Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az undort nem a civilizáltság,...

Az undort nem a civilizáltság, hanem a tudatlanság szüli? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

"Egy idő után az ember rájön, hogy az undort nem a civilizáltsága szüli, hanem a tudatlansága."

Egy hozzászólásban olvastam ezt az állítást, és elgondolkodtatott. Szerintetek hogy működik ez?



2012. jún. 9. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi iránt érzett undorról van szó? Bizonyos körök undorodnak bizonyos ember-típusoktól, népektől. Ez tudatlanság. De, ha valaki undorodik a mellé leülő, húgy, fekália, alkohol és minden keverékéből álló szagú embertől, az nem tudatlanságból ered..
2012. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki kel próbálni ki mi iránt érez undort ha szarba lépek persze hogy az undorító már próbáltam "emberek" iránt is érzek undort ezt is próbáltam oda kell költözni közéjük 1-2 évere
2012. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az undor részben ösztönös, amin semennyi tudás vagy civilizáció nem változtat. Részben pedig tanult, ezt nevezheted "civilizáltságnak" is. Pl. vannak ételek vagy állatok, amiktől illik undorodni. Ha nem jelzed kellően, hogy undorodsz tőlük, akkor fennál a veszélye, hogy nem tekintenek eléggé kifinomult embernek. Felső-középosztálybelieknek pl. már szinte minden olyan ételtől illik undorodnia, amelyekkel a munkások naponta táplálkoznak.
2012. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!