Érdemes lenne elkezdeni politológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
sziasztok. : ) elhatároztam, hogy politológus szeretnék lenni. azonban, a családomban nincs olyan személy, aki "ebben a világban" otthon van. ezért végül is az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e elkezdenem ezt tanulni? egyáltalán mostanság minek érdemes tanulni? felvételi előtt állok. mit tegyek? sokan mondják, hogy csak jó mély s.ggnyalással lehet bekerülni ilyen helyekre. tényleg így van? előre is köszönöm a segítséget. : ) (13/L, sokaknak fura, hogy ilyen korán főleg, hogy lányként ezen gondolkozom de ez érdekel. . . . ) előre is köszönöm a hozzászólásokat. : )
2009. júl. 20. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem összekevered a dolgokat. Politológián nem politikusnak tanulsz:) Politikusnak akármilyen végzettséggel mehetsz. (Úgy tudom, a legtöbb politikus pl. jogász.)

[link]

Amúgy egyik ismerősöm történelmet tanult, ő vette fel másik szakként a politológiát, de fél év után elege lett belőle. Azt mondta túl száraz:) Ezt mástól is hallottam már.

Szerintem mindennel el lehet helyezkedni, ha vki igazán jó abban, amit csinál, de sztem ilyen diplomával nem lesz egyszerű.

2009. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Politológusnak lenni nem hálás foglakozás. Mindig alkalmazkodni kell az akuális körülmányekhez és állandóan magyarárázkodni ha valami nem jön ben, márpedig a mai világban a politikában valami sohasem jön be. Jobb pl.szociológusnak lenni, rokon tudomány, vagy esetleg antropológusnak, etnográfusnak stb ott inkább lehet maradandót alkotni. Nemcsak a politikusokat szokták szidni hanem a politológusokat is. Tisztelettel TA
2009. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha élsz-halsz a politológiáért, akkor tanuld ezt. Egyvalami biztos: ha elvégzed a politológia szakot, kb. 1% az esélye, hogy szakmádban (politológusként) el tudsz helyezkedni utána. Az az 1% a kapcsolatokkal rendelkezőkből kerül ki.
2009. júl. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. hozzászóló : nem értem, hogy mire gondoltál azzal, hogy keverem a politikával, de mindegy is. : ) az utána következő részt pedig (megmondom őszintén . . .), nem nagyon értem. de ha jól gondolom, akkor valószínűleg arra gondoltál, hogy unalmas. (?!)


2. hozzászóló : 100%-os válasz. : )


3. hozzászóló : nem élek-halok érte, de kicsivel komolyabb dolgok érdekelnek. amúgy hallottam már ezt . . . (mármint hogy "Az az 1% a kapcsolatokkal rendelkezőkből kerül ki." csak gondoltam megkérdezem itt is. : )


egyébként nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok. : )

2009. júl. 21. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne haragudj, azért gondoltam h összekeverted, mert tökre úgy jött le, h politikus szeretnél lenni:)
2009. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Ezzel nem fogsz tudni elhelyezkedni sajnos. Nem érdemes ennek tanulni, fiatal vagy még, orientálódj inkább a reál területek felé, azzal munkád is lenne. Ha van benned kitartás és tudás, készülj orvosnak, mérnöknek, vagy valami egyéb olyat tanulj, amivel munkád is lesz.
2009. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm. : )
2009. júl. 31. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!