Valahol tudat alatt aki magasabb (különösen a férfiak) lenézik az alacsonyabbakat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 17:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
én 172centi vagyok F19. Néha van kisebbségi komplexusom, de nem ért még ez miatt atrocitás.
2009. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha más bajuk nincs a "kicsivel" nem hinném, hogy lehetne ezt általánosítani. Viszont az a tapasztalatom, hogy a magasabb termetű férfiaknak sokszor nagyobb az önbizalmuk, amitől viszont egy alacsonyabb érezheti úgy, hogy lenézik. Viszont ennek a kiindulópontja inkább a másikban van, lehetséges, hogy a magas ezt észre sem veszi. Ha valaki jóban van magával, (mint pl. az első válaszoló), annak ebből nem nagyon származik kellemetlen élménye.
2009. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz ausgetippelt fordítva van! Az alacsonyak érzik úgy,

hogy őket mindenki lenézi. Úgy hívják: túlkompenzált

kisebbrendűségi érzés.

2009. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Én egy magas ember vagyok,személyem szerint soha nem néztem le,aki kisebb,sőt,néha irigykedve elnézem,hogy milyen kis formásabb alakja van egyes embereknek,nem olyan nyúlánkok.

Szerintem ezzel más magas ember is így van.

2009. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát 186 cm vagyok, nem túl magas, de azért általában ellátok a villamos egyik végéből a másikba. Abszolút nem nézek le senkit a magassága miatt, vannak előnyei és hátrányai is a magasság különböző értékeinek, ezekbe azért bele szoktam gondolni, de amúgy nem.
2009. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
83%
Kissbbségi komplexusuk van az alacsonyaknak. Ezt is a természet formálta mivel a természetben az erősebb marad fenn. Ezt az emberek már nem fogják fe, de még bennünk van az érzés. Manapság már ez nem igazán számít, mivel az emberek mérete a táplálék méretől függ ami 5-6 generáció alatt szembetűnő. Ez ígyvan minden élőlénynél.
2009. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
En a 4. valasyadoval ertek egyet.
2009. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nem, nem. A PC szabályai szerint persze, hogy nem, nem.Dehogy.Sőt, fölnéznek az alacsony méret kihívásával küszködőket.

De a valóság alighanem az, hogy ha le nem is nézik, az alacsony ember hamar gúny tárgya lesz. Ha csak egy poén kedvéért is.Nem csak a magasak, hanem az átlagos növésűek is így cselekszenek, ha másképp is igyekszenek gondolkodni, vagy azt állítják, hogy másképp gondolkodnak.

2009. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"De a valóság alighanem az, hogy ha le nem is nézik, az alacsony ember hamar gúny tárgya lesz. Ha csak egy poén kedvéért is.Nem csak a magasak, hanem az átlagos növésűek is így cselekszenek"


Ezért az alacsonyak kompenzálnak. Következmény: Napóleon, Sztálin, Hruscsov, Putyin, Medvegyev, Horn Gyula, Orbán Viktor, Nicolas Sarkozy.

2009. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Végeztek egy erre vonatkozó kísérletet az USA-ban valamikor évekkel ezelőtt. Az volt a lényege, hogy az emberek a tudást, iskolázottságot, illetve megbecsültséget és hatalmat összefüggésbe hozzák-e a testmagassággal. Egy teremben kb. 150-200 hallgató ült, bevezettek két különböző testmagasságú férfit, és megkérdezték, szerintük melyikük a professzor, és melyik a segédje. Hasonlóan ápoltak, és jólöltözöttek voltak mindketten. A megkérdezettek több mint 90 százaléka a magasabb férfinak "adta" a magasabb pozíciót. Nem véletlen, hogy ha alárendelt szerepet játszunk, meghajlunk, vagy levesszük a kalapunkat hogy minél alacsonyabbnak lássanak minket.
2009. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!