Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek hanyatlik a zenei...

Szerintetek hanyatlik a zenei kultúránk? 150 éve még mindenki megnyugtató komolyzenét hallgatott, amiről állítólag a tudósok is bebizonyították, hogy mennyire felhangolja a lelket, ma meg.

Figyelt kérdés

a legtöbben ipari gépek hangjára emlékeztető zúgást hallgatnak. Nem árul ez el valamit a lelki (vissza)fejlődésünkről?



Jó pár éve beszélt nekem egy öregúr arról, hogy milyen volt a régi zene és milyen a mai. Nagyon megmaradt bennem, amit ő a mai (akkori) zenére mondott: "dzsungelzene és bozóttánc". Pedig akkor még a dubstepnek híre-hamva nem volt. Akkor nem értettem egyet vele. Ma viszont az ilyenekre én sem tudok mást mondani:


http://www.youtube.com/watch?v=cK8YSsjIaDs


http://www.youtube.com/watch?v=jDcuKVdGkYw


http://www.youtube.com/watch?v=0O1DqyoXis4&list=UUfLFTP1uTuI..


Azt megértem, hogy bejön valami új stílus és mindig akad egy-két ember, aki vevő rá és megszereti. De azt már nem

értem, hogy hogy tud ez a fajta zene ilyen széles tömegeket megmozgatni. Minden második fiatal ezt hallgatja. Mi a menő ezen a favágáson?


A másik, amitől hülyét kapok: "a minimal/rave zene csak drogosan élvezhető". Ja, ennyire tudjátok? Ezek szerint ennyire tök általános, hogy mindenki kipróbálja a drogot?


2012. ápr. 15. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A téves következtetésid a tájékozatlanságodból fakadnak. Biztos találsz itt egyetértő embereket bőven. Az a közös bennetek, hogy képtelenek vagytok mélyebbre ásni. Az, hogy valamiről nem tudsz, még nem jelenti azt, hogy az nem létezik. Az igényes zene, amit te itt hiányolsz, jelen van manapság is. Tehát leginkább magadat okolhatod, hogy (még) nem találtál rá. Ajánlhatnék neked dolgokat, de úgyse értenéd.
2012. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Én is ezt vettem észre... Sajnos, manapság egyre többen hallgatnak dubstep-szerű zenéket, melyek fúrógép-mosógép-zúgáshoz inkább hasonlítanak, mint zenéhez, a ritmusuk sem élvezhető, mert túlságosan elnyomja a zúgás.

Én például nagyon szeretem a zongorazenéket, és a folk metalt is.

2012. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tactical ***** válasza:
100%
És azt is meg kéne értened, hogy manapság sokan nem azért hallgatnak egy bizonyos zenéket, mert tetszenek nekik, hanem mert az a divat.
2012. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Az öregúr, akiről beszéltél, minden bizonnyal egy régi családi házban élt vagy legalábbis az igényeihez képest egy nagy lakásban. Nem hajtotta a főnöke, nem idegeskedett a vizsgái miatt, nem zavarta, hogy miből fizeti ki a jövő hónapban a hitelrészletet, egyszóval nem sok negatív stressz érte. Ettől olyan volt a hangulata, hogy komolyzenét "igényelt".


A mai világ mai emberei közül sokan ilyen zenét "igényelnek", hogy legalább egy részét levezessék a felgyülemlett stressznek. Persze, ugyanezt megtehetnék pl. sportolással is, de ez így egyszerűbb, kevesebb időt igényel. A legtöbb ember mindig a legkisebb ellenállás felé megy.


És nem igaz, hogy régen nem volt tuc-tuc zene. Az indiánok és más primitív népek "munkadalai" monoton ismétlődő hangok voltak. A katonák harci indulói közül sok nagyon hangos, viszonylag monoton zene.


Mellesleg meghallgattam mind a három linket. Köszönöm, hogy közzétetted őket, nekem nagyon bejönnek.


A drogról nem tudok nyilatkozni. Én nem próbáltam. Még koffeinnel sem nagyon élek.

