Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ázsiában hol zajlottak az...

Ázsiában hol zajlottak az első világháború csatái?

Figyelt kérdés
Ugyebár valszeg minden országban, mert egy egy VILÁG háború volt, de én arra lennél kíváncsi, hogy Japánban és Kínában pontosan hol? A fővérosokat [Tokyo, Peking] elfogalaták és utána az ország egész területén mentek a vagadlkozások, rabszolgvá tétel, nő megerőszakolás, falvak kifosztása és úgy az egész háború?

2012. jún. 8. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Akkor segítek eligazodni wikipédián: bal oldalt lehet váltani nyelvet. Ebből a cikkből pont van magyar is zsenikém: [link]

Egyébként szívesen hogy az én időmet áldozom hogy utánanézzek egy olyan dolognak, amit google-ba beírva több ezer találatot ad ki magyarul.

Másrészt bocsáss meg hogy feltételeztem hogy tudsz idegen nyelvet beszélni. A húgom aki általánosba jár és 4-es angolja van el tud olvasni egy wiki-s cikket -.-

2012. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom már nem aktuális, de azért leírom, hogy az I. világháború a Távol-Keleten kb. annyiból állt, hogy a japánok elfoglalták a németek csendes-óceáni gyarmatait és azt az egy szem német kézben lévő kínai kikötőt. De Ázsiához tartozik a Közel-kelet is, ott viszont komolyabb harcok folytak a brit gyarmati hadsereg és szövetségesei (ausztrálok, új-zélandiak, dél-afrikaiak, franciák) és az Oszmán Birodalom seregei közt Palesztinában és Mezopotámiában. Plusz ott volt ugye Lawrence arab felkelése az oszmánok ellen Hidzsázban, meg az orosz-oszmán összecsapások a Kaukázusban.
2014. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!