Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mik a jelei annak ha a beszélg...

Mik a jelei annak ha a beszélgetőpartnerünk nem mond igazat?

Figyelt kérdés
Leginkább a nőknél érdekelnének ezek a jelek, sőt esetleg más olyan megnyilvánulások, melyek a nők belső gondolatait tükrözik! Leginkább egy pszihologus, vagy más hozzá értő személy megalapozott elméletei érdekelnének!

2012. júl. 17. 20:31
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:
90%

Ebben senki se lehet biztos, vannak bizonyos jelek, amiket el szoktak fogadni a hazugság jeleként, de azok mérhetők, mintsem megfigyelhetők (pl - bőr nedvesedése és ezáltal az elektromos ellenállás csökkenése, növekedett pulzus).


Egy megközelítés szerint a hazugság egyértelmű jele, ha egy kérdésre az illető úgy felel, hogy a tekintete jobbra vándorol, mivel a logikáért felelős agyféltekéje helyett a kreatív agyféltekéjére jut a nagyobb szerep - tehát akkor abban a pillanatban találja ki a hazugságot. Persze aki ügyes, az előre kitalálja, hogy mit fog hazudni és ha ismeri ezt az elméletet, akkor könnyen kijátssza tudatosan (hacsak a kérdező nem elég gyakorlott).


De a hétköznapi életben szerintem inkább az intuíció számít és az emberismeret. Kétlem, hogy bárkinek szüksége lenne egy ismerőse elemzésére ilyen tudományágat tanulmányozni :D

2012. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
* jobbra vándorló tekintet -> nem biztos, lehet hogy bal volt :P
2012. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Elméletmentesen:


hangszín-, hangerő-, beszédtempó változás

rövid-, inadekvát a tárgytól eltérő, rövid válaszok

ok-okozati összefüggések hiánya

gyors témaváltás

tartós szemkontaktus kerülése

több síkon megváltozott metakommunikáció


(egy logopédus)

2012. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a neten Allan Pease: Testbeszéd c. könyvét. Rajzos példákon át mutatja be a tipikus helyzeteket. Jó könyv, nemrég egy telefonos cég pancser üzletkötőjén 1:1-be végignézhettem a könyvből ismert "hazug ember" megjelenését :)
2012. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszait!!

Neten meg is talátam az említett könyvet !

[link]

2012. júl. 17. 22:38
 6/7 anonim válasza:

Hát én ezt olyan szarul csinálom, hogy miközben hazudok is az jár az eszembe, hogy "B***d meg Eszter,de szarul hazudsz!!!"

Nálam...felvonom a szemöldököm, kínos nevetés, nem nézek a szemébe annak akinek ép olat mondok ami nem igaz.

Általában az iylen ember közben vakarrózik. Az arcán megpiszkálja az orrát, az arcát megérinti ...tudat alatt a kezével próbálja megakadályozni a hazug szó kijutását a szájon ezért annak környékén önkéntelenül matatunk :D



23N

2012. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

JAh, tényleg könyv is van. Én emg is vettem kb. 5 éve, mert érdekel a testbeszéd,a fent írtakat is a könyvben olvastam anno.



23N

2012. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!