2012. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
61%

Pont erről kellett énekórára házit készítenem!

A modern zene és lázadás címen.

Amúgy és sem vagyok oda mai számokért

Viszont az első korszakalkotó stílus az ami engem megnyert!

A Rock! :D Tényleg az életről szól és van értelem és üzenete. Bár nem az "ősidők" rock számait szeretem hanem a modern rockot de azoknak is ugyan úgy van üzenete és nekem szólnak. Megtanítanak gondolkodni és felkeltik a figyelmemet a fontos dolgokra. Nem is szeretem a heavy metal azon részét amikor folyton csak üvöltenek. Szeretem érteni mit mond. Néha komoly zenét is szívesen hallgatok de nekem azokkal annyi bajom van hogy nincs szövege. Nagyon jól átlehet érezni őket és elképzelni de ahhoz le kell menni Alfából Bétába és Tanulás közben azért csak jobb ha ébren vagyok :D

2012. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és te komoly zenét hallgatsz? Mert ha igen, akkor hajrá, nem tudom miért épülne le a lelkem attól, hogy ilyeneket hallgatok. Zongorázok, és ugyan-úgy dubstepet hallgatok, meg acid jazz-t. Tájékozott vagyok irodalomban,filmekben,történelemben és jó egyetemre járok. Nincs gond a lelkemmel, a sajátodat féltsd...
2012. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Jaj, minden korban ez megy. A mai az sz@r, fos, stb, de bezzeg a Régi! Hát az volt a csúcs, azóta csak visszafejlődünk, hanyatlunk, stb.

Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Én speciel nem szeretem az ilyet, de viszonylag sok embert ismerek, akik igen és nincs csökött lelkük és hasonló.

2012. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

16:00-ás válaszoló vagyok


Nekem is van jó néhány olyan ismerősöm, akik az ilyen zenét szeretik, de a nagy részük divatmániás, beképzelt majom.

2012. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

"felhangolja a lelket"

Micsoda baromság! Ezt te honnan szedted? Milyen kísérletekkel "bizonyították", és milyen "tudósok"?

2012. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Téves az alapkiindulás. Ha ragaszkodunk a felosztáshoz miszerint vannak igényes, és igénytelen zenék, akkor elmondható, hogy régen is a tömegek nagy százaléka az igénytelen zenét hallgatta, a 17. században a lakosság 80-90% ne is halott soha komolyzenét, az akkori divatnak megfelelő, burkoltan vulgáris, pár zenei motívumra épülő zene volt az elterjedt, pont úgy ahogy 30-40-100-300 éve.


Az hogy a fentebb említett dubstep zene vagy nem zene, nem a mi hanem az utókor dolga megítélni. Mondok egy példát: Ha megkérdeznéd Beethovent, vagy Mozart -ot, hogy a népzene értéket képvisel e biztos, hogy azt mondanák, hogy nem. Rá 200 évvel szinte minden ország a saját népzenéjét komoly művészeti értéknek tekinti. Még akkor is ha ezen zenék mindössze pár akkordot, hangot ismernek, és a szövegük gyakran nem túl művészi.


Amúgy meg, ha szerinted a komolyzene az érték, ma is megvannak a megfelelő csatornák ahol fellelhető.

nekem erről pont az jut eszembe, hogy manapság igen elterjed hogy az emberek mindenféle semmitmondó, vagy mások által kitalált bölcsességeket osztanak meg egymással, semmi értelme, de azt hiszik ettől ők műveltebbnek tűnnek.

Ha ezért tartod a komolyzenét jobbnak a többinél, akkor ne halhasd. Semmi értelme. A zenét nem azért kell hallgatni mert művészi, azért kell hallgatni mert szép, mert megfog, mert kifejez valamit amit érzel, mert jó kedved lesz tőle mint a mulatós, vagy szomorú mint a blues, vagy amit szeretnél érezni mint a pop, vagy lázadnál mint a rock, és még lehetne sorolni, ha szereted a komolyzenét mert hatással van rád jó, ha nem akkor az nem jelent semmit sem.

2012. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!