Milyen filozófiai (tan) könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nekem megvan Hans Störigtől A filozófia világtörténete, de túlságosan is mesésnek tartom.


Olyan (tan)könyvet szeretnék, amit a bevezető filozófiai kurzusokon használnak. Szóval ne egy Leo Strauss könyvben gondolkozzatok. (Bár az politika filozófia.) Pl. Magyarázza el világosan, a dialektikus idealizmus, materializmus fogalmait, ezek hogyan kapcsolódnak Kannthoz. Főképpen a 19. és 20. századi filozófiával foglalkozzon. Remélem nem kérek lehetetlent. :)De ha igen, akkor is írjatok valamit.



2012. okt. 8. 08:05
 1/2 anonim válasza:
Az én kedvencem Nyíri Tamás A filozófiai gondolkodás fejlődése, valószinűleg nem sokat segítettem, de írtam valamit. :)
2012. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem tankönyv viszont egy jó bevezető (neten is megtalálod):

Nigel Warburton: bevezetés a filozófiába

2012. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!