Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok segíteni az irodalomb...

Tudnátok segíteni az irodalomban? Nem igazán értem.

Figyelt kérdés

Hasonlítsd össze a PETŐFI SÁNDOR SZEPTEMBER VÉGÉN című versét Ady művével (PÁRIZSBAN JÁRT AZ ŐSZ)

ÍRJ 2db HÁROM -NÉGY pontból álló vázlatot arról,hogy hogyan ábrázolja az őszt ez a két vers.

Az egyik vázlat a különbséget , a másik a hasonlóságot mutassa be



2012. nov. 5. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? Melyik kifejezés érthetetlen számodra, mert azt szívesen lefordítom neked. (Vagy csak lusta vagy megcsinálni, és ezt az aduász "nem értem" dolgot dobod be...)
2012. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta, csak el vagyok havazva.. felvételire készülök ráadásként a tanárunk semmit nem segít és persze mi vagyunk a lusták.. ha lusta lennék akkor meg sem csinálnám..


egyébként..hogyan ábrázolja az őszt ez a két vers meg különbség és hasonlóság.. rohadtul nem emlékszem a petőfi versre ráadásként nem elemeztük az ady verset..

2012. nov. 5. 19:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor tehát mégiscsak lusta vagy, mert nem megcsinálni, hanem megcsináltatni akarod, egyéb dolgokra való hivatkozással, panaszkodással.


Ha nem emlékszel a versre, azon segíthetek:

[link]

2012. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meg felévtelire készülsz, egy vers elemzése csak nem gond...
2012. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem vagyok lusta.. egyszer ülnél be az óránkra.. van előkészítőnk de még semmire nem haladtunk mert szeptember óta 2 foglalkozás volt.. matekból meg szinte hibátlan feladatokat írok... nem megcsináltatni akarom, csak segítséget kérnék... érdekes, h az sem tudja a feladatot aki legjobb irodalomból..
2012. nov. 5. 19:34
 6/6 A kérdező kommentje:
jéé.. ezt a verset már megtaláltam.. hiszen Petruska szerint is a 'google a barátom'
2012. nov. 5. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!