Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerinted valóban ilyen lesz...

Szerinted valóban ilyen lesz a jövőben az élet?

Figyelt kérdés

Mostanában néztem egy két jővős filmet amollyan scifit. És eléggé érdekel.

Nem tudom, hogy a régi filmekben hogy képzelték el a mostani századot, és mi lett igaz és mi nem.


De a mostani filmek kb így mutatják a jövőt: Az autók repűlnek, vagy ha nem is, a föld fölött lebegnek, robotok csinálnak mindent, minden gépiesítve van. Ilyen 20-30-2040 es filmekben ilyen van már. És a Holdra lehet menni, meg űrutazni, az mindennapos dolog, mint ma a repülés.

a Tv az vcsak üveglap, hologram, a TV az a szoba 360 fokában jelenik meg


Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?


És ezek cssk képzeletbeli sci-fi filmek a néző szórakoztatására, vagy tényleg ilyen lesz a jövő Metropolisza?



2012. júl. 7. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen is hasonlóan képzelték el. A Vissza a jövőbe majdnem 30 éve készült, már abban is repülő autók meg hologramok voltak, és már erre az évtizedre képzelték ezt.


Repülő autó szerintem sosem lesz. Mint egyéni közlekedési módszer, a repülés túl sok gondot okozna.

2012. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
23%
japánban és Dél-Koreában vannak hihetetlen dolgok már most is. de ha ilyen ütemben halad a technika fejlődése akkor 100év múlva már átlehet ültetni a személyiséged egy programba vagy robotba. de pl már 1890ben írtak a fax gépröl vagy 1900ban a hitelkártyáról (persze ezek akkor még fikciók voltak)
2012. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom ha ünneprontó vagyok, de muszáj megemlítenem orwell 1984et, amit 48ban írt :) nagyon jól megjósolta a jövőt, azaz a jelent, bár még nem teljesedett be minden, de nagyon afelé tartunk... :P
2012. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
megdüglünk olyan meleg lesz:S
2012. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

> Nem tudom, hogy a régi filmekben hogy képzelték el a

> mostani századot,

A Youtube-on vannak ilyen videók az 50-es évekből. Például:

http://www.youtube.com/watch?v=42aUCl_YPso

Vagy itt van egy Apple videó a 90-es évekből:

http://www.youtube.com/watch?v=tlfTDlgAl_A

Érdemes megfigyelni, hogy mennyire nem tudnak elszakadni a korszak bevált formatervezésétől (nagydarab kapcsolók, stb.).


> Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy

> lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?

Valószínüleg nem lesz.

Rengeteg olyan technológia létezik, ami valamilyen okból soha nem terjedt el. Személyes véleményem szerint ha megvalósíthatóvá válik is a repülő autó, akkor sem fog elterjedni.

2012. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valójában már néhány éve feltalálták a repülő autót és működik.Viszont ahogyan előttem is írták,még egy jó ideig biztosan nem fog elterjedni.A fejlesztők,kutatók arra hivatkoznak,hogy nincs megfelelő pálya egy repülő autó számára,túl veszélyes lenne vele a közlekedés.Másrészről pedig nem is lenne igazán jövedelmező,túl sok költség,túl kevés haszon,ezért ezt az irányt nem is tartja az iparág.
2012. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam a repülő autókról hogy léteznek ugyan, de még nem elég tartósak, szóval simán könnyen lezuhanhat, elromolhat, meg a repülő szerkezetének a minősége még nem a legstabilabb. Ehhez még kéne szerintem minimum 30 év mire annyira kifejlesztik hogy már el lehessen indítani az első repülő autó gyártását aztán a civil emberek alá tenni.
2012. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy milyen lesz a jövő metropolisza? Ez egy érdekes kérdés, nézzünk meg a ma metropoliszát, úgy néz ki mint a tegnap metropolisza. Nézz szét Budapesten, Brüsszelben, Párizsban, Londonban vagy New Yorkban: az épületek többsége klasszikus stílusú, csak olyan negyedekben vagy más nagyvárosokban (Tokió, Peking, Los Angeles) van mód gyökeresen megváltoztatni a város képét, ahol jelentős pusztítás történt vagy egyszerűen semmilyen korábbi arculathoz nem kellett alkalmazkodni. Addig csak kis mértkében veszik át az újjabb épületek a régiek helyét. Olyan dolgok mint a repülő autó nem kivitelezhetőek egyenlőre, emberi irányítással legalábbis semmiképp, de anélkül sem tartom reálisnak az elterjedésüket.

