Valaki aki jártas a szakmában segítene? (lent)
Az lenne a kérdésem , hogy a pszichiátria milyen típusú betegekkel foglalkozik .(nem egészen a lelkileg sérült kifejezésre vagyok kíváncsi)
Az egyetemen az ember mindegyiket (mindegyik kezelését ugyanúgy kitanulja , ha igen akkor , h lesz az , h az embernek lesz egy szakterülete).Esetleg felvázolni, hogy a pszichológus mit csinál az emberrel , hogyan gyógyítja meg őket? Ha az ember az egyik dolgot kitanulja akkor már a másikhoz is ért valamit , vagy teljesen el van határolva a két szakma egymástól?
Láthatóan nincsenek a fejemben tisztázva a dolgok és örülnék ha valaki segítene ebben, mivel pszichiáterként,pszichológusként szeretnék majd dolgozni.
Mivel még abszolút laikus vagyok ezért ne lepődjenek meg az ostoba kérdéseimen.
16/L
A pszichiáter orvos, gyógyszerekkel is dolgozik.
A pszichológus nem orvos, nem ír fel gyógyszert. Ha leteszi a klinikai szakvizsgát, akkor mehet betegek közelébe, de akkor sem lesz orvos és akkor sem írhat fel gyógyszert.
Az ember cselekedeteit nagyon bonyolult mechanizmus vezérli. Ez részben agyi tevékenység, ami alatt most elsősorban fizikai folyamatokat értek, bonyolult vegyületek keletkezését, hatását. Ebben az esetben azt kell elérni, hogy a vegyületek úgy változzanak, hogy hatásukra az ember lehetőleg "normálisan" viselkedjék. Vannak úgynevezett lelki folyamatok, amelyek a bennünket ért hatásokra adott válaszok. A gond az, hogy az adott személy egyáltalán nem biztos, hogy pontosan érzékeli, ha valami rossz hatás éri. Lehetséges az is, hogy látszólag elfelejti. Meg az is, hogy a válasz, a reakció sokkal később következik be. Ha valakinek fáj a gyomra, az orvosnak elmondja, aki nem a talpánál keresi a baj okát. Ugyanez nem igaz a lelki betegnél. Először is nem biztos, hogy bármit tud mondani, másodszor, mondhat hamisat is, mert neki az a meggyőződése, harmadszor, a jelenségből nem feltétlenül látszik a beavatkozás módja.
Ezeknek az összetett folyamatoknak egyes részeit ismerjük, más területeit nem. A pszichiátria ebben próbál eligazodni, és olyan válaszokat adni, amelyek segítik az adott személyt abban, hogy ismét megtanulja a normális viselkedést, a környezetében keletkező hatásokra normális választ tudjon adni. Például ne depresszióval válaszoljon. Vagy öngyilkossággal. Az agresszív emberek többsége is a korábbi hatásokra ad "abnormális" választ. A maradék kisebbségre is csak azért mondjuk, hogy kezelhetetlen, mert lelki mélyfolyamatainak működését még nem ismerjük. A feladat annyira átfogó, hogy az eredményes terápia érdekében területekre kell bontani. Részben a gyógyszeres, részben a lelki (terepauta) kezelésre. Másrészt a lelki folyamatok milyensége szerinti területekre. Ezekről bővebben az egyetemen lehet hallani, a szakosodás úgy is az általános alapismeretek elsajátítása után történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!