi magát jól a bőrében ami nélkül nem lehet teljesen önbizalommal teli. Persze az önbizalomnak is több fajtája van


"Ésszerűbb a beszédre és annak stílusára hagyatkozni."

Véleményem szerint arra is kell, de amit mögötte nonverbárlisan jön le az fontosabb, főként ismerkedésnél, hisz itt olyan információkat tudhatok meg amit még verbálisan nem mondott el a személy, mert nem akarja vagy nem meri.


"Idegeneket nem letegezni,"

Az én korosztályomba (19) , itt lehet.


"Mindig kell egy csekély gyanakvás mindenkivel szembe és nyitott szemmel kell járni.

"tartani a kellő távolságot."


Abszolult


Köszönöm a hozászolásodat. (azért neten tegezek ) :)

2010. nov. 11. 19:54
 9/12 anonim ***** válasza:

:) Aranyos. A tegezést azért említettem meg, mert ezt pszichológiából tanítják, hogy egy új pácienst tilos letegezni, mert az megszüntet jó pár gátat köztük. Nem tudhatja, hogy ki milyen agresszív . Lehet ráborítja az asztalt annyira felfokozódik a hangulat egy egy kezelés során.

Nos ezt átvíve a "való" életbe nem egy verekedést / verést úsztam már meg azért, mert nem engedtem magamhoz közel ilyen módszerekkel a -támadó- alanyt(okat). ;)

2010. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Arról, mi a véleményed, hogy miért húzkodja fel valaki a hüvelykujj körme melletti bőrt a mutató ujjával.


Én eddig arra, jutottam, hogy a körömrágás enyhébb fajtája. Tehát szorongás, félelem, frusztráltság de nem olyan mértékben, hogy már körmét rágja. Épp ma láttam valakit akinek már vérzett a hüvelykujja.

2010. nov. 12. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!