Honnan van ez a tévedés?

Figyelt kérdés
Kiskoromban valahol az olvastam, hogy a Mars bolygó 2 holdját azért hívják Phobosz-nak és Deimosz-nak, mert a mitológiában a Mars isten szekerét 2 ló húzta, és azokat hívták így. De mostanában utánanéztem, és a fiait hívták így, ezt a lovas verziót sehol se láttam azóta sem. Ez honnan jött? Nem tudom már melyik könyvben olvastam, mielőtt valaki kérdezi.
2012. okt. 10. 14:38
 1/1 Bátor Tintanyúl ***** válasza:

Erre a lovas infóra én is emlékszem gyermekkoromból. A könyvre sajnos csak tippjeim vannak: a "Minden napra egy kérdés", a "Mi micsoda" sorozat csillagászati témájú kötetei, vagy az "Ég és Föld" című könyv lehet a ludas.


Valóban Arész és Aphrodité gyermekei voltak a görög mitológiában. A római megfelelői: Fuga (Deimosz) és Timor (Phobosz).

2012. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!