Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberi jogok kialakulása....

Az emberi jogok kialakulása. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Osztályozót írok augusztusban társadalomismeretből, és ezt a témát is megkaptam. Na most, amit anno órán vettünk, azok a generációk a 18. századtól kezdve (Amerika, Anglia, USA, függetlenségi háború, stb), viszont sokkal előbb elkezdődött ez az egész, mint az Amerika-Franciao. konfliktus. Tehát a kérdésem, hogy szerintetek az emberi jogok kialakulása egyenlő-e a generációkkal, vagy beleírjam-e a Kürosz-hengert, meg a Magna Charta-t is?

Lehet, hogy hülye kérdés, de meg vagyok lőve, nem akarok semmit kihagyni, jó jegyet szeretnék, de feleslegesen viszont nem akarom megtanulni a dolgokat (a történelemért nem vagyok oda, pszichológia irányban szeretnék továbbtanulni).


2012. júl. 16. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Írj be mindent, amit tanítottak, mást amúgy sem fognak kérdezni.
2012. júl. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy más tanár csinálja a dolgozatot, mint aki engem tanít. Ráadásul ugye ez a következő évi anyag, amit még nem tanultam.:)

Előrehozott érettségit szeretnék tenni, ezért lesz az osztályozó.

2012. júl. 16. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Elkezded az őskorba. Mindenhez jog volt mindenkinek.

Befejezed a mai dátummal. Jogod van még talán meghalni éhen!

2012. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az ötödikes törikönyvet. Ott vannak a korai civilizációk, többek között a törvényekről is van szó. A Biblia is jó kiindulás lehet, egyes történetekben ott van, hogy mihez volt joguk az embereknek, a foglyoknak. a szolgáknak, Pilátusnak, a helytartónak, stb. Szerintem idáig kellene visszamenni, ha már erre gondolsz.

Az általános iskolás könyvek azért jók, mert röviden, tömörítve, összefoglalva tálalják a tudnivalót. Esetleg ennek nyomán más könyvekből kibővítheted.

2012. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Akkor kérek egy kis korrepetálást a húgomtól:)))
2012. júl. 17. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!