A robotokkal egyenlőre az a baj, hogy bár a kellő elektromosság már rendelkezésre áll egy átlag háztartásban is, nagyon bonyolult a felépítése és nagy szakértelmet igényelnek. Máskülönben az ember hetente hordhatná szervízbe a házi robotját, egyenlőre ez marad a gyárak és összeszerelő üzemek sajátossága.

Az űrutazás már most is elérhető a tehetősebb réteg számára, de egyenlőre egy elég korlátolt üzletág.

A televízió egy érdekes dolog a jövő szempontjából, de szerintem ez a "hazaérek, a nappaliban lehuppanok a kanapéra tévézni" téma már ma sem állja meg a helyét. A méretet már egyszerűen nem érdemes növelni, így ez a 360°-os panoráma nem valószínű, hogy elterjedne, a hologramnak meg egyszerűen értelme nincsen: jó képminőséget soha nem fog adni és nagy energiát igényel (hacsak nem trükközésről van szó).


Hogy mégis mi lesz a jövőben, ha nem ezek? Olyasmit kell elképzelni, ami a legtöbb helyen alkalmazható, hasznos, környezetbarát, könnyen alkalmazható és szolgáltatással összeköthető.

2012. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az autók repűlnek, vagy ha nem is, a föld fölött lebegnek..."

Ennek meg mi értelme van? Már most is lehetne, de értelmetlen. Tudod te mennyi üzemanyag kellene a repüléshez, ennyi energia és erőforrás sosem fog az emberiség rendelkezésére állni. Nem hogy az egész emberiség, de a ma autóval rendelkezők sem fognak repkedni, ennyi energia nincs kész! Elájulok, az ilyen '70-es, '80-as évek naív álmodozásától, mint a jetstones-ban a személyi jetpack mindenkinek... Vicces!


"...robotok csinálnak mindent..."

Nem elképzelhetetlen, de nem vennék rá mérget!


"...minden gépiesítve van."

Ez viszont 2040-re valószínű.


"És a Holdra lehet menni, meg űrutazni, az mindennapos dolog, mint ma a repülés."

Félig-meddig valószínű, attól függ, hogy a most kibontakozó űrturizmusnak mekkora lesz a sikere, milyen eredményes lesz. De, akkor sem hiszem, hogy olyan frekventált lesz, mint a repülés, elérhető lesz a felső középosztálytól bárkinek, de azért nem egy repülés kategória. Már ha bejön a Virgin Galactic, Bigelow Aerospace, SpaceX, stb. cégeknek.


"a Tv az vcsak üveglap..."

Már most van!

[link]


"hologram"

Pár év múlva ez is meglesz.


"Megnéztem Japánt, a legmodernebb országot, de még egy lebegő autót se látok, akkor mikor lesz ilyen?"

A városok arculata nemigen fog változni, ahogy előttem is említették a régi épületeket renoválják és építik újjá, mintsem újakat húzzanak fel. Az arculat nem fog tehát számottevően változni, az infrastruktúra viszont annál inkább! Valószínűsítem továbbá a pénz teljes digitalizálódását is 2040-re.


Amúgy itt vannak jó dolgok a jövővel kapcsolatosan:

[link]

Ők 2014-re valószínűsítik a hologrammos kivetítést példának okáért.

2012. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!